Възглавница "за" или "против" за децата?

  • 1 565
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,мили мами Simple Smileискам да ви попитам слагате ли възглавни4ки на децата си,и от каква вазраст запо4нахте да слагате newsm78За6тото в страната  В ,която живея (Белгиа)не ги препора4ват до 2год...а си спомням,4е в БГ се слагат о6те от бебета newsm12Какаво е  ва6ето мнение newsm03

# 1
  • Мнения: 1 393
Вярно, че дъщеря ми е само на 4.5 мес, но категорично спи без възглавница и не смятам и скоро да слагам.
Те не го ли отрекоха вече и в България това с възглавниците, аз си мислех, че да...  newsm78

# 2
  • Мнения: 619
Моя син не спи на възглавница,и дъщеря ми не е спала на възглавница докато не стана на 3 год.Сега ползва една тънка ,бебешка. Grinning

Не виждам смисъл да сложиш главичката на бебето на възглавница.
Против съм.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Против съм!Спането на възглавница предразполага за изкривяване на гръбначния стълб.Колкото по-късно се научи, толкова по-добре.Детето ми е на 2г.5м. и скоро няма да му дам възглавница.

# 4
на мен ми бяха казали да не слагам поне до 6 м
вече е почти на 2 години, но още спи без възглавница (и без завивка Wink)

# 5
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
по принцип се отрича.
сина ми спи без и до сега. а и той така се върти като спи, че няма да се задържи на нея дори и да сложа.

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
Аз не слагам. Какви са аргументите "за" ?

# 7
  • Мнения: 3 098
На възглавница сложих детето си да спи след втората година.
Възрастния има нужда от възглавница,но малкото дете не,поради анатоми4ните му особености в тази възраст.
Но като казвам,4е сега спи на възглавница,това озна4ава съвсем ниска.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Не се слага. Обяснението е, че главата на бебето е с диаметър колкото ширината на раменета. Затова и няма нужда от нея. Постепенно с времето пропорциите се променят и започва да се ползва възглавница, но от каква възраст не мога да кажа.
Аз сложих една тънка възглавничка на малката след годинка. Тя я използва да се гушка в нея преди да заспи, но все още не спи на нея  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 178
големият ми син спеше беz, сега има тънка детска, но почти не се zадържа на нея.
с малкия също нямах намерение да полzвам, но zабеляzах, че лежейки по гръб не се отпускаше напълно, свиваше ръчички и напъваше коремче, zатовая поставих хавлия под матрака, като така повдигнах леко горната част на леглото. След като проблема иzчеzна махнах хавлията.

# 10
  • Мнения: 7 091
Възглавница в нормалния смисъл на думата нямаме, имаме подобно на това:



ЛИчно аз съм много доволна от този тип sleeping positioner, особено когато бебето спи при възрастните .

# 11
  • Мнения: 4 399
Точно днес си мислех по този въпрос защото знам че в България слагат възглавница най-късно около годинка. Не знам по каква причина толкова ги обичат възглавниците в БГ.  Grinning Та аз си мисля да не слагам възглавница на детето поне докато не видя че по някакъв начин му е неудобно или докато само не си поиска. Аз самата спах без възглавница докато навърших 23-24 години и се чувствах много по-добре тогава. Даже сега понякога си мисля че трябва да се върна към предишните си навици. Не разбрах защо възрастните трябва да спят с възглавници. Ако някой знае, нека да обясни.

# 12
  • Мнения: 3 098
защо възрастните трябва да спят с възглавници.
ЗaЩото раменната обиколка при възрастните е ве4е доста по_голяма от тази на главата и се полу4ава едно"увисване"на главата и натоварване на гръбна4ния стълб.

# 13
  • Мнения: 3 880
На 3 години е и оЩе е беz въzглавница. ВсъЩност има една бебеШка, но тя е толкова тънка колкото калъфката, а като легне на нея съвсем се сплесква, zатова не я броя zа въzглавница. Държа я като аксесоар в леглото zа да не иzглежда праzно в горната му част Wink

# 14
  • Мнения: 6 390
2.г. минаха, но все още не съм забелязала да й трябва възглавница
вече е казано защо НЕ

Общи условия

Активация на акаунт