Въпрос за цвета на очите

  • 1 881
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте , моето момиченце е вече на 2 месеца и още и са тъмно сиви очите. Знаете ли кога ще си проличи истинския им цвят?

# 1
  • Мнения: 24 467
Чела съм, а и при нас и двата пъти беше така, че очите придобиват реалния си цвят, когато детето започне да се храни и сруда храна, освен с мляко. Но това е само едно прочетено становище и не е меродавно.

# 2
  • Мнения: 164
Моята педиатърка каза, че очите се избистрят към 4-5 месец и след като спреш да кърмиш придобиват реалния цвят. При нас стана така, сега очите са й сини от мътно кафяви - изумително!

# 3
  • Мнения: 4 451
Чувала съм, че до към 6-тия месец очите придобиват цвета си.

# 4
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми е кърмена 6месеца, но до годината беше с ярко сини очи. След това позеленяха.
Синът ми се роди със сивосини, сега преливат от кафяво до зелено, но още го кърмя. Предполагам след като спра да кърмя ще се прояснят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз знам че след 1 годинка цвета на очите си остава истинския

# 6
  • Мнения: 5 026
На синът ми се установиха кафяви около 5-6 месец, а все още го кърмя.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 973
От 5-6 месец на са си променяли цвета, а е кърмена 7 месеца!

# 8
  • Мнения: 157
Чула съм, че от година. На бебка от 4 месечна до сега (сега е на 7) не са се променяли. Общо взето всички казват, че като се спре кърменето добиват истинския си цвят.

# 9
  • Мнения: 3 456
Чувала съм, че до към 6-тия месец очите придобиват цвета си.
И аз

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз съм чувала че след спиране на кърменето,цвета на очите се променя.меги се роди със сини и все още са и такива,но и все още се кърмим.  bouquet

# 11
  • Мнения: 47 963
дъщеря ми поне до 6 месеца си сменяше цвета на очите!до около 1 месец беше със синкаво-сиви,после сиви,после се изменяха мн бавно,накрая около годинката станаха кафяви,но все още зеленееха малко,и след още време си станаха светло кафяви newsm78
обаче синът ми си е с кафяви от раждането Wink

# 12
  • Мнения: 1 485
Моята дъщеря се роди  и е със сини очи,напук,че ние с баща и сме с кафяви очи и с тъмни коси,а тя-сини очи руса коса! newsm78
Явно гените на предците ни са надделяли при нея.

# 13
  • Мнения: 5 140
Ния се роди със сини и си е със сини.

# 14
  • София
  • Мнения: 981
И ние сме като fior и двете ми дъщери са синеоки,а аз и баща им - не!

Общи условия

Активация на акаунт