По-късо пръстче

  • 816
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята приятелка наскоро забеляза, че четвъртият /безименният/ пръст на лявата ръка на дъщеря й /6, 5 г./ е по-къс. Забелязва се най-вече, когато ръчичката е свита в юмрук /кокълчето е много по-назад отколкото би трябвало/. Съответно е завела детето за консултация при д-р Димов от 14 п-ка. На направената от него снимка се вижда, че между двете части на кокълчето няма място. Според лекаря фугата се е затворила по някъква причина, в резултат на което пръстът не може да расте. Той препоръчва операция за удължаване на пръста след спиране на растежа на детето.
Някой има ли познати със същия проблем и това ли е стандартният подход? Дали все пак не трябва да се допита и до други специалисти /например в клиниката в Горна Баня/?
Ще ви бъдем благодарни за всякъква информация. Предварително благодарим  bouquet

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 11:35 от Лекси

# 1
  • София
  • Мнения: 285
На мен на лявата ръка кутрето ми е така. Навремето (бях в началното училище) ми правиха снимка и видяха, че една от ставичките (нали са няколко, ако си ги представите на рентгенова снимка) е по-къса от тази на другата ръка. И досега съм така, никой не е и говорил за операция. Забелязва се при свиване в юмрук, обаче аз така съм свикнала, че едва сега се сетих за това. Никой никога не ме е питал, не знам дали отстрани си личи много.
Трябва да се има и предвид, че мен са ме гледали преди близо 30 години в малък провинциален град, сега може наистина да се практикува такава операция, а може и причината за по-късото пръстче да е различна (при мен не си спомням да са казвали някаква причина).

Общи условия

Активация на акаунт