относно меда

  • 1 168
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте момичета,

не знам дали е пускана такава тема, не открих и в библиотеката, но ако има моля да ме извините за повторението. но ме интересува какво мислите и знаете за меда и даването му на бебето. свекърва ми предлага, когато беба е нервна да й слагам мед на биберона както е правила с мъжа ми на времето. но аз съм чувала, че той е доста силен и е като антибиотик. вие какво мислите по въпроса?

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 20:48 от neta

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Доколкото знам е силен алерген.
Не се дава на деца под една година.

Свекъра им акошери, но аз не съм давала мед до година и нещо на каката, както и сега   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Не се дава на деца под 2 години! Силен алерген е! И съдържа спори, които могат да предизвикат ботулизъм.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Сакън,не давай!Меда не е алерген,но може да доведе до ботулизъм.Свекърва ти нека тя да се успокоява с мед,но да не дава на детето.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Алерген е.Преди годинката в никакъв случай,а най-добре след третата годинка.

# 5
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Какво е ботулизъм  newsm78

# 6
  • Мнения: 689
Медът е силен алерген. Дава се чак след годинката.

# 7
  • Мнения: 6 461
Мед можеш да предложиш след годинката.
Не е желателно да се предлага на малки бебчета.

# 8
  • София
  • Мнения: 127
включвам се само да кажа не давай на свекито да се разпорежда, а да помага с каквото може и да пита, когато не е наясно. Майка ми даде на детето ми на 2м бибата с мед, за да я успокои докато аз подремна изнемощяла и аз направо я изгоних толкова ме хвана яд на моята собствена майка. На бебето нищо не и стана, но риска не е за подценяване

# 9
  • Мнения: 4 392
Не се дава на деца под 3 годинки.
Рискът е прекалено голям. Може да има спори, които да доведат до  ботулизъм!

# 10
  • Мнения: 670
"Ботулизмът е паралитично заболяване, причинявано от нервен токсин, произвеждан от бактерията Clostridium botulinum. Причиняваният от храни ботулизъм се предизвиква от приемане на храни, които съдържат ботулинов токсин. Тъй като меда може да съдържа спори на Clostridium botulinum , което от своя страна да доведе до заболяване на деца от ботулизъм, то деца под 12 месечна възраст не бива да се хранят с мед. Същият е безопасен за хора над 1 година и повече."

# 11
  • Мнения: 636
Не мисля, че невежеството на свекърва/майка/баба е повод да я обидиш. По-скоро й обясни, че през последните години направените изследвания сочат, че меда е вреден за бебета и по тази причина не желаеш да подлагаш детето на риск. Нищо че меда е предлаган на нас и "нищо ни няма". Аз така бих постъпила. Затова нямам пререкания с никого.

# 12
  • София
  • Мнения: 142
Благодаря на всички за мненията    bouquet
информацията е много полезна Hug

# 13
  • Мнения: 313
Силен алерген е и не може да се преработва от бебешкия организъм до 1 годинка.

# 14
  • Мнения: 480
Не се дава на деца преди 1 год. Дори сега давам рядко и по малко на моето момче

Общи условия

Активация на акаунт