За Магнерича

  • 7 697
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Искам да попитам бременни, които са имали ранни контракции и са пиели магнерич или магнетрон ли беше другото, дали сте го пили през цялата бременност. Тъй като няколко пъти имах по-критични ситуации и ходих извънредно на преглед и гинеколожката ми изписваше все магнерич, който всъщност аз не бях спирала. Сега се чувствам доста по-добре , та се притеснявах дали не е вредно да пия нон-стоп този магнерич. Лекарката не ми е казвала нищо за спиране. Диагнозата ми е, че имам чувствителна матка и за това може би за спиране не ми е казвала нищо.
Вие през цялото време ли пиехти магнерич и какви дози?

# 1
  • Мнения: 80
Аз също имах контракции преди няколко дни и лекаря ми изписа Магнерот - поне 1 месец да пия 3х1 на ден. Каза ми, че няма опасност от предозирване, защото каквото е в повече се изхвърля с урината. Така че не се притеснявай, четох дори в някой от форумите, че много мами са пили такива хапчета за контракциите до края на бременността си.

# 2
  • Мнения: 11 003
Пих магнерич, дуфастон и папаверин в началото на бременността - до 10 г.с. После ми оставиха дуфастона до края на 4 месец, но ме предупредиха да пия папаверин ако имам болки и контракции.
В 20-21 г.с. отново бях 3 дена на системи с магнезиев разтвор и още 1 седмица отново пих магнерич + папаверин.
Когато съм пила магнерич, дозата беше 3 пъти дневно по 2 таблетки. Доколкото знам, няма противопоказания и може да се пие през цялата бременност, но в 8-9 месец може да доведе до преносване.
Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 173
И аз четох някъде из форума, че много мами са го пили през цялата бременност. Аз пия 3х2 таблетки и си мисля да ги на маля поне 3х1. Пия и Но Шпа, но след като нямам болки мисля, че не трябва да пия, защото пък бях чела(пак във форума), че ако пиеш постоянно Но Шпа организма ти свиква с него и спира да ти действа.

# 4
  • Мнения: 5 140
Магнерич и Но шпа пиех след 6-тия месец, мисля че по 3 пъти на ден (май така беше все пак това беше преди 4 год.) ooooh!, докато не родих.

# 5
  • Мнения: X
И при двете бременности съм пила Магнерот/същото е като Магнерича,само малко по-скъро/ до края,заради постоянните контракции и опасността от преждевременно раждане....не мисля,че има опасност от предозиране...

# 6
  • Varna
  • Мнения: 603
Не се притеснявай!И аз пих Магнерич от края на четвърти месец,та почти до края ,защото бях с чувствителна матка и контракции.Дозата за мен беше 3х1 хапченце.Роди ми си прекрасно здравичко момиченце!

# 7
  • Мнения: 173
беше ли ви забранено да правите секс?

# 8
  • Мнения: 3 456
беше ли ви забранено да правите секс?
Не, но аз съм го пила само 2,3 седмици, така че някой друг да каже...

# 9
  • Мнения: 817
Аз също пия Магнерич от началото на 4-ти и ще го спра чак в 36седмица.Аз съм на доза 2*1.За секс доки не ми е забранила,но аз така или иначе не правя.

# 10
Аз го пия от края на 6месец,сега сам в 8.Доктора каза,че не може да се предозира,но на следващата консултация ще го питам кога трябва да го спра.
Моя приятелка го пи докрая,но аз се притеснявам да не се стигне до преносване.

# 11
  • Мнения: 961
Магнерич, Магнерот и Магне В6 - едно и също нещо - магнезий.  В Магне В6 има и витамин В6. Количеството на магнезия е едно и също, а максималната доза е 3*2.
Аз лично ще го пия до края на бременноста, заради много чувствителна матка и миомен възел Cry Дълго пих и но-шпа, което ми обясниха, че е по-нов и по-пречистен вариант на папаверина, в момента само при нужда. След последния преглед ми увеличиха магнезия от 2*1 на 3*1, заради отоци и схващане на краката.
Доколкото ми е известно, няма негативен ефект върху развитието на бебето, но не съм чувала, че излишното количество се изхвърля с урината.
А за секса ни предупредиха да сми много внимателни  Mr. Green , но аз откакто усещам бебка, ми е много трудно да си помисля да го правя Sunglasses

# 12
  • Мнения: 46
аз също пия Магнерич 3x2 заради контракций,но когато бях в болницата ми казаха,че Магнерота е по пречистен,малко по-скъп е,но за сметка на това се пие 3x1.Моля някое мамче,ако е по запознато да ми каже дали наистина е така.По повод секса това е  #Crazyтема табу...

# 13
  • Мнения: 173
На мен ми беше забранено по едно време, сега трябва да внимаваме, но аз не се чувствам комфортно нито пък изпитвам удоволствие. Сякаш мускула ми се е стегнал и ме дърпа по време на секс.

# 14
  • Мнения: 8 505
беше ли ви забранено да правите секс?

Не,само трябваше да е по-софт.
Магнерич и Но-шпа пих от 6. или 7. месец и го спрях в началото на 9.м.Накрая взех,че преносих Crazy

Общи условия

Активация на акаунт