Мултисаностол на 8 месеца???

  • 992
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте!Бебка малко ми е болна и доктора ,освен другите илачи ,и изписа поливитаминен сироп "Мултисаностол"Обаче на самия сироп си пише,че е за деца над 1год.А бебка е на 8 месеца.За 1г дозата е 5мл,а аз и давам 2,5мл.Мислите ли,че трябва да спра да и го давам!Благодаря ви предварително! Grinning

# 1
Храните до 1 год.възраст са обогатени с витамини и минерали и затова по принцип не се дават допълнително!Можеш да даваш Витамин С по 1 амп./2мл/ дневно, щом е болна!Все пак не е боледувала продължително време и това ще й бъде достатъчно! Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
По 2.5мл. спокойно можеш да даваш след като имате на лице вече заболяване и препоръка на лекар. Не е хубаво по принцип да даваш от този сироп ей така като превантивна мярка против вируси на здраво дете преди 1 годинка. В готовите пюрета уж има достатъчно количество витамини.
Бързо оздравяване Wink

# 3
  • Мнения: 18 542
Аз съм го давала преди Борис да навърши годинка. Давах му по 1 непълна чаена лъжичка.

# 4
  • Мнения: 194
Аз също съм давала от сиропа на сина ми от 8-9мес.Но тъй като той беше едър, лекарката ме успокои, че нямя да има проблем.Но след няколко месеца когато започнах да му го давам пак, профилактично забелязах, че стана много нервен и поради тази причина спрях приема. Най вероятно той не е имал нужда от витамини. Сега започнах да му давам сироп Герисан, показанията са:при грипни и вирусни инфекции като помощ в профилактиката и лечението,за подобряване на имунитета и др.За деца от 1 до 11год. Успех в лечението Wink

Общи условия

Активация на акаунт