помощ бременост и резус фактор отрицателен

  • 683
  • 5
  •   1
Отговори
бремена съм 5 6 г.с.,и освим че не се вижда нищо само жълто тяло имам два аборта и не ми е поставяна инжекция глабулин мъжът ми положителен момичета какви са ми шансовете да родя живо и здраво дете,и защо не се вижда друго от днес имам и болки от време на време като пулсиращи и съм на дуфастон

# 1
момичета защо никой не ми отговаря

# 2
  • Мнения: 7 718
Направи си изследвания за антитела. Това ще отговори на въпросите ти. Гинекологът ти не ти ли каза?

# 3
Ако детето е с твоя резус фактор, няма никакви рискове и проблеми.
Ако е с + резус факро като бащата, може да се образуват антитела.
Ако 2та ти аборта са били преди 7 г.с. преди, няма риск да си изградила антитетела от тогава.
Направи си тест за RH + антитела, прави се към 12 г.с., т.е. 3м, после в 5ти и в 7ми.
Ако има антитела, лакарят решава в зависимост от титъра и промяната им дали да се сложи гама -глобулин.
Успех и спокойно, вярвай, че този път ще успееш!  Peace

# 4
  • Мнения: 497
здравей Дарета,
спокойно мила и аз съм така, но с един аборт.
Ние вече си имаме пулс и моя гинеколог ми пусна изследване за антитела, НО каза, че дори и да има, което е много рядко вече има начини да се поправят нещата, още докато си бременна. Не се притеснявай ще си родиш живо и здраво бебче.  Hug

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Дарета, не се притеснявай излишно. Трябва да ти направят тест за антитела. Ако случайно имаш изградени такива вероятоно ще ти сложат инжекция Анти Д Имуноглобулин. Ако нямаш изградени антитела, нищо специално не се прави. Желая ти лека бременност и здраво бебе. Ако родиш бебче с положителен резус, пак ще ти бият имуноглобулин, ако ли не - няма.

Общи условия

Активация на акаунт