дограма

  • 4 005
  • 21
  •   1
Отговори
някой може ли да ми даде съвет каква дограма да си сложа на апартамента , ако някой скоро се е интересувал  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Много общ въпрос. Какво по-точно те интересува? Можеш да си сложиш алуминиева, PVC или дървена със стъклопакет.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, дай малко разяснения де......каква има в момента, на кои помещения ще се сменя......

# 3
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Аз съм за Алуминиева.  Mr. Green От 4 години я имаме.
 Живея в къща и навсякъде сме с такава.
Имаме и ниско емисионно стъкло . Никакъв конденз.
Много добра шумо изолация. Hug
Не одобрявам PVC, защото след няколко месеца се получава разлика от първоначалният цвят и ми изглежда .......  Sick.... позастаряла, повехнала.
Сигурно ще се намерят привърженици на всички видове.
Важното е  на теб да ти е по джоба и по вкуса.
  bouquet
п.п. може би трябва да питаш къде , от коя фирма отзивите са добри(че има някои на вид са ОК , а пък после направо тече вода ).
Ние си я поръчахме в София (и не съжалявам за това).

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 20:50 от desi-r

# 4
  • София
  • Мнения: 2 132
Ние ноември месец си сложихме нова дограма на целия апартамент.Доста , четох в интернет и накрая избрахме PVC-трикамерна Шуко с к-стъкло.Много сме доволни.
   Успех  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825

Имаме и ниско емисионно стъкло . Никакъв конденз.
Много добра шумо изолация. Hug
Не одобрявам PVC, защото след няколко месеца се получава разлика от първоначалният цвят и ми изглежда .......  Sick.... позастаряла, повехнала.

Казва се нискоемисийно Peace

А пък довода, който си посочила за PVC-то е просто смехотворен. Разлика може да се получи, ако някоя мърла не си бърше дограмата и се наслои прахоляк иначе не

# 6
  • Мнения: 476
Аз съм за дървената с 2 ръце!!! Алуминиева бих сложила само, ако ми опрат нож на врата!  Laughing
За пвц -то знам, че при много ниски температури се свива, а при много високи - се разширява и това може да я деформира. Не че често има такива температурни амплитуди, но все пак като се слага дограма тя не е за няколко години. А за алуминиевата знам, че не е задължително, но е много вероятно да образува конденз, от там мухъл. Съседите над нас имат този проблем в спалнята, където единствения източник на влага е дишането през нощта. Просто има противоречиви мнения за алуминиевата. Много са доволни, но и много хора не са.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 893
Дървен стъклопакет, ако попаднеш на качествена изработка и можеш да си го позволиш, е най-добрия вариант.

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Напълно подкрепям bacio, няма нищо по-добро от качествената дървена дограма.

# 9
  • Мнения: 256
Аз съм за PVC.От три години имам такава дограма на целия апартамент и съм страшно доволна.Трикамерна е, с к-стъкло.Марката е Саламандър.Относно промяната на цвета такова нещо поне при мен-няма.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011

Имаме и ниско емисионно стъкло . Никакъв конденз.
Много добра шумо изолация. Hug
Не одобрявам PVC, защото след няколко месеца се получава разлика от първоначалният цвят и ми изглежда .......  Sick.... позастаряла, повехнала.

Казва се нискоемисийно Peace

А пък довода, който си посочила за PVC-то е просто смехотворен. Разлика може да се получи, ако някоя мърла не си бърше дограмата и се наслои прахоляк иначе не
hahaha hahaha hahahaСъгласна съм!От три години сме с българска ПВЦ Блик с К-стъкло и няма никаква промяна във външния вид на дограмата!
Дървен стъклопакет, ако попаднеш на качествена изработка и можеш да си го позволиш, е най-добрия вариант.
И аз подсрепям,но наистина има голяма разлика в цената.

# 11
  • Благоевград
  • Мнения: 142

Имаме и ниско емисионно стъкло . Никакъв конденз.
Много добра шумо изолация. Hug
Не одобрявам PVC, защото след няколко месеца се получава разлика от първоначалният цвят и ми изглежда .......  Sick.... позастаряла, повехнала.

Казва се нискоемисийно Peace

А пък довода, който си посочила за PVC-то е просто смехотворен. Разлика може да се получи, ако някоя мърла не си бърше дограмата и се наслои прахоляк иначе не

Нискоемисийно или нискоемисионно - ВАЖНОТО е че сме се разбрали за какво говорим.
За PVC-то няма да споря с теб. НО ако не вярваш поразходи се до нашият град за да ти покажа  и да поразпиташ хора с такъв проблем .
 ShockedНе случайно казах - за всеки влак си има пътници. Колкото хора попиташ , толкова мнения ще получиш.
  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 2 530
И аз платих за к- стъкло, но пак имам конденз. Така че не може да сте сигурни какво е стъклото, което ще получите. Ако някой може да ми обясни как да го различа ще бъда безкрайно благодарна.
Съжалявам за спам-а.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз платих за к- стъкло, но пак имам конденз. Така че не може да сте сигурни какво е стъклото, което ще получите. Ако някой може да ми обясни как да го различа ще бъда безкрайно благодарна.
Съжалявам за спам-а.
Мила,сигурно са ти сложили наистина К-стъкло.Но защо си си мислела,че няма да имаш конденз?К-стъклото намалява топлинните загуби,но не и конденза.Аз съм с такива К-стъкла,дограмата ми я правиха двама мои приятели-единият я произведе,а другият я монтира-сигурна съм,че стъклото е такова,но пак имаме конденз в спалнята където спим/ако не я отопляваме,а целият ни апартамент е юг-изток и гледам да не го отоплявам постоянно/.Почти не знам някой да има ПВЦ или алуминиева дограма без конденз.Просто тези дограми направо запечатват жилището и влагата от дишане,готвене,хладилник,пране,къпане и други дейности просто няма как да се изпари.
Имаше наскоро тук една темичка за влагоуловители по 4 лв. от Бриколаж,вчера купихме такива за спалнята-ще видим тези дни дали ще има ефект!

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз платих за к- стъкло, но пак имам конденз. Така че не може да сте сигурни какво е стъклото, което ще получите. Ако някой може да ми обясни как да го различа ще бъда безкрайно благодарна.
Съжалявам за спам-а.

Ако някой ти е продал к-стъкло с твърдението, че с негоще избегнеш конденза или те е излъгал или самият той нищо не разбира. К-стъклото е със специално покритие, което задържа топлината в помещението, което е добре за студените месеци и не чак толкова добре за топлите. Т.е. ако апартамента е със западно или южно изложение трябва добре да се прецени дали да се сложи такова стъкло и да се помисли за щори.
Конденза се получава от голяма влажност независимо какво е стъклото както дали профила е PVC, алуминиев или дървен.
За да се провери дали едно такова стъкло е нискоемисийно има едни тестери, които всяка уважаваща себе си фирма за дограма би трябвало да има и присъмнение от страна на клиента да го тестват - така и двете страни са доволни.

За PVC-то няма да споря с теб. НО ако не вярваш поразходи се до нашият град за да ти покажа  и да поразпиташ хора с такъв проблем .

Много ще съм любопитна да видя тези хора и да ми обяснят за проблема си. Обичам абсурдни твърдения Grinning

Общи условия

Активация на акаунт