Кърмене само от едната гърда

  • 409
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Моето сладурче вече е на 9.5 месеца и от един месец я кърмя само от едната гърда. Просто от другата не иска и аз спрях да и предлагам. Въпросът ми е това няма ли да се отрази по някакъв начин здравословно на другата гърда,която вече не предлагам

# 1
  • Мнения: 75
Ммм даа, уместен въпрос и ние натам сме тръгнали.
Не я харесва едната и не я харесва - другата пуска повече и иска набързо да приключва с тази досадна работа - яденето.
Ще следя темата

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Реално за теб и бебето няма проблем от това, че то ще суче само от едната гърда.
Теоретично - за тази гърда поради по-краткото време, което бебето е сукало, рискът от развитие на рак на гърдата е мъничко по-висок, отколкото за другата, която продължава да кърми. Но това са просто хипотетични неща - за съжаление тази болест не зависи само от кърменето, а от куп други фактори.

# 3
  • Мнения: 256
здравейте и аз имам същия проблем дали едната гърда ще остоне по малка от другота и какво да направя  ooooh!дайте ми съвет скъпи мами предварително ви благодаря  bouquet

# 4
  • БГ
  • Мнения: 1 160
И при нас е така вече 3-ти месец!!! Скоро ще приключваме окончателно с кърменето, не защото аз нямам мляко, а защото Марти не иска да сучи! Не се притеснявайте за деформирането на гърдата и без това физиологично те са си различни, добре че има хубави сутиени, та да маскираме малко недостатъка! Успех в кърменето, няма значение от двете гърди ли кърмите - важното е да има мляко за бебешорите!

Общи условия

Активация на акаунт