Детето ми упорит запек от около 1 месец

  • 1 011
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
9Детето ми има запек от около 1 месец. Много сме притеснени, защото изпитва голяма болка при изхождане. От 1 седмица пък даваме Дуфалак.Сега пък сме на другата крайност. Имаме разстройство от 3 дни. Акаме по 10-тина пъти на ден, а лекарите от частната клиника, на която сме абонати казаха да не спирам дуфалака, защото лечението с него продължава по не 10 дни. Притеснявам се да не се обезводни.

# 1
  • Мнения: 2 082
с дуфалака за какво "лечение''става въпрос.на колко годинки е детето.един месец не е дълъг период.ние бяхме със запек 2години.може с храненето да опиташ да оправиш проблема,ако го има още

# 2
  • Мнения: 351
На 1 година и 5 месеца е. Никога е нямала такъв проблем. Появи се покрай коледните празници и така и не отшумя. Започна да ака веднъж на ден, но много трудно. Много се  напъва, плаче, а понякога се отказва. Пробвахме съсъ супи, пюрета, круши, почти никакъв ефект. Тогава споделихме проблема си в частната клиника и от там  ни казаха да приемаме по 2 лъжици Дуфалак всяка вечер в продължение поне на 10 дни. Първите 2 дни нямаше голям ефект, но след това започна да я разхлабва много същата доза от лекарството. Последните 3 дни (пием дуфалак от 7 дни) има разтройство. От клиниката клазаха да не спирам дуфалака, защото така сме лекували червата, които са станали лениви. Вчера не съм давала от лекарството а днес пак имахме разтройство.
Не мога да се сетя да съм давала нещо различно. Лекарите предполагат че сме развалили режима по време на празниците. При вас от храна ли се оказа, с какво регулирахте стомахчето.

# 3
  • Мнения: 341
искам да попитам може ли от запек,детето да се захласне от болка,понеже вчера ни се случи нещо подобно и когато махнах памперса беше наакана а днес въобще не е акала,тя е на 8 месеца и за пръв път ни се случва да се запече.
извинявам се че се намесва в темата,но понеже каза че болката е голям реших да попитам.
благодаря предварително.

# 4
  • Мнения: 2 082
оправихме стомахчето,като 10дни давах активия с мюсли,киви,повече течности,овесени ядки почти всеки ден.червата не са станали лениви за такова кратко време.ако пак се появи запека давай дуфалак,но мисля че две лъжици са много-мисля че за тази възраст беше една чаена лъжица,но не съм много сигурна.изчакай да мине разстройството и виж как ще са нещата...

# 5
  • Мнения: 2 082
искам да попитам може ли от запек,детето да се захласне от болка,понеже вчера ни се случи нещо подобно и когато махнах памперса беше наакана а днес въобще не е акала,тя е на 8 месеца и за пръв път ни се случва да се запече.
извинявам се че се намесва в темата,но понеже каза че болката е голям реших да попитам.
благодаря предварително.

това,че не е акала още не значи,че има запек.акото твърдо ли е или кашесто.може просто да е плакала защото е наакана

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Подържам мнението на nano.При нас кивито върши работа,не го разхлабва съвсем,просто става по кашесто.Иначе и ние сме постоянно със запек.10 дни на дуфалак ми се вижда множко,спри го и изчакай два-три дни да отмине действието му.

# 7
  • Мнения: 351
Благодаря ви. Ще пробвам да давам киви. Май ще е подходящо щом прави акото кашаво. Дъщеря ми от запека получи нещо като страх. Щом получи позиви да ака, преди се опитваше да казва "ако" и я слагах на гърнето и акаше там спокойно, а сега започва да плаче и стиска крачета. Трябва да я взема и да й притисна крачетата към гърдичките за да не спре да напъва, защото си мисли че пак ще я заболи. А иначе разстройството намаля и днес е по-добре. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 640
Моля те , спри Дуфалака!!!Никога не съм давала този Дуфалак повече от 2 дни-просто няма нужда!!!Все пак детето е малко и не трябва червата му да свикват с медикамента,а сами да се справят.Тези лекари грешно са те съветвали цели 10 дни да даваш Дуфалак.Дава се,докато се изака.
    Опитай и с портокали или порток.сок-при нас помага.Също и с компоти от кайсии,дет.купено пюре от кайсии,круши,сини сливи,прясно мляко.Много внимание,ласки,гушкане и проява на разбиране,за да се преодолее психолог.момент на задържане и страх!!!Търпение също!
     Освен това дозата за тази възраст е до 5 мл,а не 2 лъжици!

# 9
  • Мнения: 15
Можеш да пробваш с разхлабващ чай Blevit L при нас действа безотказно,чайчето е гранулирано с екстракт от сливи,тамаринд,киви и естествен аромат на ябълка.

# 10
  • Мнения: 351
Благодаря ви. Вчера и днес ака спокойно, не плаче и акото е кашаво. Само че й пасирам киви и круша, и ги смесвам с пюре, защото имаче не иска да ги яде. Взехме и активия, изяжда по 1 кофичка на ден. Още се страхува, обаче и не иска да седне на гърнето както преди. А толкова усилия вложих да я привикнеа да ми казва че има ако.  #Cussing out Но поне е добре и не се  мъчи. Ще почваме всичко отначало с гърнето.
Чудя се само дали няма да привикне да привикне да предизвиквам акото с разхлабващи храни  newsm78. И до кога да давам киви и круша. Преди определено не ги е яла.

Общи условия

Активация на акаунт