домашните пюрета

  • 493
  • 9
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пак да питам за нитратите, защото никой не ми отговори...
  Майките, които приготвят сами пюретата на децата си изследват ли някак продуктите за нитрати ?
 Аз много се плаша, защото не искам да увредя бебко.
 А и като знам, че вече никой не изследва нитратите по зеленчука, направо лошо ми става...
   Изпратила съм моя мъж да търси някакви тестери или уред за измерване на нитрати и той се е видял в чудо.
Вчера е минал през Кирковския пазар и там лабораторията била закрита...
 Незнам какво да правя- нитратни зеленчуци ли да използвам или да купувам готови пюренца, в които колкото и да пише, че няма аз съм убедена, че е пълно с консерванти?
 Вие какво ще кажете?
 Знам, че съм малко луда на тема безопасност, но съм си такава, какво да правя и на мен не ми е лесно...

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Нитрати има предимно в зелените зеленчуци - спанак, салата, БРОКОЛИ, и кореноплодни - моркови, целина. Но от нитрати няма как да избягаш, а и не е нужно, защото са нужни наорганизма в малки количества. Избягвай горепосочените зеленчуци за приготвяне на пресни сокове и пюрета. Ако се обработят термично голяма част от нитратите се разпадат - така, че по смело.
Ако толкова се притесняваш захранвай по-късно и това е.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами в картофите?

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
В картофите са много по-малко.

# 4
  • Мнения: 522
Да ти кажа честно никога не можеш да си сигурна за наличието на нитрати, дори и в готовите пюрета. При домашните поне виждаш какво слагаш. Ако имаш роднини или познати, които сами си отглеждат плодове и зеленчуци, ще си най-спокойна за нитрати, химикали, изкуствени торове и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Нямате ли някой познат със село?Някой комшия, който да те снабдява?Аз пък не им придирям чак толкоз на нитратите Embarassed Е, броколи и марули още не ядем, де, ама моркови съм давала.Те нали като се сварят малко се овладява положението с нитратите, уж Thinking

# 6
  • Мнения: 6 243
За собствено успокоение първия месец от захранването купувах готови пюрета на Хип от ранни моркови, спанака също го давах в началото като готово пюре, но вече всичко правя домашно. (чат-пат някое плодово само купувам). Приготвям пюретата предимно от замразени зеленчуци, купувам от френските, като разчитам, че при тях контрола на качеството е по-висок.

# 7
  • Мнения: 673
Няма да го увредиш пък ти. Какво сега, под похлупак ли ще си гледаме децата? Давай да яде на лапето и не му мисли.
Важно е по-късно да не започнеш да му даваш зрънчовци, чипсове, шоколади. Те са много по-вредни от какъвто и да е плод/зеленчук/месо, ако са правилно приготвени (без пържене).

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз съм на мнение че е по- добре домашно и прясно приготвено с нитрати отколкото от буркан стоял с месеци по складовете. Няма лошо да се разнообрази с готово, а и с месните пюрета просто нямаш избор- трябва да са от готовите.

# 9
  • Мнения: 673
Цитат на: yosarian
а и с месните пюрета просто нямаш избор- трябва да са от готовите.

Не съм съгласна. Мога да приготвя чудесно домашно месно пюре. Става много по-вкусно (за мен) от купешките и е също толкова гладко.
За съжаление бебо яде купешки месни, мое готвено не ще да близне нищо, няма значение месо/зеленчук/крем  Imp

Общи условия

Активация на акаунт