как да спра кърмата

  • 1 558
  • 11
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
здравейте мамчета Марти е на 6м и половина кърмата ми намаля много на два-три дни се събира по малко.как да я спра на цяло?лекарката ми каза с някакви хапчета  но друга ми каза че е по-добре да се стегна че от хапчетата на една нейна пациентка и заглъхвали ушите и и бучала главата абе имали странични реакции.говорих и с една приятелка тя ми каза че много повръщала от тях.незная как се казват хапчетата.вчера се стегнах издържах през деня но вечерта не можах да заспя и свалих бинта.сега съм сложила само стегнат сутиен вдигнат на горе.вие какво ще ме посъветвате.по-лесно и бързо ли ще е с хапчетата.и колко дни да се стягам?????изобщо как да я спра? Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 73
Искаш да си спираш кърмата, защото смяташ, че намалява ли? Ако държиш да кърмиш бебето си има начини да стимулираш лактацията, най вече като кърмиш често, дори ако трябва и през 1/2 час. В библиотеката има доста информация!
Успех!

# 2
  • pomorie
  • Мнения: 848
не не искам да я увелича а да я спра.вече почти нямам а и той е захранен. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 771
не не искам да я увелича а да я спра.вече почти нямам а и той е захранен. newsm78
И извън темата.
Това, че е захранен не значи нищо. До 2 години е необходимо да поема млеко всекидневно.

# 4
  • Мнения: 390
Мила,не знам дали някой тук ще ти даде адекватен отговор-тук е кърмачески форум и всяка майка тук ще се опита да те агитира да кърмиш LaughingЩом си решила да я спреш,се надявам горещо някой да ти разбере точно въпроса и да ти отговори,ако искаш го задай в адаптираният форум PeaceАз за съжаление не мога да ти помогна,но май че вървя по твоите стъпки,и ще внимавам за отговор.
Просто много се ядосвам,когато някой е задал конкретен въпрос а други му отговарят с други работи. #Cussing out

# 5
  • Мнения: 887
При мен по същия начин намаля значително и когато реших да я спра лекарката ми каза просто да спра да изцеждам.Спря от самосебе си без да се изтезавам със стягане и да се тъпча с хапчета.

# 6
  • Мнения: 1 559
Тези статии ще ти дадат някои идеи как може да подходиш към отбиването:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/569/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/570/

Пристягането на гърдите не е добра идея, тъй като може да доведе до запушване на млечни каналчета. Хормоналните препарати разстройват финния хормонален баланс в организма. За предпочитане е отбиването да стане по възможно най-нетравмиращ организма ти начин - чай от салвия, компреси със зелеви листа, постепенно намаляване на стимулацията на гърдите (кърмене,изцеждане) - методи, изброени в една от посочените статии. Аз бих прибавила и препоръката за капсула лецитин (1200мг) дневно - това е хранителна добавка, която служи като емулгатор и не позволява запушванията на мелчни каналчета.

# 7
  • Мнения: 6 461
Определено със заместване на едно кърмене с твърда храна кърмата на майката ще намалее.Дори постепенно ще спре.
Така стана при мен когато Пламен направи 8 месеца.
Предполагам ,че така ще се получи и при теб,ако на истина си решила да спираш да кърмиш.


# 8
От два месеца водя борба с щерката да суче, но не иска. Така постепенно кърмата ми намаля до такава степен, че я чакам всеки ден да спре. Консултирах се с педиатърката на дъщеря ми и тя каза да продължавам да й предлагам да суче - колкото толкова и постепенно кърмата ще си спре от само себе си. Питах я изрично за хапчета или нещо друго (защото братовчедка ми беше 2 месеца на някакви хапчета)- каза, че няма смисъл.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 127
никакви инквизиционни методи не съм използвала. щом ти е намаляла трябва да разредиш режима на кърмене. последната седмица от нашето кърмене протече горе долу така: сутрин и вечер, после сутринта не, и внимавах, за да нямам напрежение в гърдите. ако усетиш сложи детето или се изцеди, но само да ти олекне. вечерта гледах да и дам пак малко и така се разрежда. така е лесно ако наистина ти е намаляла кърмата (както при мен). нямам представа ако имаш повече какво се прави. 5м след отбиването ме прегледаха и д-рката каза че за толкова дълга употреба гърдите ми са в отлично с-ние newsm44

# 10
  • Мнения: 1 328
Аз пих Парлодел, само 2 хапчета и повече не бих пила!!! По-лоша химия няма!! имат 1000 стртанични ефекта, едно от които е внезапно заспиване.Ако токлова ти се спира, пробвай с нещо хомеопатично освен тези неща които са ти казали момичетата. успех  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Не прави нищо и тя постепенно ще си спре сама. Проблем е, ако гърдите ти са напрегнати в следствие на некърменето или пък се появяват бучки. Тогава ще трябва да пиеш нещо. Но ако гърдите ти са меки и не те болят пробвай без химии.
Аз окончателно спрях с кърменето преди около месец. Още имам кърма в гърдите, но не правя нищо за окончателното й спиране. И засега нямам проблем.

Общи условия

Активация на акаунт