От кога сухар и какъв ?

  • 1 125
  • 10
  •   1
Отговори
На 6 месеца сме, педиатърката каза да не давам попара, но може да давам глутен. Искам да й направя каша от сухар, мляко и плодово пюре. Заради сиренето ли не ми дава попарата или заради сухара. Имаме алергия, малко по бузките. Така и не разбрах кой продукт да избягвам.

# 1
  • Мнения: 27 524
И двата според мен, още повече щом има лека алергия.
Глутен е хубаво да въведеш след 8-ми месец, няма за какво да бързаш.
Масло и сирене - около годинката.
Комбинацията сухар и плодово пюре нещо не ми звучи вкусно.
Давай плодови, зеленчукови и безлгутенови каши засега, разнообразно е и предостатъчно. Има време за попарата.

# 2
  • Мнения: 5 026
Раничко ви е за сухар и попарки. Аз започнах след 8 месец.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз дадох след 7 месец на Пападополус. И на мен не ми допада комбинацията сухар - плодово пюре. А и не виждам нещо важно в сухара, че да бързаш да го даваш.

# 4
  • Мнения: 887
Започнах  да давам сухар след 6 месец,когато въведох глутен.Купувам предимно на Пападопулус.Но го давам рядко,защото не му правя често попара.Незнам колко вкусно ще е в плодово пюре,но със сигурност съм купувала готово плодово пюре със сухар(мисля,че беше на Сънвал)и не беше лошо.

# 5
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И аз започнах след 6-я месец сухар на пападополус,давам попара 3-4 пъти в седмицата синът ми много я обича,още повече че сиренето е полезно за костите и зъбите,а маслото също-съдържа вит.Д и полезни аминокиселини.Най-добре първо уточни от какво ви е алергията после започвай попарата. Thinking

# 6
  • Мнения: 1 448
Щом ти е казала за глутен, но не попара според мен трябва да избягваш животинските продукти  Confused А алергията от какво е? Rolling Eyes

# 7
не знам каква е алергията, има нещо като екзема на едната бузка, давам Аптамил, плодови пюрета, зеленчукови от скоро и заек и пуйка, давала съм и безглутенова каша. На своя глава днес и направих каша от 2 сухара, 90 мл Ам и 2 лъжици плодово пюре. Добре го понесе, въпреки, че още ме тресе съвеста. Попара няма да давам скоро исках да разбера дали има нещо опасно в сухара. Между другото кашата стана много вкусна- плодовото пюре по-скоро е за аромат. Въпреки това сте прави, няма защо да бързам.

# 8
  • Мнения: 4 621
Аз започнах от 7 месец със сухарчета  Пападополус.

# 9
  • Мнения: 270
Аз започнах от 7 месец със сухарчета  Пападополус.

# 10
  • Мнения: 2 197
Аз започнах от 7 месец със сухарчета  Пападополус.
И аз така. Опитах първо с типов сухар, но не го хареса и остана на бял. От деветия месец вече е на обикновен препечен на тостера хляб (пълнозърнест, в който има много полезни съставки).
Дъщеря ми също много обича попара.

Общи условия

Активация на акаунт