Не спи. Полудявам!

  • 1 074
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Откакто навърши 9 месеца спи 1 път на ден - максимум 2 часа. Първоначално това ме зарадва, защото иначе спеше 2-3 пъти дневно по 30 мин. - твърде малко, за да свършиш, каквото и да било, тъй че се зарадвах на една пауза от 2 часа, защото имах 2 часа за да свърша нещо на спокойствие. Но уви - това продължи 3-4 дни. Вече е на 9 и половина и не спи. Става в 8 и ляга в 12-1 след полунощ. За тези 16-17 часа спи между 1 и 2 часа за деня. Откачам. Честно. Иде ми да скоча от 7-я етаж. Вечер е кисел, виждам, че му се спи, но се бори "със зъби и нокти" със съня. Зъбите ги караме много тежко. Предполагам, че е от тях, има малко Т и разстройство /както винаги/, но с която майка и да поговоря - Няма такова таласъмище! Не спи - вчера спа няма и 1 час за 16 часа! И не за друго, но той е много активно и буйно дете и няма и минута (не преувеличавам - дори минута няма!) за секунди прави бели. По цял ден троши, разхвърля, вади разни неща от всички чекмеджета, които добара, абе не ми се изпада в подробности, но по цял ден постоянно шетам след него, а той не спира, поне да дремне малко, да седна... Вече не ям, нямам време, къпя се с него, иначе се дере пред банята... Никой няма вкъщи, да го вземе за 10 минути поне... Уморена съм, дори мъжа ми не е до нас сега... Ще се свърши ли това?

# 1
  • Мнения: 1 910
Да ти кажа и моя Борил не спи много-много. И така си е от самото раждане. Имаше един по-спящ период, но за кратко. И не е заради зъби или нещо друго в момента, просто ей така...да не пропусне нещо. Общо взето става по-добре с времето.

Като цяло си съкращавай излишните движения поне по отношение на домакинската работа. Обръщай внимание на детето, после на себе си и за останалото - когато остане време. В един момент пак ще можеш да правиш нещата, като преди. Но сега поставяй вас с бебко на първо място. Наистина ли никой не може да те отмени поне за 2 часа веднъж, два пъти седмично?

Аз съм оставила малкия да си размотава играчките където пожелае. Вечер ги събирам, когато си легне. Всички шкафове и чекмеджета вече за затворени с едни кукички от въртре и той не може да ги отваря. А минимализмът е положително качество... особено в дома с бебе... Wink

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Горенаписаното все едно е за големия ми син. Кагато беше бебе, не спеше освен ако не го возя в количката, спирах ли за малко-ококорваше  Shocked такива очи. На ден спеше у дома 3 пъти по 15 до 20 мин. Всеки път когато ми видеше гърба-рев. Бях на ръба на нервна криза и се бях стопила до 45кг! а съм висока 170.
Няма какво да те посъветвам, всичко минава с времето...
Аз примерно давам Стиви на приятелка да излязат на разходка за 2-3 часа, аз почиствам основно апартамента и се радвам на тишината.
Ако си съвсем сама, защо не си вземеш жена, която да идва 1-2 седмично и да почиства апартамента, а вие идете на разходка, детски кът, на гости...
Надявам се този тежък за теб период отмине скоро и го забравиш много бързо  Hug

# 3
  • Мнения: 1 446
Реших проблема с люлка.

# 4
  • Мнения: 2 040
Оо, и ние бяхме така ... даже от по- рано от 9 месеца започна да спи само 1 път през деня, та до ден днешен (ама вече и тоя един сън неиска)  Grinning

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 70
 Hugздравей ние сме на 7мес. и при нас е същият ад ,откакто се е родила дъщеря ми не е минал и ден без зверски рев ,отначало не искаше да спи и до сега е така.И аз съм сама и няма кой да ми помогне ,мъжът ми работи доста и аз се оправям сама ,но и на мен ми иде някой път да скокна от прозореца. #Crazy Надявам се този период да отмине по-бързо и поне да почне да спи повече.Успех
 Peace

# 6
И ние сме в същото положение.Дъщеря ми е на 11 месеца и не ме остава на мира за секунда.През деня спи един път най-много 1 час и това е.
Надявам се,че този период ще отмине или незнам може да стане и по-лошо.

# 7
  • Мнения: 74
Както казват - да отгледаш  дете е най-трудното нещо. Само майките си знаем! И после защо сме били изнервени! И аз си гледам децата ама, но слава богу са кротички. Момченцата са си по-буйнички по природа. Не знам какво да те посъветвам, освен че търпение му е майката. Може би трябва да му намериш някакво по-различно занимание, което ще му привлича вниманието. И го свиквай да стои сам да си играе и да се занимава. Естествено без да има наоколо опасни предмети.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
Понякога и нашия малчуган има такива моменти. Но не е било толкова зле. Люлката е наистина голямо улеснение. Защото му свири музика, полюшква го и заспива веднага.  АКо е нервен му давам да яде бисквитка или коричка хляб и докато го люшка люлката той се узпокоява и заспива. И аз съм сама в къщи, но пък той през повечето дни си играе сам. Когато се е наспал и е нахранен си се занимава. Сменям му играчките през няколко седмици и той всеки път им се радва като на нови. Последния хит е опаковката от кърпичките на Памперс. Измих я и му я додох. Доста се занимава с нея.
Сменяме и местата за игра - в креватчето му, в кошарата за игра, в люлката, на нашия креват. И понякога аз го разнасям с мен из къщата.

# 9
  • Мнения: 941
аз мисля че за вечерното заспиване му пропускаш момента когато най-му се спи, и по този начин бебето се превъзбужда и не може да заспи, моята в 8 я слагам да спи, преди я кърмех и беше по лесно, а на 9месеца тя почваше да търка очите даже в 7ч, ако пропусна момента после до 12през ноща не можеше да заспи, наблюдаваю бебчо кога вечер е най-предразположен да спи и тогава го приспивай,

# 10
  • Мнения: 1 680
съчувствам ти Hug

Ще ти кажа как аз преспивах(преспивам) малката. Ставаше в 8часа , към 12 обяд + кърмене за заспиване - слагам я в леглото с чувал(да знае, че ще спи), спи 1 час събуди се види, че няма никой при нея и пак заспи за още 2 часа.

Сега пак я слагам в чувал да не прескача леглото и преди лягане й правя чай и й давам да се приспива с него. Имало е и бунтове, но знай, че всичко е до навик, поне според мен де.

Вечер и двамата си знаят, че в 21,30 се ляга и няма мрънкане.

Опитай по строго - всяко чудо за 3 дни.

# 11
  • Мнения: 229
Ще отмине и този период миличка! Всичко с времето си. Да не те обезсърчавам, но имаш ли дете грижите не спират. След този "Период" ще следва нещо друго, после нещо друго и така докато не дойде втория номер, после всичко се повтаря наново. През това време парвия номер влязъл в пубертета и оттам още по-големи грижи и още по-големи бели. Единственото хубаво в цялата тази върволица е, че с напредването на възрастта се нуждаеш от по-малко сън и после с годините помъдряваш и почваш да приемаш нещата по-философски. Така че - успех и използвай всяка минута свободно време, докато малкия спи, да отмаряш и ти. Peace

# 12
  • Мнения: 98
Good Posting !

# 13
  • Мнения: 115
А аз си мислех, че само ние сме така. И моят син заспива към 12-01 вечер, през деня най-много час, час и половина общо да спи. И е така откакто се е родил. Омръзна ми да слушам как трябва да му създам режим да заспива към 21,00 часа. Е, как да стане??? Ако се опитам да го приспивам по-рано започва зверски  рев. Все едно не ми стига, че не спи, а ми и тези безсмислени поучения....

# 14
  • Мнения: 3 500
Моника е така - 3 пъти спи по 30 мин, вече ги намали на 2 пъти.През деня няма спокойствие.Моята тактика е като я сложа към 2 да спи и се събуди на 30-тата минута слягам си ръката на дупето й и почвам леко да я бутам, така че да се люлее и тя пак се унася и заспива, разбира се давам й и биба /тя без нея не може да спи/.Така няколко пъти, но откарва поне час - час и половина.Вечер обаче я слагам да спи към 19.30ч. /след вечеря, баня и масаж/ и тя до 20.00ч е заспала.Винаги е било така.За вечерния режим съм безкомпромисна  Crossing Arms Сутрин спи до 08.00ч., въпреки че нощем пак се буди по 10 пъти за тая пуста биберона.
Относно белите - нормално е.1 на 100 деца не правят бели.Въоражи се с търпение.
Иначе знам какъв ти е проблема - няма кой да ти помага и 24 часа с детето и белите му лудваш.Разбирам те, аз съм на същото дерадже.Имам нужда от почивка и малко забавление.Но уви! Трудна работа! ooooh! Просто няма кой.Единствено мъжо ми е опора, много помага, но и много го няма - работното му време е ужасно.Говори с мъжа ти, обясни му.Поискай помощ и да потърси начин да те разведри малко.Това е решението.Няколко дни пих по 1 хапче "мента, глог и валериан", супер ми подейства, по-спокойна никога не съм била.Гушкай си човечето, само двамата сте си опора.Иначе и аз с яденето съм зле, няма време - за това тактиката ми е следната : взимам Моника с мен в кухнята и докато хапвам тя си седи в столчето за хранене и удря по таблата с дрънкащи играчки.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт