21.07.2007 - Сагата приключва

  • 2 171
  • 17
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 3 959
Преди няколко дни стана ясна датата, на която ще излезе последната книга от поредицата за Хари Потър - Harry Potter And The Deathly Hollows. Ще си я вземете ли? Ще я прочетете ли? На български или на английски?

Аз лично искам да си я прочета на български, но, съдейки по времето, което е било необходимо на Егмонт България да издаде другите книги най вероятно на български ще излезе на 13.12.2007. Дотогава не мога да седя в пълно информационно затъмнение относно събитията в новата книга и затова смятам да я прочета на английски ако имам достатъчно пари да си я купя.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 826
Ще я купя на български на дъщеря ми, нищо няма да й стане ако изчака малко, аз също ще я прочета на български.
А новия филм кога излиза?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 809
Значи за коледа ще я има на български!!! Страхотно!!!!

# 3
  • Мнения: 3 423
Никога не съм чела Хари Потър.
Знам, че съществува, знам, че
има истерясали фенове, знам,
че авторката няма нужда от
Жоро нула едно, гледам, имаме
ДВД-а с всичките серии, но не
съм ги гледала. И като човек,
който не познава нещо, най-
лесно ми е да го отрека. За мен
Хари Потър нищо не значи.
Моля, не ме убеждавайте, че е супер.
На всичкото отгоре съм игнорант.

# 4
  • Мнения: 8 505
Мда,и аз като Лиска.С тази разлика,че нямам и филмите.Опитах се да изгледам първата част преди години,така и не издържах.

# 5
  • Мнения: 1 671
Ще изчакам до декември. Не зная толкова добре английски, за да мога да я чета в оригинал. Но пък за предстоящата Коледа това ще бъде най-желаният подарък за цялото ни семейство. Отсега прогнозирам, че ще има "бой на живот и смърт" с мъжа ми кой пръв да чете книгата. И на големия син ще я прочетем, че той също е много запален. А междувременно следя Потър-форумите и се осведомявам за новите неща. Най-голямо удоволствие ми доставят хипотезите за развръзката и предположенията за това, какво всъщност се е случило в книга шеста.

Лиске, жалко че имаш такова отношение към "Хари Потър". Ако някога решиш, все пак, да направиш усилие, ще откриеш, че книгите са невероятни и си заслужават. Просто е нужно да преодолееш това натрупано /без основание/ негативно отношение.

А по въпроса за истерясването - ми по-добре да истерясам по Потър-сагата, отколкото по някоя дива чалгаджийка, например.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Ще изчакам българския превод (но ако ми подскажат развоя предварително, няма да се разсърдя).
Предполагам, че ще ми бъде сервиран в деня на излизането му, за мъжа ми това е въпрос на чест.
Всичко ново за четене обикновено минава първо през мен (ако не са военни мемоари), но специално за тази книга едва ли ще ме чакат повече от една нощ. Laughing После възпитано ще загубя интерес към нея докато другите й се изредят и после ще си я препрочета на спокойствие.

# 7
  • Мнения: 948
Аз си я поръчах вече - гледах, мислих, и не издържах. Амазон ще ми я достави през юли, в денят в който излезе в Англия.

Предишната книга реших, че ще е романтично да чакам на опашката пред книжарницата - отне 2 часа - вече не се минавам  Crazy

 Blush

# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Оо, аз със сигурност ще ида на премиерата тук. Не съм достатъчно малоумна да се вдигна до Англия за това, но тук ще ида със сигурност. Първата вечер е с намаление, това може да е единствения ми шанс да си я купя. Laughing

# 9
  • Мнения: 1 671
ООО, Мишолина, от теб ще чакаме най-подробно преразказване, така да се каже да ни подгрееш, докато се появи книгата и на българския пазар. Grinning

# 10
  • Мнения: 6 472
И аз съм от тези, дето не споделят истеричните пристъпи около Хари Потър. Гледах две части от фолма, беше ми интересно, но чак толкова запленяващо не ми подейства. Четах и две от книгите, но те съвсем не успяха да ме грабнат и мисля да пропусна тази.

# 11
  • Мнения: 2 229
Като излязоха първите части исках да си направя колекция от всичките седем. Стигнах до четвъртата. Оляха се направо ooooh! - първата 7лв, втората 11, но след това когато Хари стана толкова известен - трета 20лв, четвърта 25, е за петата 30 не дадох!! #Cussing out И в знак на протест срещу гадините дето от детски книги искат да се натъпчат с пари до шия не ги четох повече. Crossing Arms

А филмите са ми тъпи, Хари не ми харесва актьорът. (и има дебели глезени Laughing )
Скоро по новините казаха че се снимал във филм, където (културно казано) прави секс с коне... Rolling Eyes

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз я поръчах вече (на английски). Хем нямам търпение, хем знам, че ще ми липсва цялата сага след това.
Имам всички книги дотук, когато почнах да ги събирам, беше с обещанието "за детето", а бях много далеч от дете. Представям си каква трагедия ще е, ако синът ми няма влечение към тях (като баща си, който непрекъснато ме подиграва Laughing).
Мишолинке, досега все се чудех кой ли ходи да чака пред книжарниците, но сега разбрах, че и ти си в тоя кюп - романтици. Mr. Green Целувки на мишката (прекрасна е станала)!

# 13
  • Мнения: 4 555
Сто процента ще си я взема на английски и то в първия възможен момент! Имам всички до момента и чакам тази с нетърпение!

# 14
  • София
  • Мнения: 5 826
Я вижте малкия Дани вече пораснал


http://www.tialoto.bg/article.php?id=4205

Общи условия

Активация на акаунт