Миене на първи зъби?

  • 2 323
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 601
Как ги миете тези първи зъби и от кога? Едната е с 6 и миналата вечер във ваната се пробвах да ги измия. Тя захапа четката, изяде пастата и аз потърках леко за малко колкото да не е без хич и това ни беше първото миене на зъби. Cry Същите сме и с геловете за зъби. Хем си пъхам пръстите на едната и мажа с другата ръка, защото иначе ми засмуква пръста и изяжда гела, но пак изблизва всичко докато мажа и какво остава от този гел само тя си знае. Та за миенето - да и ги мия ли изобщо или да изчакам да порастнат още? Иначе след всяко хранене им давам вода за да изплакна устата.

# 1
  • Мнения: 5 362
Първото миене е така.Че и по-нататък,докато свикне.
И ние така дъвчехме четката,ядяхме пастата и въобще го обръщахме на игра.Въпроса е да добиват навик да го правят и заниманието да им е приятно.

# 2
  • Мнения: 5 393
Така е с първото миене- целта е мъниците да свикнат със самата четка или накрайник. Всеки сам решава от кога да мие зъбките на детето си.Аз лично ги мия от както станаха 2 броя. Ползвам накрайника и пастата на Ненедент. Иво много се забавлява с цялата процедура, пеем си и песничка докато му мия зъбите.

# 3
  • Мнения: 2 952
Ми то това е миенето на зъби в началото, не плакни пастата, тя е специална , не се плакне(ако  е  хубава паста).Аз мия  с малка детска четчица със  Спайдърмен, понякога му я давам през  деня да  си "мие" зъбите  на игра...и той си я заобича....сега след баня отваря устата и вика А А А ......чака миенето на зъбките Simple Smile и сочи към Спайдърмен newsm44

# 4
  • Мнения: 2 040
Това с яденето на пастата и дъвченето на четката ми е много познато ..  Grinning
Изяжда пастата и после уж търка нещо, а щом тръгна да й помогна и да й  покажа, не ми дава да пипна четката, сърди се ако й показвам и неиска да се мие вече .. затова започнахме и двете в един и същ момент .. тя ме гледа мен и се опитва да ме имитира и се получи ... Определено много ни е забавна тая процедура и ако зависи от нея, цял ден можем да се къпем и мием зъбите ..  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 407
Ники дава да и мия зъбките, но аз изчаках да и излезат повече-9,10 и тогава започнах.Казвам и да си отвори устичката и тя изпълнява,ядеме паста,но няма проблем.

# 6
  • Мнения: 168
А чували ли сте накога за разредена с малко вода кислородна вода? Една зъболекарка ми каза да обтривам зъбките с напоено и изцидено после памуче в този разтвор. Това за да не му разраня венеца с четката, понеже още са мънички зъбките. Мен обаче ми се струва странно и не съм пробвала. Някоя от вас опитвала ли е  newsm78

# 7
  • Мнения: 432
Ники има само 2 и не ги мием още.Ама питам-къде ги слагате дребните,на стол ли,държите ли ги?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 134
Аз оставих на сина си четката за зъби да си поиграе с нея няколко дни и да свикне, като от време на време му показвах как става. Вече ги мием без проблем като на игра вечер в коритцето докато го къпя.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 129
Аз се притеснявах да не се появят кариеси и на баткото започнах да му мия зъбите когаот беше на 1 год.  Той яде ужасно много сладки неща. Но за мое голямо учудване вече е на 5 год и няма нито 1 кариес. Нашата зъболекарка каза, че на тяхната възраст се очаква само да свикнат с четката. Затова и сега смятам да дам на бебето да си "мие" зъбите само с четка и вода. За да свикне с нея. А по-нататък, когато започне да разбира повече, ще включа и паста.

# 10
  • Мнения: 2 757
Мият се с четка както своите си миеш. При нас иначе беше орратното - от начало му беше интересно да му мия зъбите ама после почна реве. Сега се върти и опъва като че ли го колят. В резултат го наранявам, видях кръв на четката. От това явно реве още повече и така омагьосан кръг. Ама с нас е така - всичко ни е проблем щото сме голяма лигня и не разбираме от дума. Нормалните деца не са като нас  Peace

# 11
  • Мнения: 2 956
Същата работа е и при нас- като тръгнеме за банята и си искам веднага "зъбите"  Laughing
Аз почнах да и ги мия,когато бяха вече 4 броя. Сега са 15 ама нямаме проблеми поне с това  Peace

# 12
  • Мнения: 568
в началото е повече на игра и така е нормално, нека да си яде паста само трябва да е съвсем малко.
Може бебето да дъвче четката, може и само с водичка да се мият.
Важен е навикът, а не толкова да измиеш добре зъбките.

# 13
  • Мнения: 4 176
А чували ли сте накога за разредена с малко вода кислородна вода? Една зъболекарка ми каза да обтривам зъбките с напоено и изцидено после памуче в този разтвор. Това за да не му разраня венеца с четката, понеже още са мънички зъбките. Мен обаче ми се струва странно и не съм пробвала. Някоя от вас опитвала ли е  newsm78
Да аз така миех зъбите от 1г. възраст до към 2.  Аз разреждах най-слабата кислородна вода 1:1 с преварена вода, но не с памуче а марля ( бинт). навивах около показалеца си, топя във водата и търкам с движения като четка за зъби. Идеята е, че кислородната вода убивала микробите.

# 14
  • Мнения: 6 164
От първото зъбче - с Ненедент бебе и четка-напръстник със силиконов накрайник - включен в комплекта! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт