Кога има имен ден?

  • 1 675
  • 15
  •   1
Отговори
Детенце се казва Кристиана.Рових ,търсих,но така и не можах да намеря кога има имен ден.Не може да празнува на този ,на когото е кръстена, просто защото са четирима. Така се случи,че успяхме да съчетаем имената на всички баби  и дядовци.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
На Коледа.

# 2
  • Мнения: 473
И аз мисля, че е на Коледа

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 134
КРЪСТОВДЕН

# 4
  • София
  • Мнения: 541
Голямата ми дъщеря се казва Кристина,
празнуваме Имен Ден на Кръстовден 14.09

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Абе Кристиана се води производно на Христина, т.е. Коледа е имен ден. Но предполагам може и на Кръстовден ( newsm78)
По същия начин имам позната Ива, която не е "върба"  Grinning, а е на дядо си Иван... съотв. празнува на 7 януари.
Аз също имам 2 именни дни и съм си "признала" единия за свой по определени причини.
Така че, квото ти харесва - това е!  Laughing

# 6
  • Smallville
  • Мнения: 994
според този календарhttp://familia.hotbox.ru/bolg-canon.htm имения ден на Кристиана е на 25 декември

# 7
  • Мнения: 1 877
Когато си му харесате! Аз съм Нина и имам имен ден на Никулден,но на 14 януари е Света Нина,но това го разбрах скоро,иначе дотогава съм празнувала на Никулден.И така има хора,които ми честитят на единия,адруги ,на другия празник

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
На Коледа, защото четох, че Кристина е френския вариант на името Христина, а Кристиана е негово производно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 134
Ами аз до скоро празнувах на две дати и не беше зле. Хубаво е да имаш повече поводи за празнуване. А иначе която и от двете (Кръстовден и Коледа) да избереш все ще е правилно.

# 10
  • Мнения: 171
Според мен на Кръстовден
Малката се роди на 5ти срещу 6ти декември и за това се казва и Ния, но в никой календар не пише, че на Никулден празнува и тя  newsm78

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ще си има 2 именни дни - какво по-хубаво от това?  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 1 243
Моят син се казва Кристиян и от това което съм проверявала той няма имен ден.

# 13
  • Мнения: 201
По принцип Кристиана = Християна ,т.е.произлиза от името Христос и празнува имен ден на Рождество Христово. На Кръстовден празнуват само хората , чиито имена съдържат корена "кръст" , но както си решите. Моят голям син , например , празнува на Йордановден , въпреки че е именник на свети Даниил.

# 14
  • Мнения: 201
Малката се роди на 5ти срещу 6ти декември и за това се казва и Ния, но в никой календар не пише, че на Никулден празнува и тя  newsm78
Името Ния се свързва с гръцкото Стефания ,а Стефан значи венец , т.е. имен ден детето има на Цветница или когато си решите вие - важното е да се чества само веднъж годишно.

Общи условия

Активация на акаунт