Пак за кървенето извън цикъла

  • 832
  • 6
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не било желателно да пиша в тази тема- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92330.60, затова пиша нова.

Получавам доста запитвания на лични по повод на този проблем, пък и пак да се оплача... 10 месеца по-късно нямам подобрение. Посещавах лекари от 3-те големи АГ болници в София, набутах се стотици левове (може би сумата вече е 4-цифрена) за частни прегледи, изследвания и лекарства. Но кървенето си продължава- стигнах до извода, че няма лечение. От друга страна си мисля, че е нормално да се оставям така. Но повече не виждам какво мога да направя... Има ли други отчаяни като мен?

# 1
  • Мнения: 1 680
От Дуфастона не се ли повлия? Аз го почвам утре.

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Имам такова кървене от петнадесет годишна - на приливи и отливи е. Различно като продължителност и сила, понякога наистина ме е довеждало до отчаяние. От около година нямам такова, без да имам обяснение за това. От противозачатъчни е спирало, но аз не мога да ги пия дълго, заради страничните им ефекти, най-вече силно главоболие. Предпоследно пих от билките на някой от докторите Тошков, 2 вида - единия за ендометриоза, другия за маточни кръвотечения. От тях намаля малко. Заради други причини започнах да пия витамин С - три пъти дневно. Не знам дали от него, но факт беше, че кървенето спря. Случвало се е да пропусна няколко дни, и ако те са в края на цикъла, кървенето започваше. След няколко дни витамин С пак спираше. Така пих 3-4 месеца. Повече не се появи, но не гарантирам, че е от витамина. Забелязала съм , например, че се появява и на нервна почва. Случвало се е, ако съм много афектирана, да се появи до 2 часа след това, без да се вмества в обичайното време за появяване. Заради дългогодишни наблюдения за себе си стигнах до извода, че причината е хормонална, но е пряко свързана с нервната система.

# 3
  • Мнения: 420
И на мен няколко пъти вече при такова кървене ми изписват само витамин С и с него ми минава, но защо минава от витамин С и каква е причината не ми дадоха обяснения.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 521
Рени, в старата тема пишеш че са ти открили полип който трябва да се следи и че са ти правили и кюретаж. А сигурна ли си, че с кюретажа са махнали и полипа? Може да кървиш от полипа.
Някои полипи произлизат от маточната мускулатура, а не от лигавицата и тогава кюретажа не ги премахва - това съм го прочела в една дебела книга.
Попитай лекаря за хистероскопия - тя е точна.
Ако е обсъждано горенаписаното и аз съм го пропуснала - моля да ме извините че повтарям.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От Дуфастона не се ли повлия? Аз го почвам утре.
Не Tired Пих го 5-6 месеца.

Витамин С по принцип намялява кръвотечението, но не лекува проблема.

Аз също мислех, че причината е полипа и на всички лекари обяснявах как са ми го открили, но никой не се впечатли. Не знам този полип дали се е махнал или си стои. Заради него отидох да ми направят цитонамазка (между 1 и 2 гр. съм), но не знам дали това е достатъчно.

Чудя са дали да не отида да си изследвам пак прогестерона... На кой ден се правеше изследването, когато е преди овулацията?
И аз стигнах като ljuboznatelna до извода, че причината е хормонална, защото кървенето се повлиява (временно) от хормонални препарати.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 521
РЕНИ, Аз имах полип в шийката и леко кървене преди и след менструация, тогава не знаех за тези симптоми че са показателни, сега вече знам доста и няма да се зарязвам 2г. без преглед при гинеколог.
Та все пак си мисля че можеш да доразвиеш темата за вътрематочен полип и да не се тровиш с хормонални препарати ако не е необходимо.
Пиши пак ако се установи нещо. Желая ти късмет и здраве мила!

Общи условия

Активация на акаунт