фолиева киселина + желязо = ?

  • 5 550
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте момичета, много се надявам някой да ми да даде съвет за фолиевата киселина. Прочетох, че е препоръчително да се взима 3 месеца преди забременяване. Аз обаче пия ферофолгама, защото имам латентна анемия и сега съм на поддържаща програма. Прочетох в листовката, че феро-то се прилага и при липса на фолиева киселина в организма. Питах гинеколожката си дали в такъв случай да взимам допълнително фолиева, но тя каза, че като забременея чак тогава ще се прецени.  newsm78 Искам максимално да намаля риска от разни увреждания на бъдещето бебче, та ще се радвам да споделите мнението си дали все пак да не започна да взимам фолиева  ooooh!
Успех на всички

# 1
  • Мнения: 4 555
Според мен няма проблем да пиеш и фолиева. Това е от малкото вещества, който не стават токсични, ако прекалениш с тях.
Т.е. чела съм, че не е проблем да се предозира.
Аз пия всеки ден по вдин изцеден портокалов сок и освен това и фолиева киселина, така че сигурно приемам двойна доза.
За всеки случай се консултирай с още един лекар.

# 2
  • Мнения: 1 098
Аз също те съветвам да пиеш и двете, за всеки случай. Аз в момента съм бременна, пия фолиева, но и понеже хемоглобина ми е нисък също пия и ферофолгама. Фолиевата киселина неможе да се предозира, т.е. в по- големи количества казват, че не вреди. Успех!!!  bouquet

# 3
  • Мнения: 146
Благодаря за съветите, момичета  Grinning
Отивам да си купя фолиева. Успешно раждане, borianna  Hug

# 4
  • Мнения: 420

За всеки случай се консултирай с още един лекар.

# 5
  • Мнения: 6
здр на всички.Имам вапросче към вас.Аз вече съм бременна и досега несъм вземала фолиева киселина а съм вече във 2 месец и ме интересува далии мога сега да приемам ф-ва к-на или вече е много късно за това.Това ми е за 1 път и не съм много на ясно с тези работи.Ще сам ви много благодарна за съветите и ви благодаря предварително.Пожелавам успех на всички бадещи и настоящи маики.

# 6
  • Мнения: 9 063
Няма смисъл да взимаш, вече е късно - каквото било, е било до първия месец.
Гинекологът ти нищо ли не ти е казал да пиеш?

Пенумбра, виж в листовката на това, което пиеш - там трябва да е указано какво съдържа.
Фолиевата като дневна доза те устройва като 0,4 Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 700
И аz мисля 4е си zакъсняла, но на твое място бих zапо4нала да я пия. Минимум 0,4 мг. на ден. У4удвам се 4е никои не ти е каzал колко е важна тя.  newsm78

# 8
  • Мнения: 9 063
Може да е късно за предотвратяване на спина бифида, но не е късно за това:
"По време на бременността има нужда от увеличаване на хранителните вещества като: калций, протеин, фолиева киселина и желязо. Това предполага, че бременната трябва да избира внимателно храната си.
..............
Бременната също така би трябвало да увеличи приема на фолиева киселина чрез консумация на зелени листни зеленчуци, пъпеши, портокалов сок и храни, обогатени с фолиева киселина. Както при желязото понякога е препоръчително приема на фолиева киселина чрез витамини за бременни, за да се осигури адекватно количество от нея. Де факто  трябва да се осигури адекватен прием на фолиева киселина още преди и по време на първите осем седмици от бременността.

От Биберон Simple Smile

Не знам защо никой никъде не споменава (по принцип говоря), че приемът на ФК е важен преди бременността, а не след нея...за Бога, невралната тръба се оформа през първите 28 дни от бременността - ето за този период е нужно да има вече натрупано количество ФК Confused

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 22:57 от .:.Stef.:.

# 9
  • Мнения: 1 436
Не знам защо никой никъде не споменава (по принцип говоря), че приемът на ФК е важен преди бременността, а не след нея...за Бога, невралната тръба се оформа през първите 28 дни от бременността - ето за този период е нужно да има вече натрупано количество ФК Confused

 newsm10 Само да добавя, че ФК е водноразтворим витамин - излишъкът се изхвърля от организма, а не се натрупва. Така, че ФК трябва да се приема всеки ден.

# 10
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Когато фолиевата киселина се пие с цел лечение - като при анемия се пият 3 хапчета по 0,4.Когато се пие преди бременост - по една таблетка от 0.4.Ако в организма се образува излишък от нея, то той се изхвърля от организма чрез урината. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт