Симптоми на ...

  • 2 512
  • 22
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Знам, че наскоро имаше такава тема, дори влизах в нея, но искам да попитам конкретно за първите симптоми на Варицела-та.
За най-първите.....в какво се изразяват?
Искам да съм подготвена, че има още време за да я пипне Ади.

Та интересуваме конкретно това:

Какво да очаквам за начало, и евентуално за развитието после, но най-вече това: първи признаци, в какво се изразяват.

Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 276
Първите симптоми обикновено са няколко характерни пъпки по тялото, лицето и главата. Те са подути като обикновените малки пъпчици, но някои от тях имат малки жълтеникави мехурчета на върха, които са пълни с тецност. Основата на пъпката и околната кожа се зачервяват. Мехурчето се спуква само слез няколко часа и се образува коричка. Спуканите мехурчета сърбят. По-големите деца може да се чувстват зле, да имат треска или главоболие в деня преди появата на шарката.В началото температурата е нормална, но може да се повиши през следващите 1-2 дни. При някои  деца темп. се покачва до 38 градуса, но други се чувстват много зле и имат по-висока Т.
Дано съм успяла да ти помогна.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Фов, много ти благодаря за отговора, сега не ми остава друго освен да чакам, защото вероятност има, и е добре да съм подготвена предварително.
Вярно ли е, че е по-добре Варицела-та да се изкара като по-малък, че после по-трудно се карали шарките?

 Embarassedнищо не знам за шарките Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 276
Надявам се да ви подмине baby_neutral. От лични наблюдения смятам, че по-леко я изкарва възрастният човек. Племенникът ми беше бебе на 4 месеца, когато майка му се разболя от Варицела. След няколко дни и той се разболя. При нея всичко мина леко , с изключение на сърбежите, но състоянието на бебето не беше добро. Имаше висока Т и цялото му тяло беше покрито с мехурчета. После се възстанови, но гледката и чувството, че не можеш да помогнеш с нищо са неприятни.
П.П.: Не искам да те плаша. Все пак това са мои наблюдения, а и детенцето беше наистина мъничко  bouquet.

# 4
  • Мнения: 2 082
децата изкарват по-леко шарката от възрастните.първите симптоми при нас бяха ,като на разболяване-температура,неразположение ит.н.
http://www.biberonbg.com/info/varicela.htm

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
nano Hug

Линкът е чудесен и дава пълна яснота по въпроса.
Сега наистина, след като прочетох, се чувствам по-информирана и общо взето знам какво да очаквам евентуално, понеже инкубационният период е доста дълъг.

още веднъж - благодаря.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Статията е превод от Английски и пише:

През първите няколко дни използвайте мокри компреси или правете бани в студена или хладка вода през 3-4 часа. В магазините или аптеките се продава овесено брашно, което добавено към водата за вана, ще успокои сърбежа. Къпането НЕ разпространява варицелата.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 546
Taка е. Ние сега сме тъкмо със загорелите пъпки от нея. Ние нямахме никакви признаци прди да избият пъпките. Нито неразположение, нито Т. Просто вечерта го събличам за лягане и  Shocked една огромна мехурчеста пъпка цъфнала на гърба. Така 2 дена и после почнаха да избиват и останалите. Втората беше на гърдичките и тези двете бяха най-големи и те като гледам най-трудно ще изчезнат. 2-3 дни вдигаше съвсем лека Т . не съм му давала нищо почти. Само веднъж Панадол и забелязах, че от него дори сякаш и сърбежа намаля. Това за къпането е вярно и мокрите кърпи. Давах му една влажна с хладка вода хавлиена кърпичка и той си се търкаше леко с нея по пъпките, които виждаше. Купих сапун Нивея с овесен екстракт и си го къпах всяка вечер преди лягане - няахме никакъв проблем с това. Мазах му пъпчиците и с фенистил гел, мисля че малко от малко помага. Друго бабешко - дадох му първата и втората вечер по една с.л. червено винце, подсладено със захар за да избият. Това е. Като му бяха пъпките с мехурите сякаш го опазих повече от чесенето, колкото сега от мерака да ги чопли. Това е. Дано я изкарате леко когато ви почука на вратата.  Hug

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моята дъщеря изкара варицелата на 6 годинки. Изобщо нямаше някакви насочващи симптоми. Просто една петъчна вечер, като си правехме вечерния тоалет забелязах на гърдичките й 2 пъпки. Заприличаха ми на ухапано я от комар, я от нещо друго (беше лято, а тя е любимка на тези насекоми Cry) и не обърнах много внимание. НА сутринта я проверих след сън, имаше още 2-3 пъпки на гръбчето. Такива интерсни, с течност вътре. Бях вече почти сигурна какво е, а и докторката потвърди.
Интересното е, че тя не се изрина чак толкова много. Лижето й беше доста пощадено, в косата имаше само единични пъпки. Най- много пъпките се бяха съсредоточили по коремчето, гърдичките и гръбчето.
Относно тежестта на заболяването, мисля, че я изкара доста леко. Вдигна Т чак на 5 или 6 ден, около 38, не повече. Бързо я свали. През останалото време изобщо не вдигаше температура.
Ако иамш съмнения за контакт с болен от варицела, моят съвет е да не се притесняваш, мисля, че  епо- добре да я изкара докато е малка. И дано ви се размине по- леко!!!  Praynig

# 9
  • Мнения: 5 531
При баткото Варицелата започна с температура и неразположение като при настинка. Малко след това избиха 2-3 пъпки. Той я изкара доста леко с 10 пъпки общо. При Мария положението беше плачевно. Тя започна без температура, само с 2 пъпчици, съвсем малки, но на третият ден беше вече зле. Лио не искам да те притеснявам и няма да пиша подробности. Повечето деца я карат без усложнения. Дано ви се размине все пак.

# 10
  • Мнения: 3 271
Няма да ти казвам дано ви подмине, защото все някога трябва да се изкара. Но пък скоро вадихте сливица...
Не е весело. Но минава. Около 2 дни е много неприятно - сърбежи, детето е раздразнително, има температура. После завяхва и преминава.
Късмет и да е леко, ако я хванете!

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Благодаря ви, много на всички Hug
сега вече мога да кажа, че съм информирана и ще чакам, каквото стане в крайна сметка.
до момента няма нищо, но ако дойде ще го преживеем и това.
ако до петък сме добре, да кажем, че ни е подминала, но ако ще я караме, да минава и това е.....
но ви благодаря за подробното споделено инфо, винаги е от полза Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 8 585

Не ми става ясно кой може да напише глупости от рода на:

"Обривите са придружени от силен сърбеж и това кара болните деца много да страдат, особено след изричната забрана на доктора за разчесване."->Какво общо имат забраните тук?

"Повръщане и кашлица не са характерни симптоми и ако се появят, обадете се на Вашия лекар."
->Точно това са! едни от симптомите.

"При нормално развитие на обривите не остават белези след оздравяването."
->Какво значи "нормално развитие"? Никой не знае защо остават белези и на какво се дължи това. Има деца без вторично инфектирани обриви без белези и обратното.

"Изрязват се ноктите на детето и се напомня постоянно да не разчесва сърбящите пъпки."
->Руски кретенизми. Като че ли щом забраним ще стане. Какво може да "напомняте" на 2 годишно дете, например?

Върха на всички глупости е пък това:
"Къпане при варицела строго не се препоръчва до загаряне и на последния обрив, когато се приема и че пациента вече не е заразен. Мокренето на обривите може да доведе до инфектиране и разпространение."
->Точно къпането и поддържането на изрядна хигиена предпазва от инфектиране. Отмиването на секрета, стоящ върху отворените рани пък облекчава сърбежа.

"Също ако в хода на заболяването се появи обрив, различен от традиционния за варицела, обадете се на Вашия лекар."
->Родителя може ли да прецени, кой обрив е "традиционен" и кой не?

Боже... ужас.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 19:26 от Birdie

# 14
  • Мнения: 6 315
Лио, дано я изкара и дано е леко и безпроблемно Simple Smile. Йоан не се чеса изобщо. Остана му за спомен 1 белег - от първата пъпка.

Общи условия

Активация на акаунт