Болки в гръдната и гръбната област

  • 62 995
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Момичета напоследък усещам тежест в гръдната област,като дишам ми е едно стегнато в гърдите,понякога при по дълбоко поемане на въздух усещам като леки бодежи,когато се напрягам да говоря по силно още повече ми тежи.Незнам дали ще ме разберете,но ми е и трудно да го опиша.Случваше се отвреме навреме,а днес е непрекъснато,дори се появи отзад откъм гърба ми,някаква вътрешна тъпа болка,неразположение.Много е странно,мисля си за няколко варианта-проблем с белите дробове,от цигарите,на нервна почва,настинка /преди месец бях настинала,като имах двуседмични болки в гърлото и лоша кашлица,които минаха трудно/,възможно ли е да съм направила някоя скрита пневмония,понеже ни съм наясно какви са признаците.. newsm78
  Разбира се при първа възможност,като мога да оставя детето на сестра ми ще ида на лекар,но взех да се плаша какво ми има,откъде тая тежест,бодежи и тъпи болки в гърдите newsm78....На какъв лекар да ида?Твърдо съм решена да си направя рентгенова снимка,но незнам точно какъв специалист да посетя.Мога ли да взема нещо леко,което да ме облекчи като валидол например,захар с вода?Помагайте........ Praynig Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Същите бодежи имам и аз Confused, при преглед не се установи нищо, доктора ми каза, че е интеркостална невралгия, но не знам дали ти го казвам правилно, чак на гърба ми излиза болката и бодежа, много е неприятно, но не мисля, че има нещо сериозно. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Ох Буболинке дано и при мен не се окаже сериозно,че ми е притеснено много.На теб правиха ли ти някакви изследвания,нещо изписаха ли ти за облекчаване,казаха ли от какво се получава,как те прегледаха?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
нищо не ми изписаха, казаха да пия аспирин като имам много силни болки, прегледа беше със слушалка и опипване, некакви изследвания - явно бързо се диагностицира тазии  наша болест Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 3 878
миналата година при такива съмнения наша близка лекарка ме изпрати да ми направят рентгенова снимка на Люлин планина, точно срещу Цибалаб е тоя апарат. за нула време ме щракнаха, а вътре има един проф. пулмолог, който срещу 3 лева разчита снимката и супер подробно обяснява и е много мил и внимателен! така се успокоих тогава...съветвам те ако намериш време да отидеш, за 1 час ще свърши всичко - и снимка, и специалист ще ти я разчете. дано нещата там не са се променили, защото аз бях миналата година ноември месец.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Същите бодежи имам и аз Confused, при преглед не се установи нищо, доктора ми каза, че е интеркостална невралгия, но не знам дали ти го казвам правилно, чак на гърба ми излиза болката и бодежа, много е неприятно, но не мисля, че има нещо сериозно. Peace

Скритата пневмония се установява само с ренгенова снимка. Обикновен преглед и преслушване не помагат.
Аз съм със същите оплаквания.Изкарах грип, направих бронхит като усложнение и сега съм с постоянни болки в гърдите, не мога да говоря, да вдишвам, бодежи в сърцето имам, чак в гърба. Точно същите симптоми като на Карчева.
Но с тази екстра, че и поддържам перманентна температура от 38 градуса, която свалям с нурофен временно. Не съм пушила от две седмици - така ме боли. А щом не пуша, значи не си внушавам.
Страх и срам ме е да си направя снимка, зарад всичките цигари, които съм изпушила и които ще лъснат...
 Sick

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
додо, и мен ме е страх от снимка по същите причини Rolling Eyes, да вземе да се покаже някое раче.... no smile3505, направо...
пожелавам ти да се оправиш бързо Hug  bouquet Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 3 461
Можеш да си направиш и едно ЕКГ за твое успокоение.

# 8
  • Мнения: 207
аз също бих ти казала да направиш рентгенова сн.,екг и кръвни изследвания, ако левкоцитите са увеличени значи има възпалителен процес,не отлагай защото по-добре по-рано и на време отколкото по-къно  и вече без смисъл

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Направи си снимка, дори за свое успокоение.
Аз сутринта все пак отидох. Оказа се, че съм с бронхопневмония и сраствания вече.  Sick

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
 Shocked, леле додо, пожелавам ти бързо оздравяване, мила! Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 46 437
И аз имах подобни болки, пратиха ме на ендокринолог, нищо не напипа по щитовидната жлеза и личната ми изписа "Deep Relief", за интеркостална невралгия, още с първото мазане ме отпусна  Praynig
Щеше да ме праща и на кардиолог, но след като подейства това кремче, не отидох, сега все ме човърка отвътре, че трябваше да ида  Confused


dodo_dodo, бързо оздравяване!

# 12
  • Мнения: 2 100
Ето ме и мен в клуба на трудно дишашщите с бодежи в гърдите и гърба. Sad
Изкарах и аз един грип с усложнение бронхит. Това преди 2-3 седмици-кашля ми се постоянно, гърдите ми се стягат и едва дишам, има и болки....
лекарката днес ме слуша пак и твърди,че съм напълно здрава в дробовете
отидох и си направих ЕКГ-било супер редовно-без проблеми
казаха ми ,че са нерви и аз знаех,че е така --- имам страхотни проблеми със здравето на майка ми , с мъжа ми и в работата-просто целия свят е срещу мен напоследък.......
Има дни, в които ми няма нищо,но има дни в които не мога да дишам изобщо-споделяйте  неща, които са ви помогнали в тази ситуация  bouquet

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 15:39 от Наоми

# 13
  • Мнения: 9 063
интеркостална невралгия

Най-често това се оказва.
Не се притеснявайте.
А който е изкарал грипче, да тича на снимка - с тия пневмонии майтап не бива, тази година са най-честото усложнение.
Не се параноясвайте само, нормално е едно друго да ни наболява - живи хора сме, все пак Grinning

# 14
  • Мнения: 2 100
Абе когато без причина едва поемаш дъх седмици наред си мислиш какви ли не неща..... и това те изнервя и паникьосва още повече.... и още по те стягат гърдите....бесен живот живеем Sad

Общи условия

Активация на акаунт