буди се нощем през час-два

  • 513
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета! Моля за помощ! Моят бебок днес става на 7 месеца.Кърмя на поискване. През деня се изтрайва, но през нощта се буди на час - два и реве докато не дам цица. Имаме вече едно зъбче, а другото пробива. Дали е от зъбите?Вчера имаше температура, хрема и разстройство. Дали това е реакция на организма и кога ще започне да спи поне по 4 часа без да се буди?Приемам всякакви съвети и мнения.

# 1
  • 7800
  • Мнения: 243
Моят съвет е да пуснеш темата си в по-подходящ подфорум.   Laughing

# 2
  • Мнения: 380
Синът ми е на същата възраст и напоследък започна да се буди на всеки час през нощта. Мисля,че е от зъбите Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 128
Моя син е на 9 месеца. И аз си мисля, че след 6-7 месец се будеше заради зъбите. Когато не изтрайвах да го кърмя го мажех с гел за зъби. Не помагаше много, но все беше нещо.

# 4
  • Мнения: 306
и ние сме така #Crazy,мила и не мога да ти дам за съжаление съвет newsm78.при нас второто проби преди 2 дена и сега е сякаш по-спокойна и все пак си се събужда.дано се укротят та да се наспим

# 5
  • Мнения: 127
И ние сме така.Вече сме почти на 9м, но се буди непрекъснато през нощта. Имаме 2 зъбчета. И аз мисля, че е от зъбките

# 6
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
А моя съвет е да го заведеш на лекар, щом има хрема и температура по ми звучи като грип, а не като зъбки. И разстройството не е за подценяване при такова малко бебе - трябва да се внимава да не се обезводни. Малко пресилено ми звучи всичко това да се обяснява с растеното на зъби.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Оооо, щом има хрема, температура и разтройство - бягай на доктор!

# 8
  • Мнения: 5 362
Възможно е да е от зъбите,стават много неспокойни,особено през нощта.
Но се консултирай и с педиатъра ви все пак,заради Т и разстройството.

# 9
  • Мнения: 24 467
Често посочените от теб симптоми действително ги отдават най- вече на зъби, но това най- често не е причина. Ние ги имаме от време на време /говоря за симптомите/, но нямаме никакви зъби. Често се случва и грип да се кара по този начин, тъй като малките бебета имат имунитет и прекарват по- леко някои вирусни заболявания. Поне при нас е така.
Има и друга вероятност и тя се нарича глад. Големите бебета /твоето не е малко/ нощем се будят, тъй като млякото не е достатъчно, за да задоволи потребностите им. С големия ми син преустановихме нощните будения с каша "Лека нощ", така  стана и с малкия ми син. Не се плаши, не е вредна, както биха ти казали някои, много е вкусна и засища добре /апрепоръчвам ХИП или Хумана, определено кашите и пюретата на Ганчев ми се струват прекалено редки/. Не е вярно, че бебетата дебелеят, това става когато се хранят с големи количества, разнообразното хранене може да донесе само полза.

# 10
  • Мнения: 3 499
От зъбките е.Ползва гърдите ти за биберон.Моника се буди нощем по 100 пъти, давам бибата и заспива отново /аз не кърмя/.Педото каза, че отгоре се мъчат да избият цели 4 зъба  Shocked Shocked Shocked /отдолу има 2, с които нямахме проблеми/

# 11
  • Мнения: 2 952
   Хем зъбки , хем гладен според мен.Да не стане спор , но при кърменето се случва по-често будене през нощта отколкото при храненето с АМ.Можеш да комбинираш, поне вечерта да даваш по засищаща храна - АМ "Лека нощ".А пък Т и разстройството е от зъбките.

# 12
 Благодаряна ви за мненията! Естествено, че веднага щом вдигна температура извикахме педито и то каза, че е вирусно и когато им никнат зъбки бебоците стават лесно податливи на вируси. Вече сме добре, но и тази нощ бебо се буди на всеки час с див рев. Вече и кърменето не помага, защото дърпа, дърпа и спира и реве. Може би наистина ме използва за чесалка. А относно храненето от един месец давам на обяд зеленчуково пюре, а вечер оризова каша. Мисля, че храната му стига, защото наддава добре(роди се 4050гр и 53см, а сега е 8900гр и 73см).

Общи условия

Активация на акаунт