Отговори
  • Мнения: 179
 Решила сам да заменя обедното кърмене със зеленчуково пюре ,но ме притесняват нялколко неща:
 - дали мога вече да го направя,захранваме се от около 3 седмици и то с гoлям успех-кърмим се и си хапваме същевременно пюренце с голям апетит
-не знем по колко пюре би трябвало да яде ,за да мога да заменя кърменето(да уточня,че сме се кърмили почти на три часа,с някои изключения ,но почти винаги така)
-до сега сме си хапвали по около 60-70ml,като започнахме от 20-30 мисля и сме си го хапвали между две кърмения newsm12
-дали ако не успее да изтърпи определеното времем само с пюрето (около 2.5-3 часа),трябва да му дам да цица или да увелича количеството на пюрето? -твърдо сам решила до края на март(да сме живи и здрави естествено и да върви всичко ок със захранването)да останем само на две ,максимум три кърмения през деня ,по възможност само две-сутрин и вечер
-и като последно не искам да го отбивам изцяло,искам само да намаля дневните кърмения от пет-шест на две-три и то постепенно без да стресирам бебо! newsm12

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз имах мерак да заместя обедното хранене,но бебо не мисли така PeaceИзобщо не успявам да му пробутам повече от30-50гр.Трябва обаче да знаеш,че до годинката в пюрето задължително трябва да има мляко и то поне60-70мл или еквивалента му в АМ,защото иначе не е пълноценна храна-това ми го е казвал педиатъра.

# 2
  • Мнения: 179
Ами да разбирасе,разреждам пюрето с карма(1:3),за да е по поносимо като заместител на млекцето на мама. newsm10

# 3
  • Мнения: 999
Аз захраних като започнах да давам по една две лъжички пюре преди кърмене и после си и давах кърма и така днес 2 лъжици, утре 4 малко по малко заместихме едно кърмене.
Никога не съм давала пюрето м/у 2 хранения освен ако не е плодово.

# 4
  • Мнения: 75
След като си хапва с апетит 70-80 мл, мисля че може вече да му дадеш цяло пюре /170-180 мл/. ние така направихме. В началото го слагах на цицата след пюрето и когато искаше той си досукваше. Сега /от около месец/ му правя зеленчукова супа и преди пюрето му давам около една кафена чашка /може и повече/ и след това не го слагам на гърдата. Супата не е за наяждане, тя е за да стимулира по-обилното отделяне на стомашни сокове и така да се улесни храносмилането. Ако в храната няма мляко тя не е пълноценна храна за заместване на кърмене - до една година във всяко хранене трябва да присъства млякото.
Незнам колко е голям бебо, но аз започнах да му давам пюре от седмия месец, а супа + пюре от осмия.
Успех в захранването

# 5
  • Мнения: 474
Здравей,
Моят син е колкото твоето бебе и аз съм на път да заменя вече 1 хранене, като действам така:
захраних с плод.-зеленч. пюре 1 седм. преди навършен 5-ти месец. За 1 месец достигнахме количество 125 гр. на обяд само пюре като редувам плодово и зеленчуково. След като изяде това пюре обикновено около 30 мин. по-късно му давам да си цокне кърма и така заспива. Следва пауза от 4 часа-не иска нищо.
 Този месец- вече навършен 6-ти - ще трябва да достигне до 190 гр. пюре на хранене, т.е. около 60 гр. повече. Или за останалите 3 седмици ще увеличавам по 30 гр. /седмица. Мисля, че като достигне това количество няма да е гладен за кърма след това. Още повече, че ще започна до седмица и с по 1-2 лъжички месно пюре.
С кашата следобед действам по същия начин. До момента сме достигнали до 120 гр., след което пак си цоква кърма и прави пауза от 4 часа. До края на 6-тия месец мисля и кашата да достигне до 180 гр. като пак така увеличавам по равно грамажа на седмица.
Не знам дали обясних разбираемо моята логика и дали ти помогнах с нещо, но при нас тази схема е успешна!  Grinning

# 6
  • Мнения: 203
Аз не съм заменила кърмене, защото нашето дете не яде повече от 50-60 гр. пюре, а това не е достатъчно за замяна. Не разбрах колко ти е голямо бебето, доколкото успях да се ориентирам от лентичката, би тярбвало да е около 6 месеца. Ако е така, по принцип това е рано за замяна на кърмене, да не говорим за онези препоръки, дето до годинката не било хубаво да се замества кърмене, но тук според мен всеки си решава сам, а и се гледат желанията на бебето. От това което съм чела, на месец се замества по 1 кърмене, започвайки от обедното, после следобедното и т.н. като последни остават сутрешното и вечерното. За да замениш кърмене бебето трябва да изяжда 100 гр + броят на месеците умножено по 10, т.е. ако сте на 6 месеца 100 +6.10, което е 160 гр., плюс плодово пюре за десерт. Едва ли е хубаво щом сега яде по 60-70 гр. сега изведнъж да го натъпчеш с двойно количество пюре, че и повече. Замяната е постепен процес. Първо даваш пюрето, после кърмиш, като постепено увеличаваш първото за сметка на кърмата. Все пак е хубаво да има повече млечни хранения. Но както вече казах, всеки си гледа детето и си решава сам, сега има и такива теории, дето не се замества кърмене, може би ще чуеш всякакви мнения и съвети, но всеки си подхожда както намери за добре. Познавам майки, които на 7 месеца вече дават по 2-3 немлечни хранения под формата на супи и т.н., но при нас това не върви, защото не иска много твърда храна. Иначе и аз бих заменила някое друго кърмене.

# 7
  • Мнения: 8 242
Ние се захранваме от 2 месеца и още яде 70-80 гр. максимум.. Сам си определя колко да яде.. и колко да цока.. Понякога суче веднага след хранене, понякога яде пюре 1-2 часа преди и след кърмене..
По-скоро има си горе-долу определено време за твърда храна (2-3 пъти на ден), а суче когато му падне  Crazy
Според мен остави бебето да покаже колко му се яде, но е рано за заместване на хранене според мен  Wink

Общи условия

Активация на акаунт