Помощ! Еднакви кръвни групи *Б*

  • 25 897
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Здравейте,

и аз като всички вас искам бебче, но с приятеля ми (моя бъдещ съпруг) установихме, че имаме еднакви кръвни групи. Аз съм чувала, че това може окаже негативно влияние при зачеването (трудно зачеване), а жените около мен твърдят, че дори детенцето ми може да се роди увредено поради тази причина.

Ходих на гинеколог, за да се консултирам и той ми каза, че е много малко вероятно това да повлияе по някакъв начин, но все пак ако някоя от вас е била в подобна ситуация нека ми пише, защото не мога да спра да се притеснявам.

Моля ви, пишете.

# 1
  • Мнения: 9 899
не се притеснявай излишно. Съвсем наскоро беше обсъдено тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15849

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Мила ,  я се успокой  !  Simple Smile
Аз имам две дечица - непланирани , какво ти  направо се пазехме , е не с някакви контрацептиви , сещаш се - прекъснат полов акт.   След това още два пъти съм забременявала , а с мъж ми сме една кръвна група .
Добре дошла при нас !  Grinning

# 3
  • Мнения: 660
Ами ние сме с еднаква група,не е имало проблем.Детето е със резуса на баща си.Биха ми гамаглуболин,да няма проблеми при втора бремнност и това беше.Не мисля,че е толкова страшно.

# 4
  • Мнения: 6 472
Майка ми и баща ми са с една кръвна група. И двамата с брта ми сме съвсем наред:)

# 5
  • Мнения: 1 612
Не се притеснявай Ивка! И майка и татко са с еднаква кръвна група пък аз съм резултата.
Знам, че е може да има проблем ако жената е с отрицателен резус фактор.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз и мъжът ми сме А1+.
Имаме 2 прекрасни деца  #Milti  #Milti !
Бебеправи и не си трови душата с глупости  Laughing

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не пишеш каква кръвна група сте! има проблеми при една и съща кръвна група САМО ако резус факторите са различни!

# 8
какво означава резус фактор

# 9
  • Мнения: 3 154
Цитат на: Anonymous
какво означава резус фактор


Резус-фактор - това е антиген (белтък), който се намира по повърхността на червените кръвни телца (еритроцитите). 85% от хората притежават този антиген, което от своя страна ги прави резус-положителни. При останалите 15% резус-факторът отсъства, т. е. те са резус-отрицателни.

# 10
Здравей Ивка,

И аз се вкючвам тук, за да те успокоя. Със съпруга ми сме с една кръвна група и успяхме да си направим бебече само за 3 месеца  Grinning . Сега съм в 8-ма г.с. Единствено мойе да имате малко проблеми,ако резус факторите ви са различни, но и това е поправимо, така че смело напред  Grinning

Пепа

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз и мъжът ми сме с АВ +
Резултатите - по-долу:  Grinning
Успех!  Wink

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уау  Flutter , Зъхи - дУбре, че не сте АВ-  Sign Exclamation
супер рядка кр. група е...  Wink

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Шани
Уау  Flutter , Зъхи - дУбре, че не сте АВ-  Sign Exclamation
супер рядка кр. група е...  Wink


Що, тогава има проблем със зачеването ли? Аз не знам...
А иначе съм чувала, че наистина АВ е най-рядката кръвна група... То не че е голяма далавера май, не знам дали могат да ти преливат от другите?!

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ооооо-не знам за проблеми със зачеването...само знам че АВ"-" е супер рядка...няколко хиляди душа да са общо!
Не се тормози Зъхи   Simple Smile - айде леко накрая ти желая!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт