осцилококцинума ?????????

  • 4 775
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Какво мислите за осцилококцинума - споделете опит..и с какви дози?

Доволни ли сте?

# 1
  • Мнения: 510
Бебчо вдигна температура и веднага му дадох първата доза, както пише на упътването, за кърмачета разтворена с вода, нямаше ефект и след 4 дни с 39 градуса температура се принудих да дам антибиотик.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз също от вече година се чудя защо изобщо го купувам? Явно по навик.
Принципно го ползваме всички в къщи, от близо 4-5 години вече, но ефект наистина няма. При никой от нас. Ползвала съм го и при първи симптоми и профилактично. Не знам защо продължавам да разчитам на него Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 981
Аз съм го взимала и ми е помагал,незнам дали от внушение или не съм била толкова болна но съм доволна.
Чувала съм и други да го взимат профилактично по 1 на седмица,не знам дали има ефект.

# 4
  • Мнения: 1 428
Няколко пъти съм го ползвала за мен и дъщеря ми ,но никога не е имало ефект при нас.От всички хомеопатични,които съм ползвала само Цитросепт ми е помогнал.

# 5
  • Мнения: 25
Всичко е до човек.Имам двама сина -на 3 и на 5г.На големия никакви хомеопатични не му действат,а малкия този гаден грип го оправи точно Осцилукокцинум #2gunfire

# 6
  • Мнения: 750
Категорично за 4.5 години установих, че у нас не дава НИКАКЪВ резултат, въпреки че го давам спазвайки всички известни ми правила на хомеопатията. Не помага нито на мен, нито на мъжа ми, нито на детето. Нито профилактично, нито при нужда.
Приключила съм с него веднъж завинаги.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 974
Велизара го пи по препоръка на докторката, три поредни дни, и след това три седмици по едно в определен ден. Точно когато си беше изпила 3-те първи дози, аз се разболях от грип...много тежко. Нея не я хвана Praynig давах още Вит. Ц, калции глюконат, и Мулти саностол. Мен ме повтори на следващата седмица, тя пак е здрава Praynig
Незнам но имам чуство че това и помогна. Аз също го пиех докато бях болна...но грипа е ужасен и все пак се справих без антибиотик. Вдигах до 39.3 Т #Crazy
За мен помага даже днес и дадох петата доза, и другия понедлник пак ще и го дам.
Знам че се пие 20 мин. след като нещо си ял(пил) и 20 мин. не трябва да ядеш след него.

# 8
  • Мнения: 6 315
Никакъв ефект няма.

# 9
# 10
  • Мнения: 54
аз също не съм доволна от него и за двете ми деца

# 11
  • Мнения: 3 927
Явно само у дома действа Simple Smile
От октомври до март давам по 1/3 доза на 2 седмици на детето. Каквото и да пипне в яслата минава само с малко кашлица, или малко хрема, или малко Т.
За себе си съм малко по-несериозна и го приемам нередовно....

От всички хомеопатични,които съм ползвала само Цитросепт ми е помогнал.
Laughing Laughing
Цитросепта не е хомеопатично, бе хора.....това е извлек от семената на грейпфрута......

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
Oscillococcinum, a 200C product "for the relief of colds and flu-like symptoms," involves "dilutions" that are even more far-fetched. Its "active ingredient" is prepared by incubating small amounts of a freshly killed duck's liver and heart for 40 days. The resultant solution is then filtered, freeze-dried, rehydrated, repeatedly diluted, and impregnated into sugar granules. If a single molecule of the duck's heart or liver were to survive the dilution, its concentration would be 1 in 100200. This huge number, which has 400 zeroes, is vastly greater than the estimated number of molecules in the universe (about one googol, which is a 1 followed by 100 zeroes). In its February 17, 1997, issue, U.S. News & World Report noted that only one duck per year is needed to manufacture the product, which had total sales of $20 million in 1996. The magazine dubbed that unlucky bird "the $20-million duck."


от тук - много е добро:

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html

# 13
# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Преди три седмици една несъобразителна майка на площадката зарази Марти с грип. Още при първите признаци дадох три дози осцилококцинум през 6 часа и тре през 12 часа. Веднага се оправи. Междувременно обаче успя да зарази мен и аз вместо да взема осцилококцинум пробвах с колдрекс и вит.С. Изкарах го като парцал след което започнах да кашлям като при пневмония и пих антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт