помагат ли мъжете ви в отглеждането на детето?

  • 6 510
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
чудя се,каква част от грижите за бебето се пада на бащата?!?моя мъж участва само в къпането.на ден му се пада най-много един час,в който си играе с бебока.досега не го е хранил(ние сме на ам),нито е сменял памперс.доста се измарям и все ми се спи.вярно,той се скъсва от работа,не се спира и за минутка,но едва ли само ние сме в това положение.все ми се оправдава с неща от сорта:каква ти е работата по цял ден;ти си майката-ти си длъжна;аз осигурявам парите-ти другото.чуствам се неоценена.само вие мили майчета,можете да ме разберете,гледането на дете не е лесна работа.той едва ли не си мисли,че по цял ден си клатя краката.гладя,чистя,пера и какво ли още не.засега успявам да готвя само за вечеря,просто нямам време за повече.пишете как се справяте вие и какво участие вземат мъжете ви.сигурна съм,че като покажа отговорите ви на моя,ще го хване срам.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 129
Опитвай се да си почиваш повече и да спиш, когато и бебето спи. Опитай се да не приемаш с огорчение кометарите на мъжа си. И се опитай да го оставиш някой път той да се грижи за всичко, а ти отиди някъде.
И моя така приказва. Оставих го 1 път да гледа децата за няколко часа.  После известно време не коментираше какво толкова правиш.
А сега когато започне да мрънка, че е разхвърляно, че няма ядене му казвам да помогне вместо да мрънка и че не мога да се оправя сама с всичко.

# 2
  • Мнения: 4 362
Когато дъщеря ми беше на 1-2 месеца,аз вече бях капнала от недоспиване ,тогав аму беше и първата помощ  Rolling Eyes ,направи млякото,нахрани я ,смени памперса и я сложи да спинка  Grinning .Не винаги ,но в много моменти страшно ми помага когато съм ангажирана или  той не е на работа  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 271
През първия месец за къпането и стерилизирането на шишетата!От тогава сама се оправям със всичко.Той работи(на две места),а аз гледам дететои домакинството.

# 4
  • Мнения: 1 193
Аз съм една от щастливките, да имам мъж, който се включва изцяло в отглеждането на децата. За домакинството също помага  Grinning Ей за това го обичам и му благодаря всеки ден.

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят съпруг работи страшно много, измаря се психически и не искам да го натоварвам. Гледам като се прибере, да му сложа вечеря, да поиграе с малкия час, час и половина и да си почива. Когато изперкам от умора - лягам да спя и тогава го гледа той. Но рядко се уморявам толкова много, все пак бебето вече е по-голямо. За миналата година няколко месеца бях при свекъра и свекървата, та те ме отменяха. Но общо взето аз сама си гледам децата, настроила съм се да върша домакинската работа като игра и не ми тежи...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Явно аз съм от щастливките-моят съпруг ми помага страшно много!Въпреки,че работи тежък физически труд и се прибира доста уморен понякога.Дори не мога да си представя,че ще ми каже нещо от сорта:"Какво правиш по цял ден?".Детето е и негово все пак.Той ми помага в къпането,сменя памперси,храни го,играе си с него и така е от самото начало!В събота и неделя изцяло поема грижите за него до обед-аз спя.И досега никога не е правил проблем от това,че не е сготвено-знае,че не съм мързелива,явно е имало причина да няма ядене!
Не знам как издържаш без минутка почивка,без помощ,на всичкото отгоре с такива груби коментари от негова страна! #2gunfire

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 973
Още докато бях бременна сме коментирали тази тема, той беше много въодушевен и малко изплашен. Постепенно му давах да ме отменя в различни неща - смяна на памперса, приспиване и т.н. В началото не му се отдаваше много, но не го критикувах, а го напътствах за да не му се изпари желанието. Той си е в къщи само през уикенда и тези нощи са "негови", ако бебка се буди нощем той поема грижата да я гушка и приспива. В крайна сметка родители сме и двамата, така, че трябва да си "поделяме" грижите за детето! Ясно е, че основно МАМА е в центъра на събитията!!!

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
И моят мъж много ми помага. Може би думата "помага" не е правилна в случая, защото нито той, нито аз имаме усещането, че той върши моята работа.
Още преди бебчо да се роди бяхме решили да се откажем от всякаква чужда помощ (свекърви, лели, тъщи и др.) и само двамата да си гледаме детенцето. Съответно двамата заедно се учехме (и продължаваме да се учим) на всичко. Съответно той се справя със всичко точно толкова добре, колкото и аз. Не си делим работата на "мъжка" и "женска"...
Според мен колкото повече ангажиран се чувства таткото, толкова повече се привързва към детенцето и то към него. Честно казано на моменти дори ревнувам малко....

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Помага, не мога да се оплача. Но засега при нас успокоението се носи предимно от цицата, та не винаги може да се включи таткото Wink Но иначе - носи, пее, приказва... И помага за другите неща - разхожда кучето, пазарува, чисти.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
За мое съжаление таткото ни целодневно е зает,вечер е много изморен,но поиграва с малкия.Иначе сама гледам децата,не разчитам на баби,но ми е много трудно.Имам крещяща нужда от тишина и сън.Засега стискам зъби и карам напред,моля се да съм здрава,за да продължавам да се грижа за тях.

# 11
  • Мнения: 1 416
Георги направо си я отгледа...  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 155
Единствено памперси е сменял чат-пат Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 172
И нашия тати помагаше в началото повече - къпеше, сменяше памперси, няколко пъти са се приспивали. Но това беше само в началото. Но колкото повече расте бебенце, толкова и аз влизам в крачка с останалата работа. И ние имахме подобни изказвания, но в повечето случаи не си ги слагам на сърце, защото нашето тати е кибритлия както се казва. И пак в повечето случаи ми помага най-вече в готвенето, за което съм му много благодарна.
По-добре да подхождаш напътстващо, отколкото критично над проблема. Поне така си мисля, че е по-правилно.

Опитвай се да си почиваш повече и да спиш, когато и бебето спи. Опитай се да не приемаш с огорчение кометарите на мъжа си. И се опитай да го оставиш някой път той да се грижи за всичко, а ти отиди някъде.
И моя така приказва. Оставих го 1 път да гледа децата за няколко часа.  После известно време не коментираше какво толкова правиш.
А сега когато започне да мрънка, че е разхвърляно, че няма ядене му казвам да помогне вместо да мрънка и че не мога да се оправя сама с всичко.
Peace Peace Peace Peace Peace

# 14
  • Мнения: 4 392
Не мога да се оплача!
Във всичко се включва и много му благодаря за това! Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт