Претопляне на водата в микровълнова

  • 1 893
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте момичета, моето бебе е на 4 мес и половина и от 2 седмици дохранвам с АМ на Аптамил 1, но основно давам кърма. Не знам обаче дали е правилно да претоплям водата за АМ в микровълнова? Вие как постъпвате?
Искам да ви питам и още нещо.
Сега бебето ми е малко болно и не иска да суче и затова основно минахме на АМ, но гърдите ми се надуват ужасно, изцеждам малко колкото да не ме боли, но така дали няма да ми спре кърмата? Мами на смесено хранене как постъпвате?

# 1
  • Мнения: 390
Аз топля водата за АМ само в микровълновата PeaceА ние също сме на смесено хранене и то с цедене от раждането-ами не само ,че не ми намаля кърмата, ами се и увеличава.

# 2
  • Мнения: 46 434
Аз преварявах в микровълновата и я давах, когато стане на стайна Т, не съм я затопляла.

За кърмата- ако си решила да отбиваш, цеди по малко, но ако след това мислиш да продължиш с кърменето, цеди до край, можеш и да храниш бебето с изцедената кърма  Thinking
Все пак питай в Кърмаческия, те са по тази част  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 69
Не няма проблеми да претопляш водата ,аз най- редовно го правех
Но мисля че избързваш с дохранването Щом е болно и не иска да суче ,просто му давай колкото пожелае ,а като се ицеждаж  колкото можеш толкова  и го съхрани  в хладилника като  дадеш на следващото хранене
По-лесно е да даваш  на бебо по-често но малко да суче
Желая ви бързо възстановяване

# 4
  • Мнения: 1 425
Аз преварявах в микровълновата и я давах, когато стане на стайна Т, не съм я затопляла.

За кърмата- ако си решила да отбиваш, цеди по малко, но ако след това мислиш да продължиш с кърменето, цеди до край, можеш и да храниш бебето с изцедената кърма  Thinking
Все пак питай в Кърмаческия, те са по тази част  Sunglasses


Искам да продължа да кърмя! Но бебока ми в момента е с Бронхит  Cry Нослето му е запушено и въобще не иска да погледне гърдата, като му я предложа започва да пищи. Опитах да му дам изцедената кърма с шише, но резултата беше съшия.  Embarassed Като му дадох АМ изпи половината и заспа.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 457
За топленето в микровълновата няма проблем  Peace
За кърменето - пробвай преди хранене да му отпушиш нослето с физиологичен разтвор, за да може да диша. Ако не иска изобщо да суче му давай изцедена кърма, а не АМ. Бебетата много бързо свикват с вкуса на АМ и незнайно защо го предпочитат пред кърмата. Изцеждай се докрай и по-често за да стимулираш кърмата си и да не ти намалее.   bouquet

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За топленето в микровълновата няма проблем  Peace
За кърменето - пробвай преди хранене да му отпушиш нослето с физиологичен разтвор, за да може да диша. Ако не иска изобщо да суче му давай изцедена кърма, а не АМ. Бебетата много бързо свикват с вкуса на АМ и незнайно защо го предпочитат пред кърмата. Изцеждай се докрай и по-често за да стимулираш кърмата си и да не ти намалее.   bouquet
Peace

# 7
  • Мнения: 56
Аз имам преварена предварително вода и без проблеми я притоплям на микровълнова

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Претоплям в микровълновата всичко-вода,пюрета...
Аз в началото също се цедих и давах АМ,но е хубаво да се изцедиш докрай.Изцедената кърма по спомен можеш да държиш 1 час на стайна температура,6 часа в хладилник,но не помня колко беше във фризер/замразена/.Не хвърляй.За мен тя беше златна,че имах много малко.

# 9
  • Мнения: 566
и аз затоплям водата в микровълновата или я държа в термос

# 10
  • Мнения: 887
Водата я преварявам и я държа в термос.Слъчвало се е да използвам и микровълновата за претопляне,но не съм и особено голям почитател.

# 11
  • Мнения: 27 524
Няма проблем да затопляш водата в МВ.
Изцеждай докрай и съхранявай в камера или фризер  Peace

# 12
  • Мнения: 619
Аз също затоплям в микровълновата. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 15 197
Аз имам преварена предварително вода и без проблеми я притоплям на микровълнова

И аз правех така.

# 14
  • Мнения: 5 362
Само в микровълновата съм затопляла водата.

Общи условия

Активация на акаунт