Какви изследвания ???

  • 10 763
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте:) Подготвихме всички документи необходими за осиновяване и остана само медицинските изследвания. Направихме стандартното медицинско. Остана СПИН, хепатит и васерман, но когато отидохме ни попитаха за какъв хепатит точно трябва да се изследваме. След което аз позвъних в социални грижи и попитах, но там ми отговориха, че за хепатит не се изисква, но не били сигурни...мисли, че само за туберкулоза, СПИН и васерман. Но в пакета документи е написано хепатит...Съвсем се обърках. Може ли някой с две думи да ми каже точно кои изследвания да направим????? СПИН, васерма, туберкулоза, хепатит( кой точно) кое от всички тези е необходимо да направим:)???? Ще се радвам на бърз и компетентен отговор от вас:-)
Благодаря предварително:)) Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 843
Виж, преписвам ти дословно от медицинските, които правих миналото лято:

1. Изследване за HIV1/2 (СПИН) и Сифилис RPR, TPHA (задължително изискай сертификати, а не само резултатите)
2. Бележка от Градски Диспансер за белодробни болести (ул. Кирил и Методий, 78, ако си в София), че не се водите на отчет.
3. Медицинско удостоверение от Областен Диспансер за Психични заболявания.

4. На нас социалните ни поискаха в последствие и бележка от личен лекар за общото ни здравно състояние.


# 2
  • Трявна
  • Мнения: 174
Явно навсякъде е различно. newsm78
Ние минахме само с медицинско от личните ни лекари, че сме клинично здрави и медицинско становище от психиатър .

# 3
  • Мнения: 367
Наистина за хипатит не се изисква. Но зависи дали правите мед. документи за да ви включат в регистрите или за делото за осиновяване. В първия случай ви трябва изследване за Спин, Васерман, за Туберкулоза, бележка от Психото и накрая заверка от личния лекар. За самото дело вече зависи дали първите изследвания все още не са изтекли, но и така да е там може да се мине и без  това за Туберкулоза. Последното е гадно защото ви бият инжекция и после трябва да отидете да ви измерят колко см. е червеното петно.

# 4
Обадих се в социални грижи по район и ми казаха, че е добре да си направим и за хепатит "C". Направихме си. Ходихме и до тубдиспансера за изследвания за туберкулоза, но там не ни биха инжекции а ни дадоха медицински бележки, че не се водим на отчет- дали така е правилно???Незнам:( Освен това искам да попитам колко препоръки общо трябва да имаме. Някъде бях чела, че искат две, а на друго място четири- кое е вярно? В понеделник отиваме да подадем документите  LaughingБлагодаря ви предварително.  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 715
Препоръките трябва да са две, а от тубдиспансера е нужна само бележка, че не се водите на отчет, не знам от къде си, но ако си от София, да знаеш, че от психодиспансера ти трябва не медицинско, че не се водите на отчет, а медицинско с преглед, което на 4-ти километър струва 25 лева, а на Екзарх Йосиф - 30 лева, но провери според местоживеенето към кое от двете места се водиш, за да не се разкарваш напразно. Мисля, че не е нужно да пояснявам, че преглед няма, само че на Екзарх Йосиф те питат дали се напикаваш и разни такива простотии. На 4-ти километър просто попълват една готова бланка, там и това не те питат. От цялото проучване и всичкото вадене на документи това е най-противната част, защото се гаврят с теб и ти обират парите. Успех!

# 6
Благодаря много:)  Grinning Да, ходихме на преглед в психодиспансер на " Екзарх Йосиф"
Значи май за сега само препоръките останаха:-)
Благодаря отново на всички:) Радвам се, че ви има  bouquet

# 7
Много ви благодаря отново:)   bouquet
Ето документите които поготвихме...
1.Свидетелство за съдимост
2.Удостоверение от прокуратурата, че няма заведени дела срещу нас
3.Удостоверение, че не сме лишавани от родителски права
4.Две препоръки от приятели
5.Документ за доходите на съпруга ми за последните шест месецса(аз съм на свободна практика и немога да имам такава-дано не е проблем това?)
6.Нотариално заверен документ за имущество
7.Актове за раждане
8.Свидетелство за сключен брак
9.Изследвания)СПИН,хепатит"C", васерман, медицинско от психодиспансер и тубдиспансер, че не се водим на отчет, медицинско за общо физическо здраве
10.Лични карти и копия от всички документ
11.Заявление

Май това е всичко, дано не съм пропуснала нещо важно:-) Ако има нещо, което съм пропуснала,моля кажете ми Simple Smile))
Желая успех на всички  Grinning

# 8
  • Мнения: 3 715
Не се притеснявай, социалният ви работник ще ви каже ако има още нещо да се носи.

# 9
  • Мнения: 1 843
Много ви благодаря отново:)   bouquet
Ето документите които поготвихме...

На първо четене виждам, че ти липсва документа от НСС (Национална Следствена Служба), пак във връзка с това, че срещу теб няма повдигнати дела от общ характер, но на територията на цяла България.
И все пак - питай хубаво вашите социални, защото АМА НАИСТИНА навсякъде се оказва много различно!

Относно препоръките: на мен ми искаха три, но после си останаха две до социалния доклад, защото от четири подготвени не ми приеха две, тъй като написани от близки. Не били обективни.

# 10
  • Мнения: 224
Току що звънях в психодиспансера на тел: 939-90-15 на ул. Екз. Йосиф 59 и ми обясниха че първоначално дават бележка че не се водиме на отчет а после за осиновяването се прави експертиза. Бележката е 5 лв. а експертизата 30 лв

# 11
  • Мнения: 367
 Не се иска експертиза. Или поне аз за първи път чувам. Достатъчна е бележката. Нито първоначално, нито при делото някой ни е искал експертиза.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 517
Най-добре питай в отдела, където ще кандидатстваш - на нас ни искаха задължително експертиза
Успех

# 13
  • Мнения: 1 843
Да, искаха си ни експертиза, определено.
Мисля, че гледат да ти спестят новата експертиза, ако се просрочат 6-те месеца валидност. Питай си, все пак.

# 14
  • на път
  • Мнения: 2 804
Току що звънях в психодиспансера на тел: 939-90-15 на ул. Екз. Йосиф 59 и ми обясниха че първоначално дават бележка че не се водиме на отчет а после за осиновяването се прави експертиза. Бележката е 5 лв. а експертизата 30 лв

Трябва да отидеш за тези документи там където ти е районът (може да е и на 4ти км).

Общи условия

Активация на акаунт