Хранене с АМ

  • 658
  • 12
  •   1
Отговори
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Търся мнения относно за колко време трябва да си изяжда млякото бебе на близо месец??? newsm78Изцяло е на Аптамил 1 и като се храним на 3 часа,отначало си суче добре,после заспива на шишето на около 40 гр изядено количество,налага се да я разбуждам неуспешно в повечето пъти и след 10 минути като я сложа в леглото писва да яде и така ритуала ни е 1 час ThinkingПолзвам шише на Авент за новородено и се чудя да не би да пуска малко биберона и бързо да се измаря newsm78?Вие за колко време горе-долу се хранихте на тази възраст и трябва ли да сменя биберона с  друг,който да пуска повече мляко?
Благодаря предварително Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 150
Не ти препоръчвам да взимаш шише с по-голяма дупка, защото може да му стане тежко на коремчето, ако се нагълта с мляко. Иначе за ритуала - с Мартин беше същото в началото. Ядеше около 1/2 час на части. Спира да се оригне, после заспива, после писва и т.н. Беше само период /слава Богу/. Сега яде като за световно. Така че мисля, че и при теб ще отмине. Като порасне още малко и стане по-силно бебчето ще хапва вече по-бързо. Не смятам, че можеш да направиш нещо повече от това да го пощипваш за да го събудиш /по краченце, бузка, ушенце - където го дразни и буди/. Но ако не се буди - нищо не можеш да направиш, освен да чакаш да мине периода. УСПЕХ.  Wink

# 2
  • Мнения: 262
О ние бяхме така на вашата възраст. Пробвах с 2-те дупки биберона на Авент но се давеше с него, пробвах с други марки но положението беше същото. Все го пощипвах по ушето той глътне 2 пъти и пак заспива. А като го сложа в креватчето рев. И айде на ново. Особено трудно е през нощта. Но към 2 месец започна да си хапва стабилно. Обяснявам си го с това че вече е по-голям и има повече сила, а и вече почти никога не заспива по време и веднага след ядене. Тйъ че търпение му е майката. Peace

# 3
и при нас храненто се проточваше час, час и половина  Tired

# 4
  • Мнения: 1 701
Провери все пак дали пуска тази една дупка, защото аз като започнах да давам Аптамил /само че започнах с Аптамил 2, защото Кали беше над 4 мес./, биберона на Авент с 2 дупки не свърши работа и минах на 3...   Peace Доста се поизмъчихме, докато схванем проблема...  Crazy

# 5
  • Мнения: 2 677
Аз и досега използвам такъв биберон на Авент. Проблеми досега не съм имала. Излъгах се и взех едно на Нук за проба, уж го водят пак за новородено, то аз можех да се задавя от тая дупка, какво остава за бебето.  #Crazy
Да не би млекцето да не се разбива добре и да остават бучки, които да запушват биберона?  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 676
От 1 до 3 месеца се използва биберон с 1 дупка. Така, че не го сменяй. Не си спомням времетраенето, защото беше отдвана. Мисля, че не беше повече от 15-20мин. Аз използвах шишета на Dr.Brown.

# 7
  • Мнения: 503
ние още се храним с почивки,едвали проблема е в шиш Peaceето

# 8
  • Мнения: 262
същото беше и при нас-будене,заспиване,ядене и т.н. от 3 месец обаче започна да плаче когато се хранеше,смених бибите,смених марките,но винаги плачеше.така карахме 1седмица и взех на камера.от тогава не сме имали проблеми.явно другите биби са били твърди или неудобни!моя приятелка и досега е с авент.но децата не са еднакви !!

# 9
  • Мнения: 87
Ако може и аз да попитам нещо...
Какво не правя аз както трябва,че не може да ми се разтвори Милумила?!?!Остава си на топчета и не иска да тече?Пробвах и с по-студена и с по-топла вода и немога да го разтворя добре newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 044
Ние  сме на Милмил и аз топля водата в микровълновата-ползвам Девин розова,правя си я гореща,сипвам в шише Авент със запечатващ диск водата,храната и много силно разбивам,после си я изсипвам в шишето за храна-др.Браун.Пробвала съм да разбивам направо в шишето с биберона но става на буци.

# 11
  • Мнения: 649
аз на тази възраст го кърмех, но  нямаше разлика- точно както си го описала.... суче, заспи, събуди се, пак суче- така понякога и 1,5 ч се хранеше... също и през нощта... отминава, като пораснат бебчетата заякват и започват да сучат по-бързо.
провери дали тече млякото през биберона, като го обърнеш трябва горе долу една капка на секунда да капе  Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И Ива ядеше по 40-50 минути когато беше на тази възраст, постепенно започна да се храни по-бързо и сега си хапва за около 5-10 минути. Още е доста слабичко бебче и му се спинка повече, по-бърза се уморява. За дупката на биберона не мисля, че трябва да я сменяш, но от време на време роверявай наистина шишето дали не са останали малки бучици мляко, които да я запушват и храненето да става още по-трудно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт