време за мама

  • 1 766
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
здравейте мами,сигурно и на вас както и на мен ви се завива свят около грижите за бебо,а особено и ако имате и още едно дете/да не забравяме и най-голямото-таткото/ Confusedостава ли ви време да се погрижите дори малко и за себе си newsm78?на мен честно казано  хич!мисляси че може аз да не съм достатъчно организирана ама просто това тичане около бебето ,печката,пералнята,прахосмукачката и.........деня се изнизва и се прибира баткото от училище ,а после и таткото и..... #Crazyкато се погледна в огледалото и се питам това аз ли съм Embarassedа все пак сме жени и на нас ни се иска нова прическа ако може и маникюр,а за сауна или масаж направо да не говорим .ама не би дано успеем да опазим женствеността си покрай цялото домакинстване и отглеждане на децата ,но за това имаме техните грейнали очи и щастлива усмивка която някак ни дава сили дори и малко изоставени да продължаваме с грижите около своето майчинство Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 794
На въпроса ти "остава ли ви време да се погрижите дори малко и за себе си" отговарям с едно гръмогласно НЕЕЕЕЕеее!!!
Вече 2 години и половина единствените екстри, които си позволявам са да се изкъпя, среша и да си измия зъбите : ))))))))))) а, от време на време ходя и на фризьор да ме подстриже, за нищо друго не ми остава време. Мина ми на скоро налудничевата мисъл да си пусня маникюр.... ама бързо отрезвих- кога ще имам време да се мацотя и да го поддържам! А грим от кога не съм слагала... не помня!
А имам само един малчуган : )))) явно не съм от най-организираните майки

# 2
  • Мнения: 2 891
Имам уговорка с мъжа ми, че 2 пъти в месеца излизам сама. На среща с приятели или колеги, или пък каквото ми хрумне. Много е важно да имаш време за себе си, защото в противен случай направо лудваш.

# 3
  • Мнения: 294
никакво време !  Tired
мислех си че само аз съм толкова неорганизирана. направо не мога да се гледам в огледалото,а и корема не съм свалила още  ooooh!
ама съм се отдала изцяло на майчинството и явно това,а и няколкото килограмки които качих,ми се отразяват добре , защото взех да получавам много комплименти напоследък  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 159
не ми остава време, все си мисля че още не съм свикнала, но явно не съм организирана
а лошото е че с времето нямам и желание newsm78

# 5
  • Мнения: 6 615
На мен ми остава време ама не ,защото съм по организирана от вас ,а защото свеки и мама помагат.

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Почти не остава и съм се занемарила, скоро сигурно ще ме остави мойто мъжле  Embarassed

# 7
  • Мнения: 8 505
Винаги съм намирала време за себе си.

# 8
  • Мнения: 6 461
Почти не остава и съм се занемарила, скоро сигурно ще ме остави мойто мъжле  Embarassed
Аааааа....това да не съм го чула Wink
 Hug

Гледам винаги да намирам време за себе си  Peace

# 9
  • Мнения: 2 407
Да! Имам време, подредила съм си нещата,но има и кой да помага.

# 10
  • Мнения: 2 677
Да, време за себе си имам.  Peace Мъжът ми е разбран, страшно много ми помага. Също така мога да разчитам и на помощта на майка ми.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: X
Винаги съм намирала време за себе си.

 newsm10 newsm10 newsm10

Когато една жена иска да изглежда добре, и това я кара да се чувства добре - винаги намира 10 секунди да сложи гланц, 2 минути за спирала и 10 минути за издухване на косата след баня ( когато децата спят). Така поне правя аз. Е, вярно имам едно дете и имам свеки на което го оставям да го погледа по малко. А майка ми го взема всяка събота през деня да го гледа. Но....все си мисля, че дори и да не беше така, щях да намеря някакви минутки...Незнам....може би просто защото искам да изглеждам добре, винаги, когато мъжа ми се прибере, често имаме гости ( някои от тях са все......много модерни!), та аз немога да си позволя да ходя раздърпана, чорлава и мръсна....

# 12
  • Мнения: 750
Да,намирам време за себе си! PeaceНемога да си представя как с месеци няма да отида на фризьор,масаж или там женските му глезотии! ThinkingИмам  1 дете на 7 год.,другата седмица ще имам още едно Hug...а и 5 деца да имам,винаги ще намирам време за себе си!Първо заради самата себе си и второ...заради мъжо!Ами като ходи жената по  цял ден из къщи по халат,с вързана на опашка мръсна коса,без грим,миришеща на манджа...ми разбира се,4е мъжо ще се загледа по 4уждо!Или пък с години да не си сложа грим...е,това ве4е е неуважение кум самата себе си!Какво,нямаш 4 свободни минути да си сложиш малко руж или 4ервилце ли newsm78!?Има една приказка-който иска,намира на4ин...който неиска,намира при4ини!

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Ох и на мен не ми остава и всеки път си казвам " в края на седмицата ще направя това или онова" и не се получава

# 14
  • София
  • Мнения: 3 669
Винаги намирам време за себе си.
Стига да иска човек - може да го направи....

Общи условия

Активация на акаунт