баница с готови кори

  • 2 905
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Споделете кой как я прави ще съм ви много благодарна  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 380
Малко ли са ти резултатите с търсачката? Има сигурно сто вида баници постнати.

# 2
  • Мнения: 354
Брей никой ли не прави баница с готови кори newsm78.Вчера цял ден не ми се отваряше форума и днес кво да видя никой не е писал Tired

xenia не ми работеше търсачката та затова пуснах темата ако всички все със търсачката си търсехме рецептите то тогава за какво е форума,нямаше да има нужда да ми отговаряш.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Аз я правя така:
Намазнявам тавичката и почвам да реда листовете. На всеки лист капвам по малко мазнина (олио). На 2-3 пъти слагам сиренето, гледам да е развномерно, т.е. преброявам корите и така преценявам къде да сложа сиренето. Когато наредя всички кори, нарязвам баницата на парчета и заливам със заливка от 4-6 яйца ( зависи с колко разполагам в момента ) и прясно мляко между 0,5-1 л. Оставям малко да попие заливката и пека във фурната. Приятен апетит!

# 4
# 5
  • Мнения: 502
ето я и моята:
1 пакет готови кори
5 яйца
500г кисело мляко - кофичка и нещо
олио
сирене - колкото ви харесва, аз слагам повечко, понеже го обезсолявам

трите яйца ги обърквам заедно с натрошеното сирене - за плънка
другите две яйца и киселото мляко са за заливката накрая

започвам да редя кори, плънка, кори, плънка, като преди да сложа плънката наръсвам лекичко всеки път корите със силно загрято олио

накрая я заливам с киселото мляко и яйцата, нарязвам я на парчета и я набучквам с вилица, за да влезе добре и заливката
и я пека около час на 170 градуса

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз моята я правя много калорична и разбир се никога не ям от нея
сирене колкото повече толкова по-добре
500гр извара, кисело мляко, яйца и разтопено масло с олио
намазвам тавата с масло и на всяка кора слагам от тази смес. Наредената баница я режа на парчета и във всяка фуга  Embarassed слагам от останалата мазнина после я заливам с 1литър прясно мляко с яйца. Става една огромна калорична бомба

# 7
  • Мнения: 3 743
Скоро правих тази и много ми хареса Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 576
И аз правих тази Висяща баница. Невероятно вкусна и мека. Облизахме си пръстите! Hug

# 9
  • Мнения: 780
аз я правя по рецептата на Leo : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76384.msg1320167;topicseen#msg1320167 става СУПЕР мекичка и вкусна

# 10
  • Мнения: 354
Благодаря на всички за отговорите Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт