легло люлка - кой от 2-та варианта

  • 1 257
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте бъдещи и настоящи майки  Wink,

решихме да си вземем легло - люлка за нашето бъдещо беб4е, но тези легла са в 2 варианта:

1. Легло - люлка тип дъга (отдолу е под формата на дъга)
2. Легло - люлка с някакъв механизъм прикрепен към долна табла  с помощта на който леглото се движи (май не го обясних много добре Embarassed)

..но надявам се се сещате какво имам предвид..

въпросът ми е по-скоро към тези, които имат такива легла: Кой вариант от 2-та е по добър?
..и изобщо заслужават ли си тези легла - люлки или да се ориентираме към стандартните легълца?

и предварително мерси  Hug

# 1
  • Мнения: 3 360
Аз бих избрала стандартно легло.Защо?Защото от тази"екстра"ще  се възползваш за кратко,а и има вероятност да приучиш детенце да заспива само с люлеене.Нека и други майки кажат,де..........,пък и  избора си остава ваш Peace

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
по-удобен според мен е вторият вариант (много бях харесала такова легло, но по-късно й взехме стандартно)
по думуте ти разбирам, че първият вариант е тип "хамак", такова имаме, но на нея не й е удобно, защото вратленцето й се изкривява много.

# 3
  • Мнения: 5 103
Според мене е най-добре да свикнеш детето на нормално легло, да не го привикваш да заспива люлеейки.
Но от изброените от тебе най-удобен е 2рия вариант.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми беше на 11месеца като реших да му купя люлеещо се легло.Гледах и двата варианта,първият е много груба люлка,затова си взехме от втория вариант.Вече 1год с такова легло,много сме доволни.Съжалих,че не купихме такова легло по-рано.Синът ми беше очарован.

# 5
  • Мнения: 11 003
Ако ще взимате люлка, по-добре да не е легло, а шезлонг или нещо подобно, в което бебче ще стои само през деня. Не го свиквайте да заспива нощем с люлеене.

# 6
  • Мнения: 7 474
И аз мисля, че не ти трябва, после ще има да люлееш  doh Виждала съм един модел, който се застопарява , на вид е като обикновено легно -беше много хубаво, ако все пак искаш да се люлее. Прилича на това , но не се слагат дъги.
 http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_i … 0e95062884889d4fe

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 11:30 от Leo*

# 7
  • Мнения: 7 186
На Алекс леглото има дъги за люлеене и колела. Като беше малък и имаше колики дъгите ми вършиха супер работа за люлеене. Като мина този период махнах дъгите и сложих колелата. Нямаше проблем, не беше привикнал към люлката.
Ако взимаш легло с люлка, нека да е комбинирано, а не само люлка.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз мисля,че всички люлеещи легла,или поне тези,които съм виждала,могат да се застопоряват,когато си пожелаеш.

# 9
  • Мнения: 223
Аз мисля,че всички люлеещи легла,или поне тези,които съм виждала,могат да се застопоряват,когато си пожелаеш.

Да - наистина и при двата варианта има начин за застопоряване Peace...пропуснах да уточня това при запитването си Embarassed..затова по - скоро искам да попитам кой - вариант на люлеене е по удачен за бебчо (ако изобщо бебето прави разлика).. Hug

# 10
Според щатските педиатри този с дъгите е небезопасен - може да се обърне. Ние сме с люлка закачена на оси към краката/базата, и сме много доволни. Не ни се налагало да застопоряваме засега.

# 11
  • Мнения: 27 524
или да се ориентираме към стандартните легълца?

Да  Peace

# 12
  • Мнения: 2 922
Аз бих избрала стандартно легло.Защо?Защото от тази"екстра"ще  се възползваш за кратко,а и има вероятност да приучиш детенце да заспива само с люлеене.Нека и други майки кажат,де..........,пък и  избора си остава ваш Peace

Подкрепям  Peace

# 13
  • Мнения: 2 677
Ние купихме от втория вариант, за който ти говориш. Много сме доволни и е много удобно.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Когат забременях, баща ми направи люлка на бебо, до 4 мес. спеше вътре, после му умаля, но никога не е бил привърженик на люлеенето. В този смисъл, зависи си и от детенцето. Би трябвало синът ми да е най - пристрастеното към люлеене бебе, а той никога не е люлян, не му харесваше. На стандартно легло си спи по - добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт