Бихте ли пътували в 8 месец?

  • 3 414
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Много се чудя дали да предприема едно пътуване до Пловдив. С кола или с влак???
Какво мислите?
Бременността ми не е от най-леките...., имам понякога контракции, но ги овладявам с магнерот.
Споделете вашия опит.

# 1
  • Мнения: 2 274
Я си стой кротко на Д....то.  #Bad Talk  Къде си тръгнала с твоите контракции?!?! В Пловдив ли искаш да раждаш?!?!  Imp

# 2
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Vilione
Много се чудя дали да предприема едно пътуване до Пловдив. С кола или с влак???
Какво мислите?
Бременността ми не е от най-леките...., имам понякога контракции, но ги овладявам с магнерот.
Споделете вашия опит.

Aми ти сама си отговаряш, като казваш, че бременността ти не е от най-леките! Аз спрях да пътувам извън София около 6-7 месец, при положение, че нямах проблеми! Просто за мен беше по-важно да не дърпам дявола за опашката, а и в този сняг с кола пък съвсем не те съветвам, всякакви камикадзета има по пътищата. Разбира се, ти си решаваш

# 3
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: Vilione
Много се чудя дали да предприема едно пътуване до Пловдив. С кола или с влак???
Какво мислите?
Бременността ми не е от най-леките...., имам понякога контракции, но ги овладявам с магнерот.
Споделете вашия опит.

ами и аз исках и добре, че не тръгнах, защото родих в 36 - та седмица.........................
 По-добре си стой вкъщи. Неискам да те плаша, но всичко се случва. Аз съм луда глава, но добре че послушах мама - тя ме навика и аз не тръгнах!!!!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 5 370
Не съм виждала майка си и баща си откакто забременях-как ли не ме увещаваха,но аз твърдо отказах.Който иска-да иде при мен,аз не смея до Боровец да отида с мъжо......Апропо,малко ОФФ-миналата седмица по тая причина изтървах ходене до Банско с него.На мен контракциите ми се активират даже от едно нормално ходене. #Shocked

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 399
Щом имаш контракции не рискувай с пътувания! Аз имах най-леката бременност, която някой може да си предстви, но въпреки това се спрях с пътуванията рано рано... Защо ти е да рискуваш???
Е, аз в края на деветия месец предприех една сравнително къса разходка, но няма да крия, че го направих и с тайната надежда да се появят някакви контракции, защото преносвах няколко дни  #Shocked , но... не ми било писано да раждам и тогава  Grinning . Това обаче е друга тема! Ти си стой мирно и кротко на Д...то.

# 6
  • Мнения: 210
Аз пътувах с влак до последно понеже бях на работа а имах и изпити. Последният беше 10 дни преди да родя. Но аз нямах никакви проблеми с бременноста ако не беше големия корем ниможех да кажа че съм бременна. При твоето положиение не бих рискувала, защото дори аз пиех спасмалгон преди да се кача на влака друсането може да предизвика контракции. Няма нищо по важно от бременноста ще изтърпиш.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не рискувай.  Bulb
Аз не отидох с мъжът ми и детето на море в 8-ми месец от страх. Не съжалявам де  Wink

# 8
  • Мнения: 5 255
Пътувах в 8 месец с кола на 150 км. от София, като преди това се консултирах с лекаря ми.
Каза, че може, но на предната седалка в полулегнало положение и бавно каране.
Ако се чувстваш добре - няма проблем.
Ти си прецени дали е наложително това пътуване  Flutter

# 9
  • Мнения: 17
Е аз пак пътувах до края.Термина ми беше за 18.07,а аз на 02.17 пътувах за Варна.Според мен  няма проблеми,особено пък Пловдив,че то пътя до там е доста по лек ,отколкото по паветата и дупките из София.Ама аз пък нямах никакви проблеми през бременноста.

# 10
  • Мнения: 819
Мерси Simple Smile
Ще мисля, но по всяка вероятност ще се откажа.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Потърси мнение на лекар. Ако сама чувстваш, че няма да понесеш добре - не тръгвай. Ако е толкова наложително - по-добре с влак.

# 12
  • Мнения: 4 965
Аз не бих пътувала за нищо на света, още повече щом си с контракции.

# 13
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Vilione
Много се чудя дали да предприема едно пътуване до Пловдив. С кола или с влак???
Какво мислите?
Бременността ми не е от най-леките...., имам понякога контракции, но ги овладявам с магнерот.
Споделете вашия опит.

Консултирай се с наглеждащия те гинеколог. Аз лично бих предприела пътуване, с кола, защото нищо ми няма. В неделя например се върнах от зимувка в Рила, а живеем във Варна. Само този пример ще ти дам....ама за всеки е индивидуално....
Щом си пък с контракции...само влак те спасява ако е спешно....Ако пък не е - изчакай още малко, не ти е останало много,щом си в осмия месец....

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Vilione
Мерси Simple Smile
Ще мисля, но по всяка вероятност ще се откажа.

Ако бременността ти беше по-спокойна и без проблеми можеше и да пътуваш...както беше при мен...в края на 8-ми месец пътувах до Доспат /а пътят дотам не е много лек/, слизах и се катерих по баири, че дори се и къпах в язовира...сега като се замисля, се чудя с какъв акъл съм го направила ooooh!
В твоя случай обаче наистина е по-добре да се откажеш.

Общи условия

Активация на акаунт