Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте, Д-р Слънчева.
Въпросът ми е следният: моят син е на 6 месеца, и от няколко дни е със зачервено гърло и уши. 2ма лекари го слушаха-нищо нямал надолу. Температурата (38) успях да я сваля за 2 дни, редувайки Нурофен и Панадол през 4 часа само през деня. За кашлицата обаче му изписаха Fluditec 2% 2 пъти по 1 кафеена лъжичка, а на опаковката е указано за неговата възраст само веднъж?!?. Не знам какво да правя-какъв е риска при предозиране??? Освен това му изписаха и капки Esberitox 3 x 10капки дневно, а не знам нужно ли е да се тъпче детето с лекарства просто профилактично? Бебето е изключително кърмено, досега е нямал сериозни здравословни проблеми, сега се зарази от баща си. Кърмата не е ли достатъчна като противоинфекциозно средство за здрави бебета? Притеснявам се и за капките за нос, които му давам( Адреналин 1%  2.0 и Na  chlo...(не разчитам ясно) 8.0). Явно са доста дразнещи, защото реве по половин час, след като му ги сложа, а няма запушен нос, само малко сополки веднъж-два пъти на ден. Просто така-профилактично, да се застрахова лекарката.

Предварително Ви благодаря за отговора, както и на всички майки, прочели правилата на форума, или поне поста на Mamma:)!

# 1
  • Мнения: 5 760
Профилактично лекарства не се дават особено в тази възраст. Дават се при болест.

Общи условия

Активация на акаунт