Трябва ли да плащам на педиатърката, ако съм я викнала вкъщи???

  • 2 073
  • 34
  •   1
Отговори
Здравете мами!
Моят въпрос е дали трябва да давам пари на педиатърката, ако ни е посетила вкъщи. Имам бебе на 4 месеца и когато се наложи да дойде да го види(има зелени аки) аз я попитах дали трябва да заплатя нещо за посещението, тя ми каза да й дам 10 лв. Видя ми се странно да иска пари за бебенце. Днес се порових в сайта на Здравноосигурителна каса за да открия информация дали тя има право да ми иска пари, но нищо не намерих. Другото нещо е, че дори когато се роди и ни изписаха от болницата и ни посети, пак искаше всеки път да й даваме по 20 лв. Дойде два пъти тогава. Аргумента й беше, че детето няма още Акт за раждане и не се води на никакъв отчет и не може да си вземе парите от здравната каса. Всичко това ми се струва нередно. Моля ако имате информация да ми отговорите.
Лека вечер и предварително благодаря на всички ви!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Здравете мами!
Моят въпрос е дали трябва да давам пари на педиатърката, ако ни е посетила вкъщи.

категорично не.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Според мен - не.
Нас педиатърката ни е посещавала два пъти - още като беше бебе и не ни е взимала пари. 

# 3
  • София
  • Мнения: 981
Тоова че ти иска пари е голяма идиотщина.Лекарката е направо за  #2gunfire
Нашата лекарка е идвала много пъти в къщи заради децата и никога не ми е взимала пари.

# 4
  • Мнения: 999
На скоро имаше такава тема и повечето мами бяха отговорили че дават по нещичко, но аз лично не давам, а и тя не ми   иска.
А когато Мими се роди дойде в къщи моя личен лекар, защото не си бяхме избрали педиатър и не ми взе никакви пари дори после ми препоръча сегашната ни педиатърка.
Явно твоята е шарлатанка.

# 5
  • Мнения: 1 999
Нашата педиатърка е идвала няколко пъти в къщи и никога не е искала пари, когато съм я питала.

# 6
  • Мнения: 2 401
Абсолютно НЕ. Номера с акта за раждане много  педи-та  го ползват, но това си е за жалба до ЗК.

# 7
  • Мнения: 400
Ползвала съм две педиатърки (даже приятелки, после разбрах). Едната с удоволствие взе пари, когато се роди първия син, а втората каза, че не дължа нищо (по случай раждането на втория син).

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Не. Не трябва да и плащаш. Дали ще е амбулаторен преглед,консултация или домашно посещение-щом е за бебе (дете) нищо не дължиш.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Абсолютно не дължиш пари.

Виж, ако ти желаеш да й платиш, е друг въпрос.

# 10
  • Мнения: 3 456
Не, не й дължиш пари !!!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 345
Нашия педи иска по 10 лв,но съм го викала в извънработно време и смята,че всяко нещо се заплаща. Понеже е добър лекар си мълча,но смятам,че не се плаща щом е педиатър на детето би трябвало да има или дежурен при когото да се отиде или той да си поеме ангажимента при нужда да дойде без заплащане. Мисля,че по закон беше така

# 12
# 13
  • Мнения: 5 531
Нашата педиатърка още когато се записахме при нея преди 6г, каза че за преглед на дете пари не взима. До този момент не ни е поискала пари по никакъв повод.

# 14
  • Мнения: 207
в сучая при домашно посещение на педиатър,ако той е личен лекар на детето - нищо не се заплаща
дори и потребителска такса не се заплаща ,децата до 18 г. са освободени
следващия път и поискай касова бележка да видимот къде ще я намери......

Общи условия

Активация на акаунт