За пюретата и кашите - въпрос

  • 395
  • 3
  •   1
Отговори
Сигурно темата е дискутирана многократно, но в морето от теми и постинги се поизгубих и затова ви моля да ме извините, ако са ви писнали тези въпроси...
Нашата педиатърка, на която изключително много вярвам, каза да хапваме зеленчуково пюре от началото на 4-тия месец и в края на този месец вече бебо изяжда по 120 мл на обяд + млякото.
Но тук чета, че давате на вашите дечица и плодови пюрета, и каши, а зеленчуковите пюрета включвате по-късно. Може ли някой да ми обясни накратко схемата на захранването (с какво най-вече) след 3-тия месец. И мислите ли, че съм сгрешила със захранването?
Предварително МНОГО ви благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 529
Мила, щом имаш вяра на твоя педиатър, следвай неговите съвети, защото той най-добре познава детето ти Grinning
Ако те интересуват схеми на захранване има много материал в библиотеката:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844

Темата е захранване и хранене на бебето. Simple Smile

# 2
наистина ще намериш много материали тук. Аз захраних  по съвет на педиатърката на навършени три месеца с плодово пюре, а на навършени 4 - със зеленчуково, на навършени 5 ще започнем и с кашите. Тенденциите са към по-късно захранване, но беба си яде пюретата с удоволствие и аз й ги давам.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз също започнах със зеленчуково, само че по-късно.Струва ми се, че различията между типовете захранване по-скоро се отнасят за началния момент, а не до това с какво се започва.това се определя май от националните особености.Една майка наскоро беше писала, че в Испания ги захранвали с боб #Shocked
Аз лично мисля, че когато и да дадеш първата храна, по-добре е да не е плодово пюре, защото е сладичко и може бебчо после да не иска по-несладкото зеленчуково пюре.По същата причина и предпочитам домашните каши, защото не им слагам захар, а в готовите има, и то бая.
Та не мисля, че си сбъркала Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт