За захранването със зеленчукови пюрета

  • 704
  • 13
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Така тема (за кой ли път) в която искам да попитам нещо за захранването, този път със зеленчукови пюрета.
Като се започне захранването с морков да речем, колко дена е задължително да се дава морков?
Въобще по колко дена се дава от един и същи зеленчук и защо  Thinking
Благодаря   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз давах 3 дни с постепенно увеличение на количеството и после изчаквах 3-4 дни за реакция.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,давах по два дена,не съм чакала още няколко за реакция!Малко смело,но започнах на 6 навършени месеца!

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Въвеждах не повече от два нови зеленчука на седмица.

# 4
  • Мнения: 371
Ами, аз давах 2-3 дни, като постепенно увеличавах количеството. Дава се постепенно, за да привикне организма на детето към новата храна /и евентуално за проява на нежелани реакции/.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Аз започнах вчера със зеленчуковите, започнах с морков.
Преди това съм давала плодово "Ябълка + морков". Не е имало някакви реакции.
Но вчера беб ме изненада като си изяде почти цялото пюре + 50мл мляко, явно и харесва.
Мога ли да продължа същото количество щом тя си го иска?
И мога ли от утре да премина на тиква след като съм давала морков и преди и не е имало някакви проблеми.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 287
Захраних на 5.5 месеца с "ранни моркови" на Хип. Първи ден: 1 лъжичка; 2-ри ден: 2 лъжички, 3-и ден: 4 лъжички и т.н. до ден 5. След това дадох картоф, тиква и т.н. Всеки нов плод или зеленчук въвеждах в продължение на 5 дни.

# 7
  • Мнения: 1 186
Аз давах първия ден по 2-3 лъжици,втория-до половината и вече на третия път давах цялото количество  Peace
Така се прави за да се разбере дали детето ще прояви алергична реакция към някой зеленчук или плод Peace

# 8
  • Мнения: 1 666
Аз започнах вчера със зеленчуковите, започнах с морков.
Преди това съм давала плодово "Ябълка + морков". Не е имало някакви реакции.
Но вчера беб ме изненада като си изяде почти цялото пюре + 50мл мляко, явно и харесва.
Мога ли да продължа същото количество щом тя си го иска?
И мога ли от утре да премина на тиква след като съм давала морков и преди и не е имало някакви проблеми.  Simple Smile


Според мен щом преди е яла "ябълка+морков" вече е била захранена с морков и не е било необходимо ново захранване. Така че може да се дава цяло количество. Може и да въведеш нещо ново с моркова.
Аз съм въвеждала за два-три дни новите храни, като няма реакция - друго ново и така.

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Започнах с картофено пюре. Давах 3 дена, след което добавих морков, който обаче беше пробвала преди това на сокче. Иначе вече новите зеленчуци въвеждам на два-три дена. За сега сме опитали картоф, морков, тиква, тиквичка, карфиол.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Цитат
Преди това съм давала плодово "Ябълка + морков". Не е имало някакви реакции.
И аз смятам, че след като си дала вече ябълка+морков и не е еимало реакция няма проблем да дадеш по-голямо количество морков, на практика бебе е било захранено с морков.  Peace А иначе лично аз въвеждам по една нова храна на седмица.

# 11
  • Мнения: 46
Бебо е на 4м и 18 дни. Започнахме с плодовите пюрета по стандартния начин(1л..2л..3л..и т.н.)но коликите не ни подминаха. От 1 седмица хапваме по 1 пюре без капки и е спокоен. Искам да започнем със зеленчуковите(картофче), но ме е страх от коликите.Посаветвайте ме. Да се страхувам ли още няколко дни или да започваме. Знам, че със страх нищо не става и ако продължа така е лошо. Но горкото как плачеше.....

# 12
  • Мнения: 121
Ние се захранихме на 4месеца , първо с картофено пюре по няколко лъжички първите два дни, после доста смело малкия лакомник изяждаше всичко. След една седмица включих морков , а след това и тиква.

# 13
  • Мнения: 3 499
Захраних с картоф и го давах 10 дни, защото количеството се увеличава много бавно.1-вият ден 1 лъжичка, 2-рият 2 л. и така докато стигнах половин бурканче.После дадох картоф и морков половин бурканче и постепенно увеличавах докато стигнах цяло бурканче. После започнах да давам по цяло бурканче като през 4-5 дни въвеждах нов зеленчук - купувах пюрета на Хип с основа картоф /картоф и тиква, картоф и карфиол, картоф и тиквички и т.н./.

Общи условия

Активация на акаунт