Атрезия на червата

  • 1 159
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Дойде и моят ред да потърся подкрепата ви! Бебчето ми е на 14 дни с диагноза атрезия на червата. Половината от тънките черва са отстранени, тъй като не са се развили и не функционират. Дебелите черва също не са развити и са на много ранен етап от развитието си. Тънките черва са изведени през пъпчето и нямат връзка с дебелите. Предстои втора много тежка операция - да се свържат тънките дебелите и лекарите мислят, че мъничето ми няма да се справи. До тази операция ще се стигне след доста време, ако успее да се възтанови от първата операция, тъй като в момента се е получила някаква инфекция, повръща храната, която му дават и има рязък спад на теглото. За да започнат втората операция е необходимо дебелото чревце да порасне, за да бъде по размер съвместимо с тънкото.
Има ли сред вас родители с такъв проблем. В детска хирургия оперираха и други бебчета с подобен проблем, явно е често срещан....... Ако някой от вас попадне на някаква информация по тази тема или е по-запознат с такива случаи, моля споделете с мен. На мен не ми остава нищо друго освен  да се моля и да вярвам, че ще се случи чудо с мъничето ми Praynig

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  За съжаление не мога да ти помогна с никаква информация... и ми стана много, много мъчно за детенце. Дано издържи геройски бебчето всички тези операции  Praynig Ще се молим заедно с теб!
  Виждам, че сте от Пловдив. В коя болница сте? Кой лекар ще извършва операциите?

# 2
  • Мнения: 997
Здравей, и аз не мога да помогна с конкретна информация. Искам само да ви пожелая да се преборите, детенцето да започне да се храни, да трупа килца и всичко да се оправи. Когато прочетох поста ти, разбира се влязох в нета за да прочета за това заболяване. Колко познато ми се стори....наредби, наредби и нищо съществено. И на едно място пет - шест реда, това, което и ти си ни разказала. Прегръщам ви и се надявам малкото човече скоро да се справи с това.

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Срещала съм такива бебета в Пирогов преди близо 12 год когато в кърмаческо отделение оперираха моето бебе от друго - Та идеята ми е да пишете в здравния форум там пише гл. лекар на детската хирургия на Пирогов под името д-р Оги. Надявам се малката душичка да издържи и да се оправи.

# 4
  • Мнения: 1 193
Стискам палци всичко да се оправи. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт