Знае ли някоя от Вас какво може да е това

  • 1 420
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
На едното зърно имам нещо странно, незнам как да го определя. Незнам и какво е! Дали е опасно?! Имам някакво бяло петно - всеедно е радага, която е зарасла с коричка, но коричката е бяла. Намира се точно отгоре на зърното, а не отстрани и не може да се махне. Изпитвам понякога пробождане точно на това място, а и кърмата ми в тази гърда намаля- не много, но в другата стига за едно хранене, а точно в тази не стига. До преди два дена имах в тази гърда толкова много кърма , че бях на бучки и неможех да се изцедя дори, а сега няма. Притеснението ми е по скоро за това петно, то стои като част от зърното, а до вчера го нямаше. Даже сякаш се увеличава. Опитах се да го махна, ама не може. Знае ли някоя от Вас какво може да е това или поне към какъв специалист да се обърна?

# 1
  • Мнения: 4 451
Много ми се иска да ти помогна, но за първи път чувам за такова нещо. Мисля, обаче, че не е нещо страшно. Най-добрият вариант, разбира се, си остава посещението при лекар-специалист. Иначе тук във форума този въпрос можеш да го зададеш към Bierdi, който има специална тема за това. Мисля, че се казваше "Мнения за Bierdi" и се намира в "Здравословни проблеми". Доколкото зная, отговаря много бързо. Успех!  bouquet

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Отиди на лекар, да не би да е млечница, детето има ли такива бели налепи в устата?
Ако е млечница (гъбички) - има Дактарин орален гел за теб и за бебето.
Но е хубаво да го види лекар, а не да ни обясняваш по нет-а.

# 3
  • София
  • Мнения: 555
И на мен по това, което описваш ми се струва, че може да е млечница, погледни устичката на бебето.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз го имам същото на едната гърда от повече от два месеца и аз незнам какво е ,но няма връзка с количеството кърма,а и е чувствително като го пипам.С първото дете ми се беше получило същото и май пак на същата гърда,но не ми е създавало никакви проблеми и кога е изчезнало не съм разбрала.На мен ми прилича на запушено каналче или по груб изход на каналчето.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да става въпрос за т.нар milk bleb или milk blister - запушен отвор на млечно каналче. Обикновено е болезнено и действително може да има връзка с намаляване на кърмата, тъй като не позволява оттичане на млякото от някой от синусите и води до задръжка на мляко, а това може да е неприятно и да доведе дори до възпаление.
Ако е това, се третира лесно - прави се накисване на гърдата в топла подсолена вода, следват масажи по посока към зърното и изцеждане, така че да се махне тапичката. Ако това не даде резултат за около 1 ден, може да се спука мехурчето със стерилна игла (това най-добре да го направи мед. лице, понеже носи риск от нараняване и инфекция, ако се прави неумело).
Снимка и още един вариант за справяне с него има тук:
http://www.mother-2-mother.com/nipplepain.htm#MilkBlister

# 6
  • Мнения: 276
 Здравей Контеса!Близо месец и аз имах същото бяло петно-малка бяла раничка.Когато кърмех усещах остра и много силна болка.Ходих на хирург и ми казаха че няма нищо притеснително.Мажи го с нещо мазно като дефламол и почиствай преди кърмене със спирт.Дано ти помогне.Намалява ти кърмата от болката която изпитваш. Hug

# 7
  • Мнения: 1 328
Аз имах също някакво беличко петънце, но беше по-скоро бяла самата кожа, а нямаше мехурче. И след 2-3 дни бебето го изгриза. Все още си стои дупка (вече 2 месеца), но не ме боли. То даже и тогава не ме болеше.. много странно. newsm78

# 8
  • Мнения: 791
Да, май за едно и също става въпрос!
Вчера бебчо го "изгриза", но ме боли!!! Имам остра болка в зърното, която се засилва при кърменето. Кърмата ми се регулира и сега имам повечка от предишните дни. Ще започна да се мажа с Дефламол и дано отшуми по бързо болката!
Благгодаря Ви!!! Бях се притеснила да не би да ми има нещо.
П.П. Със сигурност не е млечница, защото бебчо няма следи от гъбички в устенцата

# 9
  • Мнения: 1 735
И аз имах такова нещо в началото. Запушена поричка е.
Хедра ти е написала каквото трябва.
Навремето бях пуснала и такава тема.
Ето я:   Запушена пора

Общи условия

Активация на акаунт