Re: Слугувате ли на предразсъдъци ?

  • 1 865
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
 ... дори и да е подсъзнателно и на какви?

Иска ми се темата да не прелива в тази за възпитанието и добрите обноски. Става въпрос за придържане към неписаните "норми и правила" измислени някога, от някого за нещо си.

Аз ще се включа малко по-късно.

# 1
  • Мнения: 3 423
Не. Никому и на нищо не слугувам.
Като изключим на детето си, но то
има нужда на тоз етап от развитието си.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Естествено..... всеки ги има ......това е вид адаптивност ...да си изграждаш предварителни очаквания за нещата и  модели .... това е вид заучване ..... и това е така наречения опит ...... иначе щяхме всеки път да сме изправени пред абсолютно нова и непозната ситуация ....... нещо такова ...... така, че ...не им слугувам аз, а те ми служат ...... макар че заради тях не можем да бъдем обективни

# 3
  • Мнения: 4 726
Предразсъдък ли е, че мъжете са т. нар силен пол, а жените слабия?

# 4
  • Мнения: 2 759
            Да, много и най-различни: че определени цветове не трябва да се съчетават (за дрехи, обзавеждане); че е грозно да си с косми; че трябва да съм толкова слаба, колкото да могат да се извършват основните ми жизнени функции; и т.н.т...
           Мне, не е предразсъдък, мъжете са силния пол.

# 5
  • Мнения: 1 404
Да,вземала съм важни решения,подчинена някак подсъзнателно на тия неписани норми.Винаги съм си мислела,че съм "над нещата" и не робувам на предрасъдъци,но сега осъзнавам,че в стремежа си да избягам от готовата форма съм се навряла самичка в друга такава,също готова.

# 6
  • Мнения: 125
Кой не слугува? Като се каза ,че блондинките са номер 1 ела да видиш куцо ,къораво сакато все е русо.Друг модел е -например:-Щом всички си хранят децата с Hiip...значи ли ,че са най-хубавите пюрета?Или нещо щом е скъпо значи е много хубаво(като марковите дрехи):-Е щом е (еди коя си марка),аууу много хубаво....хората имат много предразсъдъци, то си личи и от писаните теми тука.Някой като напише истината за себе си ,за семейството си и ако не съвпада с повечето мнения ела гледай какво става.Всеки спазва нормите на поведение иначе ще е в конфликт с останалите,със семейството със себе си..............-" Mr. GreenДобрите хора отиват в рая,а лошите където си поискат"..малко шегичка

# 7
  • София
  • Мнения: 3 392
Да, страдам от дълбоки предрасъдъци.
Класови, расови, възрастови- всякакви.
Не вярвам в отворените бракове, еманципацията, суинга, анархията и прочие алтернативни форми на социално-психологическо-материално и т.н. съществуване.
Вярвам в изключенията, но основно в правилата, съществувам в социум, който има правила и аз ги спазвам.
Имах, естествено "бунтарски" период", но в пуберитета, когато му е времето за това, а с днешна дата хората, изживяващи късен пуберитет в ранна критическа възраст, меко казано ги съжалявам.
Има изключения, винаги има, но са рядко.

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Предразсъдък ли е, че мъжете са т. нар силен пол, а жените слабия?

Не, по-скоро митове и легенди... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 447
Да, разбира се. Не мисля, че им "слугувам", но ги имам.

# 11
  • Мнения: 2 161
Да,в някои случаи.И мисля,че е невъзможно да не го правиш изобщо.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само до момента, в който се убедя, че греша. Малко са нещата, които следвам цял живот(е не цял, но към момента поне).

# 13
  • Мнения: 2 952
Става въпрос за придържане към неписаните "норми и правила"

Всеки го прави...просто някои не знаят , че го правят или искат да  звучат много свободомислещо , та  дори някак отнесено от  вихъра Simple Smile ....докато всъщност всички сме вързани за някакви предразъдъци .....Е ...някои с въже, други с  вериги, някои с красива  връзчица , която дори прилича на бижу (или така искаме да бъде)  Wink

# 14
  • Мнения: 495
Предразсъдък ли е, че мъжете са т. нар силен пол, а жените слабия?
за мен това си е самата истина  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт