За ревността

  • 837
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми доста ревнува от бебето. Иска да я гушкам както го гушкам него. Взе едно шише с беберона и пие само от него. От време на време казва, че сме обичали повече бебо отколкото нея, защото на него сме му обръщали повече внимание.
 Ако имате някакъв опит или хитринка как да се справя ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 792
Дъщеря ми беше на 2г. и 9 месеца, когато родих малкия, още първия ден, когато се прибрах в къщи, нахраних бебето , оставих го да спи с таткото и излезах с нея на разходка в парка.
Тя постепенно прие присъствието му в къщи, но много пъти ми се е налагала да оставя бебето, за да й обърна внимание.Случвало се е да оставя бебето да реве за малко по дълго, за да се занимавам с нея.За мен имаше моменти, който бяха същински кошмар, непрестанно ме измъчваше чувство за вина, че не обръщам внимание на някой от двамата Sad
  Крайния резултат от всичките ми усилия е, че до ден днешен никога не е съществувала ревност между двамата.Димана никога и по никакъв повод, не е показвала да се чувства пренебрегната или ощетена от нас Laughing Двамата се обичат много и даже тя адвокатства и защитава брат си когато му се карам.
  Ми, това е моята рецепта, при мен проработи Grinning

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Ами гушкай я като бебето и и разказвай как, тя като е била малко бебе, ти много си я гушкала, как е миришела на бебенце, как се е усмихвала докато спи, как с тати сте я чакали да се роди и т.н. Казвай и, че се гордееш с нея, че е толкова голяма и красива. Благодари и за разбирането което проявява.... Това са хитринки, но наистина трябва да обръщате внимание и на нея. Излез някой път с нея, а оставете бебето на тати. Говори и колко важна е за теб и колко много я обичаш. Успех!

# 3
  • Мнения: 10 758
Цитат на: logo5ka
Ами гушкай я като бебето и и разказвай как, тя като е била малко бебе, ти много си я гушкала, как е миришела на бебенце, как се е усмихвала докато спи, как с тати сте я чакали да се роди и т.н. Казвай и, че се гордееш с нея, че е толкова голяма и красива. Благодари и за разбирането което проявява.... Това са хитринки, но наистина трябва да обръщате внимание и на нея. Излез някой път с нея, а оставете бебето на тати. Говори и колко важна е за теб и колко много я обичаш. Успех!

Не преставам да й говоря за това. Никога, когато е искала да го гушка не съм й забранявала. Даже й давам да го храни. Когато искам да излеза с нея някъде тя иска и бебо да е с нас.
 Наистина всички деца по различен начин реагират. На една приятелка детето даже започна да се напишква в гащите, само и само да й обърнат повече внимание. Много често ми се случва да оставям бебо да реве, за да й обърна внимание.Ама какво й става понякога, незнам.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Освен описаните от момичетата тактики, аз леко обработвам и психологически големия ми син (7.5 г.). Постоянно дърдоря на бебка каква късметлийка е да си има такъв голям батко и той слуша естествено  Wink  Той пък ми обяснява как ще я прави бандитка и ще я учи на глупости, с което аз се съгласявам и даже подмятам, еех защо не е имало и теб, кой да те учи на глупости, като беше малък. Постоянно обяснявам на приятелки, колко добро бебе е бил той (те приятелките, нямат нужда от инфо, а и помнят  Wink ) и изобщо говоря неща, от които той схваща, че и той е бил обект на такива грижи. Гледам всички тези неща да ги правя индиректно, защото той е хитро дете и няма да се хване, ако преигравам.
Гледаме да не го лишаваме от обичайните удоволствия - ходи на ски и плуване с татко си съботите и неделите. Поне веднъж в седмицата гледам да изляза с него след училище.
Много добре се включи госпожата му в училище. Той се срамувал да почерпи, когато се роди бебето. Мъжът ми споделил с нея и тя преди да извади бонбоните, питала децата дали е хубаво да станеш батко. Ами, много било хубаво да станеш батко, се разбрало на края на дискусията  Wink
Педиатърът ни още, когато се роди бебето ми каза - тя има нужда само от кърма и сън - големия от внимание  Wink

# 5
  • Мнения: 2 792
Може би държението и е такова , не само заради бебето, като прочетох какво си написала, се сещам  за това как се държи Димана в момента, тя е на почти същата възраст, сега умира да се прави на бебе, да се гушка в мен и да ми говори на гу-гу и разни такива бебшки езици.Вчера намери един стар бебешки биберон в играчките и цял ден се разхожда с него в уста.
 Явно е някакъв период , въоръжи се с търпение, нали знаеш тези периоди отминават

# 6
  • Мнения: 439
голямата ми дъщеря заяви желание да посуче и тя Simple Smile .
Много обича бебчето, говореше му още когато беше в корема ми, но може би има момент на ревност. Аз правя всичко възможно да й обръщам внимание, винаги когато излизам да свърша нещо навън тя иска да бъде с мен.
Обяснила съм й, че всички бебета имат нужда от много внимание и грижи, но винаги гледам да я компенсирам по някакъв начин.
Винаги когато гушна или кажа нещо на бебчето гледам да го направя и за нея след това.
Иначе умира да гушка малката и да я разнася из апартамента.

# 7
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Освен това което са те посъветвали при мен помагаше и подчертаването на преимуществата да си голям, леката добронамерена подигравка на бебето ( "Оле виж колко е смешен, как не може да си вдигне главата""Какво търтиш дупе като костенурче, виж колко е смешен" и др.), демонстриране на предпочитания ("Време е за сън, сега ще чета на батко", "Помрънкай си щом искаш, но сега съм обещала на батко да правим кула" и др. от сорта).
Когато нищо от номерата не помага направо казвам, че разбирам, че изпитва ревност нормално е, но аз не обичам бебето повече просто обичам И бебето, както обичам И татко, И баба и т.н. Въобще водя разговор с големия като с възрастен и назовавам нещата с истинските им имена. В крайна сметка вече има още един в семейството и той също има нужда от внимание.
Иначе при моите момчета и сега има ревност повече от страна на баткото, но напоследък и малкия е склонен да я проявява  Sad . Просто няма начин да гушна само единия или да чета само на баткото или да редя кубчета само с малкия  Sad . Другия веднага се намесва и играта отива по дяволите. Опитвам се да обръщам много внимание на големия когато малкия спи или е на гости на някоя от бабите.
В интерес на истината приемам ревността за нормална.

# 8
  • Мнения: 1 680
Искам и аз да благодаря за отговорите и съветите ви, че  скоро и аз ще изпадна в подобно положение.Даже си слагам темата във фаворитс.

Общи условия

Активация на акаунт