Плуване в обществени басейни по време на бременност

  • 4 967
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте бъдещи и настоящи мами,
много живо се интересувам препоръчително ли е или не да се ходи на плуване в обществени басейни.
Ако ходите и сте доволни споделете къде.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 703
Елими,аз си ходя вече 2-ри месец и се чуствам супер.Имах малко притеснения отностно хигиената,ама то ако се пазиш от всичко...Незнам дали ще продължавам до края,но то е защото имам проблеми с ухото,а не друго...
Мисля,че няма да съжаляваш!

# 2
  • Мнения: 81
Мона, а къде ходиш, ако не е неудобно да запитам  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 182
Аз лично не бих рискувала. Сега хващам разнибубулечки от въздуха и все нещо ми намират през месец, а си представям ако тръгна и по басейните какъв развъдник ще стана. Иначе съм чувала,че е блаженно за бременната да е във вода ... ама уви така и няма да разбера какво е  #Puppy dog

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Аз ходя всяка седмица. Действа невероятно освежаващо и особено в напреднала бременност ми е единствената възможност да се пораздвижа активно и безопасно. Нашето е курс за бременни и се води от акушерка, освен плуване имаме и малко упражнения.
Предполагам теб те притеснява хигиената...и също така си мисля, че там където се използва за тренировка на спортисти е по-поддържано от обикновен басейн.

# 5
  • Мнения: 588
Pepeliashka, а ти къде ходиш на плуване - в Амбасадор ли?

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Цитат на: aseim2
Pepeliashka, а ти къде ходиш на плуване - в Амбасадор ли?

не мила, аз не съм в България. Навремето бях чувала добри думи за басейна на ЦСКА, но нямам идея какво е положението сега.

# 7
  • Мнения: 81
Цитат на: pepelyashka
Аз ходя всяка седмица. Действа невероятно освежаващо и особено в напреднала бременност ми е единствената възможност да се пораздвижа активно и безопасно. Нашето е курс за бременни и се води от акушерка, освен плуване имаме и малко упражнения.


Някой чувал ли в София да има нещо подобно много ми се ходи #Milti

# 8
  • Мнения: 286
аз също обичам много да плувам,но ме притеснява хигиената! Cry една приятелка ходи на спартак,но тя не е бременна,доволна е от всичко там.сигурно понататък ще започна и аз но засега не смея ,да стане по топличко че с тия настинки Wink

# 9
  • Мнения: 5 228
Аз не бих рискувала, всички знаем каква е хигиената в България - не само в басейните. Единствено може би в някой по-добър хотел, но и там няма гаранция.

# 10
  • Мнения: 588
Момичета - чух по радиото за в хотел Амбасадор - на Симеоновско шосе е и им се обадих - там има курсове за бременни за водна аеробика 5 лв на ходене, а ако си с карта е по - евтино.

# 11
  • Мнения: 6 472
С първата бременност ходих на водна аеробика на Червено знаме. Беше страшно хубаво, но веднага си завъдих гъбки. Сега някак си не ми се рискува, но ако намеря сравнително чисто местенце бих се пробвала.

# 12
  • Мнения: 6 472
Цитат на: aseim2
Момичета - чух по радиото за в хотел Амбасадор - на Симеоновско шосе е и им се обадих - там има курсове за бременни за водна аеробика 5 лв на ходене, а ако си с карта е по - евтино.


А случайно да си питала от колко часа са заниманията?

# 13
  • Мнения: 548
Здравейте, бъдещи мами,
до 8-я месец плувах редовно и се чувствах супер. Първо на баня Мадара, а след това в Амбасадор. В хотелския басейн е много чисто, спокойно и приятно, а ако искате Мария Шпицер (многократна реп. шемпионка по синхронно плуване) води и аквааеробика за бременни. Аз лично не съм я посещавала, защото предпочитам да си плувам. И тъй като познавам почти всички басейни в София, ви гарантирам, че в Амбасадор е чисто и поддържано.
Успех!

# 14
  • Мнения: 5 539
Не само в обществен басеин, ами и в морето не се къпах докато бях бременна. Не бих поемала такива рискове, защото много съм си патила от гъбички и т.н.
А за водата в басеина, не може да се прецени само по вида и дали е чиста. Абсурдно е просто!

Общи условия

Активация на акаунт