от кога да ги пробвам на гърне?

  • 1 128
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Почти навършихме годинка, а незнам по кое време да ги слагам на гърне. Вие кога го направихте? И лесно ли беше? Един по един ли да ги слагам, или един след друг? Имам още въпроси, но по-нататък.

# 1
  • Мнения: 2 757
Когато видиш, че децата са готови и проявят склонност. Ние примерно сме много далеч от гърнето. Както и от много други неща, които децата на неговата възраст правят. Не знам, ама по книга моя син не може да се гледа. За вас не знам  Wink

# 2
  • Мнения: 7 640
 при нас имаме успех равен на нула, чакам да се затопли.
Дъщеря ми все пак сяда на гърнето, но синът ми не ще и да чуе, пищи и това е. Confused
Освен само нея да дебна първоначално, пък да разчитам на личния пример по- нататък

# 3
  • Варна
  • Мнения: 552
Малко труден поцес слагането на гърне.Точно това децата никак не харесват.Никой не искаше да сяда на него.От начало давах гърнето за игра,да свикнат с него .После ги слагах да седнат в него с дрехите, но дойдеше ли време да седнат с голо дупе и се започваше едно пищене.След враме това отмина. Слагах винаги по едно и също време, сядах срещу тях и се започваше едно пеене, едни песни докато свършат работата.Тази работа и сега я вършат по едно и също време и вина ги има опашка пред тоалетната Grinning!

# 4
  • Мнения: 293
И ние сме още далеч от използването на гърнето по предназначение, но като се стопли ще започнем тренировките.
При нас ако едната направи нещо другата след известно време го прави, така че ако Криси се научи то и Гери ще последва примера и.Е поне аз така се надявам да стане.

# 5
  • Мнения: 1 744
ООО, значи аз да не бързам. Щото като гледах майките в отчетни, дето са ни наборчета, вече слагат бебоците на гърне и помислих да не би нещо да изоставам. Макар че , Вики от 7-ия месец я слагах и първия път успях на 1г.и половина, но тръгна на ясла и пак се научи на памперс. Та окончателно на 2г.и половина се отучи.
А какви гърнета използвате? Аз мисля да им купя едни дето все едно сядат на конче и имат дръжки отпред да се държат.

# 6
  • Мнения: 649
Някой ми беше казал, че има такива като столчета. Мисля (ако намеря такива), че ако в началото ги науча да сядат на столчето, то после ще махам приставката и ще свикнат по-бързо.

# 7
  • Мнения: 990
Като навършиха годинка и започнах да ги слагам на гърне.Единия беше много  заинтересован да разбере върху какво съм го сложила да седи  Laughing, а другия рееееееев  ooooh!. След няколко дни пак опитахме с гърнето и така докато разберат ,че всъщност няма нищо страшно   Wink

# 8
  • Мнения: 67
Аз ги сложих на гърне като направиха 1г и 6м.Първо само си играеха с гърненцата,после взеха да сядат с дрешки и най-накрая оголихме дупетата.Вече половин година сядаме,а едва от 10 дни има някакъв резултат-Едната вече съзнателно пишка в гърнето,но другата може и 30мин.да седи и нищо  не свърши.Необходимо е голямо търпение и много свободно време.Добре,че си взех детегледачка,че можеше и на 3г. да седнем на гърнето.

# 9
  • Мнения: 151
Най-важното да не се насилват децата. Всичко си идва съвсем естествено. Според мене, няма нужда да се научава детето да сяда на гърне. Мои познати са слагали децата си редовно на гърнето, стоят там дълго време и нищо. После като ги обуят и те свършват работата в гащичките. Лятото е най-подходящо време да се правят опити. Може и да не се използва винаги гърне, а когато сте навън. Имам впечатления, че момичетата по-бързо се научават на това от момчетата.

# 10
  • Мнения: 4 451
В една книга четох, че до 2 годинки детето не бива да се слага на гърне, защото до тогава не може да овладява естествените си нужди (мускулатурата му не е подготвена още).

# 11
  • София
  • Мнения: 12 202
  Това за мускулатурата определено не е истина и го казвам от личен опит. Съществува метод наречен Естествена Бебешка Хигиена където се практикува изхождане още от момента в които бебето се роди. Разбира се тогава не се слага на гърне, а се държи в подходяща поза.
  В момента ние се опитваме да комбинираме този метод със ползване и на памперси и със сигурност мога да кажа че малките знаят какво се иска от тях. След сън си се изпишкват и изакват в легенчето. Наакан памперс отдавна не съм имала, виж докато си играят не винаги мога да ги следя и да схващам сигналите им за да ги изпишкам. Важното е малките според мен да схванат че не е нужно всичко да се върши в памперса и има и друг начин.
   Който иска може да погледне тази темичка
   Естествена бебешка хигиена

# 12

Общи условия

Активация на акаунт