Покривки за кухненски маси

  • 3 758
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 041
Какви покривки ползвате за хранене в ежедневието?
Аз не съм любител на честото гладене, а и не ми се ще да се храним на измачкани покривки. Затова търся някакви покривки, които да са красиви и практични т.е. да се перат и гладят лесно. Сега използвам някакви едноцветни/не си спомням от какъв материал са-около 7-9 лв./, но ми омръзнаха.

# 1
  • Мнения: 1 893
Отскоро ползвам покривка с тефлоново покритие. Предимството й е, че не задържа петна. Но не знам как стои въпроса с гладенето, понеже у нас глади мъжът ми.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От около два месеца не ползваме покривка, Пеши много се радв като я издърпа и нящо падне от нея. Та затова.. временно сме без.  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 2 683
Тези с тефлоновото покритие са изключително удобни, не задържат никакви петна, а не стоят като мушама. В Бриколаж има най-различни,  10-12 лева им е метъра, ширина 1,40. Изливаш чаша вино и си я избърсваш с мокра гъбичка, или салфетка. Гладят се сравнително лесно от опаката страна.

Недостатъкът е, че не трябва да се перат с центрофуга, защото ще се намачкат, но според мен си струва.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 512
тефлоновитенаистина се мачкат много.Аз личноси слагам отдолу стилна покривка а отгоре прозрачна тъничка мушама

# 5
  • Мнения: 6 039
ползвам предимно ленени покривки
много лесно остават лекета, трудно се гладят, но такива ми харесват
а и масата ми е отгомна и тръдно намирам покривки с такъв размер

# 6
  • Мнения: 658
Аз също предпочитам ленени, най-често  цветни или в зелено Peace

# 7
  • Мнения: 814
Ползвам клрасическа покривка от плат, върху която не остават петна. Обичам и ленените покривки, но тогава използвам подложки за чинии и прибори  за всеки индивидуално, достатъчно комфортно ми е и в двата случая.
Но към мушамите имам непоносимост.  Просто не ги понасям.

# 8
  • Мнения: 4 406
ползвам ленени покривки- предимно бели, редовните петна премахвам с белина, какво да се прави, няколко с коледен мотив ползвам само по Коледа  Laughing Laughing имам и две покривки с тефлоново покритие подарък, които не можаха да ми станат симпатични и ги ползвам в краен случай. не харесвам мушамите.

# 9
  • Мнения: 4 406
Отскоро ползвам покривка с тефлоново покритие. Предимството й е, че не задържа петна. Но не знам как стои въпроса с гладенето, понеже у нас глади мъжът ми.
не се мачкат, съответно не се гладят  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 251
Не слагам мушама-противна ми е. За ежедневно ползване при хранене имам от белите полиестерни покривки, които също не задържат петна. А за по-празнични случаи имам 3 коприна+лен , които после ме е яд, като започна да ги гладя-няма изглаждане, но пък са страшно красиви/едната е с Коледни мотиви, а другата-с Великденски и третата - само на цветя/

# 11
  • Мнения: 2 700
Ние се храним в трапезарията, а не в кухнята. Покривките ми са всякакви - имам и ленени и тефлонови. Мушама не понясам органически. За да не се цапа прекалено много покривката при ядене слагам от поставките за хранене, след което ги изтърсвам и вдигам.

# 12
  • Мнения: 5 475
Ползвам клрасическа покривка от плат, върху която не остават петна. Обичам и ленените покривки, но тогава използвам подложки за чинии и прибори  за всеки индивидуално, достатъчно комфортно ми е и в двата случая.
Но към мушамите имам непоносимост.  Просто не ги понасям.

 Peace и аз така!

Общи условия

Активация на акаунт