Избор на лекар за раждане

  • 1 179
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! Моля ви, кажте ми как и кога става избирането на лекар за раждане? Много ми е важно, а нямам време. Става дума за 1-ва АГ "Св. София".

# 1
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Valiare
Здравейте! Моля ви, кажте ми как и кога става избирането на лекар за раждане? Много ми е важно, а нямам време.

Избираш си лекар, отиваш при него, споразумявате се финансово...........и чакаш да родиш!

# 2
Да, но колко време преди термина?
Нали се минава и през регистратура?

# 3
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Valiare
Да, но колко време преди термина?
Нали се минава и през регистратура?

Ами аз като си избрах лекар не съм минавала през никаква регистратура-всичко стана (а и в повечето случай става) на 4 очи с лекаря. Хубаво е поне 20 дни или месец по-рано да се договорите, въпреки че аз се разбрах с моя 10 дни преди да родя!

# 4
А дали е възможно договорката да стане предварително, а плащането - после?
Нали 1-ва АГ официално обяви избор на лекар - 500 лв?! Т.е. няма вече на "4 очи".

# 5
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Valiare
А дали е възможно договорката да стане предварително, а плащането - после?
Нали 1-ва АГ официално обяви избор на лекар - 500 лв?! Т.е. няма вече на "4 очи".

Ами не знам за там, но според писанията на мамите (а и моят опит) всичко става на 4 очи в повечето случай. Знам за Св. София, че има обявена официална тарифа, но честно казано там не съм наясно. Аз раждах в ШЕйново и там така стоят нещата, както съм ти написала. А за плащането-ние платихме преди да ме изпишат!

# 6
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Shocked  Shocked  Shocked Абе незнам аз ли не живея в реалния свят или тези хора нещо са се побъркали ама какви са тези 500 лв.  за избор? В тези пари влиза ли нещо ... в смисъл отделно ли се плаща за раждането, за леглото и други такива?

# 7
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Zuzi
Shocked  Shocked  Shocked Абе незнам аз ли не живея в реалния свят или тези хора нещо са се побъркали ама какви са тези 500 лв.  за избор? В тези пари влиза ли нещо ... в смисъл отделно ли се плаща за раждането, за леглото и други такива?

Да, тук ти влиза само лекар+анестезиолог, доколкото знам за Св. София и май и ВИП зала за раждане, ама не съм сигурна! Всички други екстри (вип стая, татко на раждането и др.) си се плащат отделно:) Веселба.........

# 8
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Valiare
А дали е възможно договорката да стане предварително, а плащането - после?
Нали 1-ва АГ официално обяви избор на лекар - 500 лв?! Т.е. няма вече на "4 очи".


Трябва предварително да се уговориш с лекаря, за да си знае. После след като родиш се заплаща на касата. Аз не съм ползвала тази услуга, но това е, което ми каза жената до мен.

Общи условия

Активация на акаунт