кога проговориха децата ви?

  • 2 132
  • 52
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
здравейте мамчета.та това ми е въпроса.кики си говори на нейн си бебешки език.казва стандартните мама,тати,айде и опа.иначе разбира всичко каквото и се каже.но когато иска нещо само сочи с пръст и мучи като кравичка.в повечето случаи улучвам какво иска,но някой път направо се побърквам докато й угодя.а и другото което искам да попитам е дали според вас има връзка с прохождането и говоренето.чувала съм че деца който прохождат по рано после проговарят по късно.

# 1
  • София
  • Мнения: 771
Ама много бързаш, за нейната възраст има богат речник. Моят син едва сега проговаря, от месец насам прави някакви изречения и все още само аз му разбирам почти всичко. Иначе проходи на 11 месеца, което не знам дали е рано или късно.

# 2
# 3
  • Мнения: 1 835
Дъщеря ми проговори на 1 г. 8 м., а синът на 1 г.9 м. Рано ви е още, търпение, после ще търсиш тапи за уши. Laughing

# 4
  • Мнения: 3 360
Индивидуално при всяко дете!На 1г и 7 м малката ми дъщеря  още не може да говори /разбираемо и в изречение/

# 5
  • Мнения: 7 474
За мой ужас чак на 3г., казваше отделни думи преди това , но не говореше както трябва ooooh! Всичко е много индивидуално  Peace

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дъщеря ми на 1год правеше прости изречения,много добре и ясно говореше,но синът ми проговори на 1год и 9месеца,като преди това казваше мама,тати,кака.А сега,след 2месеца,всичко повтаря,прави ми впечатление,че запомня думите и ги употребява на място.Снощи сме си говорили близо един час,той ми казва отделни думички,аз ги свързвам в изречение.Чела съм,че на децата трябва да се говори ясно и правилно,за да говорят и те така,а не "бебешки".

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
Синът ми е на 1г. и 10 м. и чак сега проговаря. От отдавна ни разбира какво му казваме, но все още си говори на неговия език.
Думите, които използва целенасочено са Мама, Тати, Ам-ам, Айде, бей-бей (бягай)

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете е на 2г.5м. и още не говори.

# 9
  • Мнения: 1 032
Мой братовчед проговори след третата си годинка. Мъкнаха го по какви ли не доктори, но никой не откри нищо нередно. Детето си беше със съвсем нормално развитие, много умно хлапе и страшно контактно между другото. Разбираше всичко, но просто не говореше. После обаче като я отвори таз уста  smile3521 говореше като възрастен имаше страшно богат речник и изговаряше всички думи правилно. Сякаш три години само е попивал това, което се говори около него. А мойта дъщеря започна да навързва изречения и да се отпуска да говори преди около 2 месеца.

# 10
  • Мнения: 2 956
Всичко е много индивидуално. Вики днес става на 1г и 7 мес от повече от месец говори с изречения...сега вече много повече разбира се. Но от 1г и 2 мес някъде си бръщолевеше доста  Laughing

# 11
  • Мнения: 24
Какво според вас провокира децата да говорят?Мислите ли ,че твърдението:колкото повече им се говори,толкова по-бързо ще проговорят,е вярно?А на децата ,които късно проговарят,дали не им е говорено?

# 12
  • София
  • Мнения: 771
Какво според вас провокира децата да говорят?Мислите ли ,че твърдението:колкото повече им се говори,толкова по-бързо ще проговорят,е вярно?А на децата ,които късно проговарят,дали не им е говорено?

Не виждам никаква връзка между двете. Нито пък смятам ранното проговаряне за признак на интелектуално превъзходтво над късно проговарящите деца.

Децата са различни и не могат да се развиват по схема, това важи и за прохождането и за приучаването към гърне и т.н.

# 13
  • Мнения: 419
Моят син е голям колкото дъщеря ти Simple Smile казва мама,тати,баба и т.н. ,но не влага смисъл в това,разбира какво му говоря,но само когато поиска  Grinning Иначе знае кой е тати,коя е мама.
И ние сме ,като вас докато се разберем какво иска може да лудна  Peace

# 14
  • Мнения: 967
Синът ми започна да казва "мама" на 8 мес,
после малко след годинка добави "баба", "деде", "ало", "не",
след това към 1год. и 4мес - до 1 год. и 7мес. замлъкна  престана да казва дори и думите, които преди това говореше
и съшинското проговаряне започна към 1 год. и 8-9мес. Сега говори много, има много богат речник, но още произнася повечето думички не много ясно и който не е свикнал с речника му има проблеми с разбирането  Laughing
Напр: добричък = боичък
          ръчичка = кътишка
          вода = года и т.н.
Много думи разбира се произнася съвсем правилно, но все пак като говори още си има нужда от певодач.

Според мнго учени децата днес проговарят много късно, защото си служат по-добре с телепатичните способности, които ние не знаем как да позлваме и за това по-късно започват да изпитват нужда от ползване на речта като средство за комуникация.

Общи условия

Активация на акаунт