Спешно питане - кърмата не ще да тръгне

  • 5 138
  • 14
  •   1
Отговори
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте. извинявам се за малко объркания пост.
Сестра ми роди преди 3 дни. Сега е в болница още, затова аз питам.
Гърдите са и много твърди, но още не и е дошла кърмата.
Бебето се скъсва да реве и вече два пъти са му давали АМ.
Една акушерка днес много силно я е стиснала и сестра ми каза, че направо сълзи са и рукнали.

Какво да направи на гърдите си, за да тръгне кърмата.

Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 326
Ами мен ме караха под чешмата с малко топла вода да ги загрея и помагаше

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мерси Силвия.

# 3
  • Мнения: 453
Да слага бебо по- често на гърда, да пие течности.

# 4
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ама те сестрите са и казали да не пие течности много.

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Да слага бебо по- често на гърда, да пие течности.
[/quote

Течности щом не трябва да не пие.Гърдите са напрегнати,значи има кърма.

# 6
  • Мнения: 1 321
Щом наистина гърдите са и твърди значи има и то доста кърма.За целта трябва да даде на бебо да суче понеже може вече да има запушен канал и поради това да не успява да изцеди нищо.
Щом е в болницата нека да си хвърли един топъл душ или да си сложи гърдите директно под топлата струя вода.По този начин ще се отпушат каналите.
Но нека веднага да дава на бебо да суче. Hug

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мерси много за съветите.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 381
Ако много са напрегнати гърдите, то след топлия душ нека изцеди малко - с помпа, на ръка или да помоли някой да помогне. Това с цел да омекне малко ареолата, за да може бебето да поеме по-добре гърдата и да засуче. Първите дни е добре да слага често бебето на гърда - през 2-3 часа ако трябва да го буди или ако бебче иска по-често - да не отказва. И да държи бебето на гърда докато не се пусне самичко от нея или не заспи, т.е. не се разбужда от масажиране на рамото, петичката, меката част на ушенцето.
Гърдите я болят, защото има прекалено голямо количество кърма, отколкото гърдата има възможност да побере. По този начин се получава едно опъване и притискане на съединителната тъкан, която всъщност боли при допир. Ако след кърмене все още усеща гърдите напрегнати, нека се изцежда до облекчение, не до празно.
Само да допълня, че с регулиране на кърмата след няколко седмици, гърдите няма да се подуват толкова много и няма да я болят.

# 9
  • Мнения: 301
На мен ми тръгна чак на третия ден като хората. Много се бях притеснила, но едно момиче ми показа в болницата как да си помогна - кърпа за ръце се мокри с гореща или много топла вода, изцежда се и се слага на гърдите. Така ми текна, че закъсняхме за изписването .. мънината ми не спря да цока от кеф.
Пожелавам Успех на сестричката и споко ще тръгне щом са твърди гърдите  Peace

# 10
  • Мнения: 679
Здравей!
Мамите вече са ти казали - щом гърдите са напрегнати и твърди - значи има кърма, нека да слага по-често бебо на гърдата и да следи дали захапва правилно зърното. Определено топлите компреси ще помогнат за отпушване на каналчетата и потичането на кърмата  Peace
Успех и пиши дали всичко е наред !  Hug

# 11
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Благодаря ви.
Ще пиша.
А аз съм най-щастливата леля иначе - на една малка принцеса.  Heart Eyes

# 12
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
На мен ми тръгна чак на третия ден като хората. Много се бях притеснила, но едно момиче ми показа в болницата как да си помогна - кърпа за ръце се мокри с гореща или много топла вода, изцежда се и се слага на гърдите.
И аз правех така и определено имаше ефект  Peace

# 13
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Кърма явно си има и колкото по-често слага бебка на гърдата толкова по-бързо ще се оправят нещата.Може и под душа с гореща вода и масаж.Докато не се изчисти коластрата и не дойде истинското мляко ще и бъде по-трудно да се изцежда!

# 14
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Благодаря на всички, които ми отговориха. Вече всичко е наред.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт