Лекарства за подсилване на имунната система

  • 89 807
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Искам да си взема нещо за подсилване на имунната система. Моля кажете вие какво сте пили и с такива които са ви подействали добре.
Просто в последно време ми имунната ми система е силно отслабнала, поради това че пих доста лекарства и ми се лепва почти всякакви болести,които при една силна имунна система не би се случило. Затова реших да ви питам вас кое е най-доброто.

# 1
  • Мнения: 330
На мен са ми предписвали Цитросепт по 10 капки сутрин. Доволна съм от тях. Peace

# 2
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Есберитокс на хапчета,давам и на дъщеря ми на капки и съм доволна,може и някакви витамини например Центрум.Успех,оправяй се бързо!

# 3
  • Мнения: 2 082
аз пия натанал-извлек от чесън и се лекувам само с това http://www.nvherbal.com/index-2.html

# 4
  • Мнения: 4 458
аз с ъм на водорасли - алготерапия  Peace

# 5
  • Мнения: 89
аз пия натанал-извлек от чесън и се лекувам само с това http://www.nvherbal.com/index-2.html
Това е много хубаво .Но излиза малко скъпо .7.50лв е едно шишенце и трябва да се пие по продължително време.Майка ми е болна от рак и го пи.Незнам доколко й е помогнало но се справя отлично с химиотерапията.
Наистина е мощен имуностимулатор.

# 6
  • Мнения: 2 082
аз пия натанал-извлек от чесън и се лекувам само с това http://www.nvherbal.com/index-2.html
Това е много хубаво .Но излиза малко скъпо .7.50лв е едно шишенце и трябва да се пие по продължително време.Майка ми е болна от рак и го пи.Незнам доколко й е помогнало но се справя отлично с химиотерапията.
Наистина е мощен имуностимулатор.
раковоболните го пият в големи дози и затова излиза скъпо.за профилактика се пие по една чаена или супена лъжица на ден-по желание...когато си болен вече дозите се увеличават,но повече от 2-3 дни не ми се е налагало да го пия,когато съм болна.последните пъти го пих за синузит и за грипа.грипа изкарах за един ден с темп.37,2 и на другия ден с малко болки в мускулите

# 7
  • Мнения: 569
 Мислех да пускам точно такава тема! При мен проблема е бяло течение което не се повлиява от нищо. След дълго ровене стигнах до информацията че продължителното течение може да се дължи на слаба имунна система,затова сега вземам витамини Calcium+Vitamin D, но те са предимно за кости и зъби, просто преди време ми помогнаха и за течението освен другото им предназначение, наистина са добри.  Ако някой знае наистина качествени имунностимуланти моля да сподели!

# 8
  • Мнения: 13 512
Мислех да пускам точно такава тема! При мен проблема е бяло течение което не се повлиява от нищо. След дълго ровене стигнах до информацията че продължителното течение може да се дължи на слаба имунна система,затова сега вземам витамини Calcium+Vitamin D, но те са предимно за кости и зъби, просто преди време ми помогнаха и за течението освен другото им предназначение, наистина са добри.  Ако някой знае наистина качествени имунностимуланти моля да сподели!
Цитросепта- дори и локално може да се  третира с него- за промивки

аз пия натанал-извлек от чесън и се лекувам само с това http://www.nvherbal.com/index-2.html
откъде мога да си го закупя?

# 9
  • Мнения: 54
Давам  на голямата ми дъщеря РЕСПИВАКС профилактично всяка есен вече 3 години по 3 месеца и съм много  доволна (има го и за възраснти) , а на малкото давам ЕСБЕРИТОКС но само когото тръгне да се разболява и винаги минава много леко не че често боледува често (да не ме чува дявола) но от втория препарат съм много по- доволна въпрос на личен избор!
Успех и се оправяй бързо!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 926
Мислех да пускам точно такава тема! При мен проблема е бяло течение което не се повлиява от нищо. След дълго ровене стигнах до информацията че продължителното течение може да се дължи на слаба имунна система,затова сега вземам витамини Calcium+Vitamin D, но те са предимно за кости и зъби, просто преди време ми помогнаха и за течението освен другото им предназначение, наистина са добри.  Ако някой знае наистина качествени имунностимуланти моля да сподели!
Цитросепта- дори и локално може да се  третира с него- за промивки

аз пия натанал-извлек от чесън и се лекувам само с това http://www.nvherbal.com/index-2.html
откъде мога да си го закупя?
Преди време го търсих по аптеките, но в нито една не са чували за него.Само от нета може да го поръчаш.Аз се отказах де....

# 11
  • Мнения: 1 494
Есберитокс на капки давам на детето, а за мен в периоди на остри респираторни заболявания- вит С по 1000мл и по 1 табл. калций

# 12
  • Мнения: 1 428
Опитай със Саменто или Цитросепт и двата продукта са с мощно действие върху имунната система.

# 13
  • Мнения: 2 082
http://www.nvherbal.com/index-5.html  натанал можеш да си поръчаш по телефона или ел.поща-много са отзивчиви.а иначе го има в софия в накои аптеки,ако си от там

# 14
  • София
  • Мнения: 2 351
Категорично саменто.Малкия го пиеше по време на грипната напаст и само него го пропуснаха болестите.Много съм доволна и от сребърната вода.

# 15
  • Мнения: 644
Категорично саменто.Малкия го пиеше по време на грипната напаст и само него го пропуснаха болестите.Много съм доволна и от сребърната вода.

Каква е тази сребърна вода? От къде може да се вземе и как се пие?
В аптеките ли има Саменто и каква му е цената?
аз скоро пуснах такава тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160642.0

# 16
  • Мнения: 270
Есберитокс.

# 17
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Много ви благодаря за бързите и сърдечни отговори!!!
Надявам се темата е полезна и на други!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 351
http://dalgoletie.hit.bg/%5B3%5D_files/imunaid.html
http://arcol.hit.bg/
http://www.b-spam156-/show_story.html?issue=274684576&media= … p;story=274711808

Саментото е доста скъпичко - около 30 лв.- но аз не го пих  Banghead, а след това дадох много повече за да си излекувам последствията от грипа  smile3515.
Сребърната вода е 2.60 от аптеката - излекува ми херпеса - сега борим гъбичките по краката  Rage.С нея излекувах и една хрема.  doctor

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Саментото не се ли купуваше от магазините на Лечител?


# 20
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз си го купих от аптеката кварталната аптека.

# 21
  • Петрич
  • Мнения: 321
И аз съм много доволна от Саменто.По принцип не вярвам много на билките и хомеопатията,но Саментото е просто невероятно лекарство.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
От каква възраст може да се прилага Сементото? На новородени евентуално?

# 23
Тази зима ние пихме изопринозин като имуномудолатор и сме много доволни. Той обаче има и директен противовирусен ефект. Поради тази причена на мене ми го изписиха чак като усетих първите симптоми на грипа, но ми премина на другия ден. На детето обаче го включихме просто защото беше в контакт с мен и то не се разболя изобщо. Много съм доволна. Лекарката каза, че мога веднага да го включвам на детето, когато усетя, че започва да се разболява.
             Надявам се да ви помогне - успех.

# 24
  • Мнения: 13 512
Тази зима ние пихме изопринозин като имуномудолатор и сме много доволни.
изопринозин
  пише,че е препарат за възрастни и се предписва на  болни от СПИН, рак и на пациенти който са преминали през хемотерапия или са били облъчвани ... newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Изопринозин и аз съм пила преди години, когато карах вирус, след вирус и бронхит, след бронхит. Беше ми предписано от лекар и много добре ми се отрази. Тази година питах дали мога да го давам превантивно на детето, но педиатърката категорично забрани. Забрани също така и да се ползва на своя глава и по преценка на пациента. Много силно лекарство е и е подходящо за много силно отслабени имунни защити и е добре да се предписва след сериозна лекарска  преценка има ли нужда от него, защото наистина приложението му е основно при случеите, които Монда е написала.

# 26
  • София
  • Мнения: 797
От каква възраст може да се прилага Сементото? На новородени евентуално?

 На новородени нищо не се дава за подсилване на имунната система. Само кърма! Peace

# 27
  • Мнения: 1 640
Препоръчаха ми мои познати препарата"Респистим",съдържал екстракт от гроздов сок и др.Хората са мн. доволни.Аз ще си го купувам/около8-9лв./.Дано правилно съм изписала името,защото по телефона ми го казаха и може да съм недочула.Есберитокс,а после Респивакс -по схема изписа педито на детето ми,но преди да ги купя,се разболяхме и двете от грип.Цели 25 дни вече се борим с болестта.Не ги купих,защото досега не бяхме боледували от нищо повече от 2 г. и мислех,че  и тази зима ще ни се размине,но...не!Сега- след дъжд качулка,но ще купя!

# 28
 Монда - незнам къде си чела за тези индикации на изопринозина, но в листовката му първата индикация е грип, след това са изброени редица вирусни инфекции, като херпес симплекс, херпес зостер, варицела и др. Така че съм сигурна че става за грипа-а имам и личен опит.
Катюша, нашата педиатърка също ми е казвала, че това не е препарат за профилактика, но тъй като в момента сме в епидемия можело, при това за възрастни само 2 таблетки дневно, а детето взема по полвин, но ми каза че ако усетим симптоматика веднага да и се обадим да повиши дозата.

# 29
  • Мнения: 391
Алким форт - много е добро,но е и доста скъпо.Срещала съм Алким - по-евтино е ,но него не съм ползвала.

Есберитокс - от него получих ужасяваща алергия преди 2 години.

# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...... кило моркови е 1,20 ..... кило банани пак толкова ....портокалите и те .... ако изяждаш на ден плодове за около 2 лв. , пиеш повече вода и хапваш хляб всичко ще ти се оправи до 2 седмици ..... без химии и съмнителни имуностимулатори

# 31
  • Мнения: 4 458
...... кило моркови е 1,20 ..... кило банани пак толкова ....портокалите и те .... ако изяждаш на ден плодове за около 2 лв. , пиеш повече вода и хапваш хляб всичко ще ти се оправи до 2 седмици ..... без химии и съмнителни имуностимулатори

 Joy права си, но понякога само това не стига особено на хора които не консумират редовно тези неща. Налага се да се даде концентрирана и по-голяма доза докато се регулира - повиши имунитета и след това се преминава на потдръжката за която споменаваш. Няма нищо по-добро от натуралната, пълноценна и разнообразна храна (в този контекст аз за това съм на алготерапия)  Peace

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...... кило моркови е 1,20 ..... кило банани пак толкова ....портокалите и те .... ако изяждаш на ден плодове за около 2 лв. , пиеш повече вода и хапваш хляб всичко ще ти се оправи до 2 седмици ..... без химии и съмнителни имуностимулатори

 Joy права си, но понякога само това не стига особено на хора които не консумират редовно тези неща. Налага се да се даде концентрирана и по-голяма доза докато се регулира - повиши имунитета и след това се преминава на потдръжката за която споменаваш. Няма нищо по-добро от натуралната, пълноценна и разнообразна храна (в този контекст аз за това съм на алготерапия)  Peace


Никой няма нужда от концентрирани неща..... една оприрода ни е създала, а никъде в природата ги няма тези

# 33
  • София
  • Мнения: 1 098
аз с ъм на водорасли - алготерапия  Peace

И аз! И децата ми. И цялото ми семейство.
Алги и биогенни храни. Принципно нутриционистика. Предпочитам ги пред билките и лекарствата.

По въпроса за бебенцата - също алги и коластра. Все пак са бебета, нали и кърмата е подходяща най-вече за тях. А АФА може да се дава още първия месец - в бебешки дози, естествено.

# 34
  • Мнения: 4 458
...... кило моркови е 1,20 ..... кило банани пак толкова ....портокалите и те .... ако изяждаш на ден плодове за около 2 лв. , пиеш повече вода и хапваш хляб всичко ще ти се оправи до 2 седмици ..... без химии и съмнителни имуностимулатори

 Joy права си, но понякога само това не стига особено на хора които не консумират редовно тези неща. Налага се да се даде концентрирана и по-голяма доза докато се регулира - повиши имунитета и след това се преминава на потдръжката за която споменаваш. Няма нищо по-добро от натуралната, пълноценна и разнообразна храна (в този контекст аз за това съм на алготерапия)  Peace


Никой няма нужда от концентрирани неща..... една оприрода ни е създала, а никъде в природата ги няма тези


Като цяло си права НО, замисли се колко е нормално и естествено за природата всичко което консумираме барабар с концентратите бъкани с химикали и кой знае още какво. Ако живееш в някое племе откъснато от света не ти трябват никакви имуностимуланти понеже си набавяш всичко от естествената природа, но и не тровиш организма си с полуфабрикати.  Не можеш да ме убедиш че чипса, колата, натуралните сокове, замразените и консервирани храни ни се предлагат в непреработен естествен вариант - директно от природата.
Точно тук идва и дисбаланса в организмите ни който се нужаде от късче истинска, жива природа за да го подсили и да му даде живеца..... И тази "природа" трябва много често да е многократно концентрирана за да успее да си свърши работата като хората Simple Smile

Друга тема и въпрос е как самия организъм се променя и еволюира за да се нагоди на съвремието с всичките му храни, газове и дори замърсен въздух....

# 35
  • Мнения: 21
Здравей! Пробвай "Нони" на Лечител - страхотно е!

Общи условия

Активация на акаунт