Научно популярен филм за растенията

  • 2 034
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 438
Много ще съм ви благодарна,ако ми помогнете от къде мога да изтегля научно популярен филм за растенията , със субтитри.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 353
  Ако искаш провери тук: http://www.kolibka.com

# 2
  • Мнения: 438
Много ти благодаря!

# 3
  • Мнения: 2 070
За кои растения?
Има една поредица "Микрокосмос" се казва, невероятни кадри на флора и фауна.
От Колибка си изтеглете и гледайте - "Великата тайна на водата" - много важен!!!

# 4
  • Мнения: 438
А би ли ми казала къде да ги открия,deshtovidi?

# 5
  • Мнения: 2 550
А би ли ми казала къде да ги открия,deshtovidi?

http://www.kolibka.com

# 6
  • Мнения: 2 070
Аз много се зарибих да гледам документални филми на различна тематика. Този, за който ви казах за водата - чували сте сигурно от различни източници - учени от цял свят, основно Русия, Япония, Америка, са открили, че водата има "памет" и че реагира по различен начин на емоционални състояния, музика, думи, отношения. Химическия и състав винаги е един и същ - H2O, но според въздействието на гореспоменати фактори и ситуации структурата и се праменя. Вече световно известен японски учен прави експерименти - написва определени думи на чаши с вода, или кара няколко човека да "излъчват", Внушават различни настроения пред чаши с вода, след което замръзява бързо самата вода. Погледнато после под микроскопи или някакви там други уреди /мн съм зле с физиката/ се сравняват структурите /май молекулите, но да не ви заблудя../ на водата в различните чаши. Изумителен ефект - най-благоприятно се отразяват думите любов и благодарност, съчетани заедно, класическа музика, положителни емоции. Структурата е точно като на съвършените снежинки, които валят понякога. Отрицателно отношение, думи от рода на Хитлер и разни гневни неща- структурата е хаотична, уредите, които отчитат енергията на водата показват, че е много ниска, самата картинка, която показва структурата е нещо като разпльокано петно. Всички световни религии се отразяват по един и същ благоприятен начин, получава се една звездичка, мисля беше пентаграма. Имаше експеримент с ориз поставен в три различни буркана и покрит с вода. На единият в продължение на няколко дни /може и седмица-две, не помня/ се говореше с внимание, внушаваха се положителни неща. Резултата беше ферментация, отделяне на много приятна миризма /предполагам е покълнал, знам ли/. Другият буркан май беше подложен на гневни ругатни... Ориза вътре почерня. Третия го подминаваха и не му обръщаха внимание - загни.
Имаше експеримент как с подобна положително структурирана вода се лекуват някои болести, как за определен период от време се отделя вода от нефт, което явно е сложен процес иначе и това би могло да се използва в замърсените места. Също така стана дума за това как водата в градовете, която тече по канализацията идва при нас почти мъртва и с никаква енергия, включително и заради многото прави ъгли /тръбите/, през които тече.

Подобни неща съм чела и за растенията, това за отношението към тях най-вече.

За светената вода имаше интересни неща, за сребърната май също /то май е едно и също/...
И естествено стресиращи факти около кризата за вода, цунамитата и другите там бедствия. Един вид водата "преболедува" всичко, нашата намеса, цивилизацията и т.н. Тук звучи отнесено и леко парнормално, но си беше подплътено с научни доказателства, а във филма се изказваха световни корифеи от разни университети. Има и интересна част за влиянието на колективната молитва /независимо от религията/...., колективната медитация и т.н.


А в Микрокосмос просто оставаш с отворена уста пред кадрите, музиката... Там всичко е снимано отблизо, на забавен кадър, прекрасен визуален ефект.

# 7
  • Мнения: 2 353
  И аз съм фен на такива филми. Да живее Колибката!

# 8
  • Мнения: 2 070
Гледахме  един, който е за смяната на парадигмите в науките за Вселената и Космоса, минава се през религиите и традиционните вярвания, после там Коперник, Галилей, Нютон, Аинщайн - лични неща за тях плюс това как се е дообогатявало знанието за вселената. Малко ми беше скучно понеже сме ги учили тия неща и очаквах да чуя за най-новите открития и дали ще променят досегашната парадигма, но се оказа, че това е само първа част на филма, предполагам по-интересното предстои. колибка не съм я разглеждала, мъжа ги тегли, предполагам, че ако вляза няма мърдане

# 9
  • Мнения: 438
deshtovidi Благодаря ти много за изчерпателната информация!
Търся филма за сина ми,който е в 6-ти клас и му трябва в училище.
Много съжалявам,но не можахме да намерим препоръчания филм за водата,а много би ми било интересно да погледна водата и от друга страна , защото съм химик по професия и я свързвам само с Н2О..... Rolling Eyes
Но няма да се откажем и ще продължим да търсим.
Още веднъж-благодаря!!!  bouquet

# 10
# 11
  • Мнения: 2 070
Евала на тия торенти, аз мислех, че филма е от Колибка, но сигурно и тук сме го теглили от Замунда. Мисля, че е руски филма за водата, с интервюта на американски изследователи, вкл има и позицията на православната църква... /което не го прави ненаучен/

# 12
  • Мнения: 438
Благодаря ви!

# 13
  • Мнения: 22
има го и в колибката-в загадки Hug

# 14
  • Мнения: 2 070
Сега вече ще вляза в тая колибка. Ако изчезна от форума за известгно време - викайте спасителен отряд.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт