как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 746
  • 188
  •   1
Отговори
Ох, незнам от къде да започна....ще карам по същество живея с разведен мъж с едно момиченце, което е невероятно красиво!Този мъж ме боготвори заедно сме от 3год, нямаме проблеми никакви, но........аз имам проблем със себе си....говорим си за деца, но аз не мога да се реша защото ме е страх,че нашето дете или деца ще са по-грозни, въпреки че нямам основания за това! Притеснява ме факта, че ако имам момиченце и то не е толково хубаво,колкото първото му, той няма да му се радва толкова! Незнам вместо да си мисля, дали бъдещото ми дете ще е здраво, аз си мисля дали ще е хубаво! Яд ме е, че майката е много грозна пък е родила такова хубаво дете, което не прилича изобщо на нея! Сигурно всички ще скочите срещу мен и с право, и знам че е глупаво това, което мисля, но просто не проумявам, как когато единия родител е грозен може да се роди толкова хубаво дете или обратното при двама хубави родители, детето не блести с особени външни достойнства?   
 Въпреки, че всяка майка си харесва детето и казва моето е най-хубаво и че всички малки дечица са хубави, аз никога не сам можела да кажа за всички деца, че са хубави, винаги е имало и такива, които не ми харесват!  ........страх ме е.......ами ако се роди грозноватоо????
 Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 838
Мисля, че бащата не може да не обича едно дете, особено ако е от любимата жена. Така че успокой се и не мисли за глупости.

Знаеш ли, сигурна съм, че повечето мами тук ще ти кажат, че грозни деца няма и може би дори ще те нахокат, но аз ще ти призная, че съм имала същите притеснения някога, когато бях бременна. Тогавашният ми мъж е интересен и нестандартен, за мъж е дори готин, но ако беше жена нямаше да е красив. Така че аз все си мислех, че нашата бъдеща дъщеря може да прилича на него и да не е хубава. Бях се подготвила психически за това и дори бях решила как ще я възпитам да е елегантна и със самочувствие, защото самочувствието и умението да се облича и гримира добре биха я направили привлекателна. Бях сигурна, че ще я обичам, но също така си давах сметка, че реално ще оценя външността й. Надявах се поне да има чар.

Е, за радост дъщеря ми прилича изцяло на мен и дава заявки даже да е по-хубава от мен. Колкото и да си казвам, че е важно да е жива и здрава и да е умна, не мога да не призная, че съм щастлива при мисълта за външността й. Но от друга страна си мисля, че хубостта не е най-важна. Важен е късмета. Защото познавам хубави жени, които са нещастни и грозни жени, които са щастливи.

Абе с две думи - не го мисли. Когато забременееш, се моли всяка вечер на Господ и му казвай какво искаш да е бебето. Молитвите ти ще се сбъднат. Това ми го беше казала майка ми и на мен не ми се вярваше много. Но ето, че и при мен се оказа истина. Peace

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Децата се променят с възрастта- понякога погрозняват, друг път се разхубавяват.
Детето не се обича заради външността му. Избий си ги тия мисли.
Случва се и умни родители да имат глупави деца или обратното... Майка ми преподаваше на дъщерята на един от най-известните певци в БГ- била абсолютен музикален инвалид Laughing
Вярно е, че не всички деца са хубави, но за всяка майка нейното дете е най-прекрасното Peace

# 3
  • Мнения: 7 474
Не го мисли Stop. За теб то ще бъде най-красиво, уверявам те Hug И таткото ще го обича не по-малко, защото хората не се обичат заради външният им вид Hug

# 4
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Не съм се притеснявала за това Simple Smile. По-скоро се притеснявах дали ще е живо и здраво, защото бях стресирана. Но дори и детето да не е супер красиво майката и таткото си го обичат, затова не се притеснявай, че той няма да обича детето си.

# 5
  • Мнения: 1 455
Няма такова нещо.И аз за това се притеснявах,защото сина ми е много красив,дали и дъщеря ми ще е така,но не е.Е и? Да не мислиш,че я обичам по-малко? В дъщеря ми има такъв чар,че направо ти влиза под кожата.Всяко дете е уникално и не заради външния си вид.Ти приятелите си по това ли подбираш?

# 6
  • Мнения: 263
Едва ли някога бих могла да осъзная факта, че детето ми е грозновато, ако е така! Най-вероятно винаги ще си мисля, че то е най-красивото, най-умното и най-доброто! На мама най-хубавото гардже! И ще го обичам като най-, най-хубавото дете на света!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Когато прочетох заглавието, ме напуши на смях Grinning Не се сърди, с най-добри чувства го казвам. Просто съм убедена, че за теб твоето дете ще е най-хубавото на света и в момента, в който го видиш, ще забравиш всички свои притеснения! Избий си тези мисли от главата! А бащата ще обича еднакво и двете си деца, независимо кое е "по-красиво", бъди сигурна!

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък ще кажа,4е съм обективна поне за себе си! сина ми бе красиво дете до 12г, пубертета го направи непривлекателен за моми4етата, характер-6, ама на тази възраст това не се гледа! каката се роди красива, стана грозна към годинката,така до 11г, когато я видях за една година беше станала неузнаваема! гледах и се 4удех -аз ли съм го родила това съкровище! за малката се роди не толкова красиво, но пък сега е 4аровница и си имаме големи зетьове-кандидати!просто струи 4ар! и е красива за вси4ки, аз си знам, 4акам пубертета!променят се!любовта на майката няма нищо общо с  красотата на детето! мое мнение! всяко дете  си ме има 100 процента неговата мама!

# 9
  • Мнения: 2 556
Синът ми - не че е мой син, ами наистина беше много красиво бебе - рус, беличък, изписан, със сини очета. Когато родих дъщеря си, направо се изненадах. Не само че беше с доста черна и рошава косица, ами имаше и косъмчета по цялото челце. Плюс това едното й ушенце изглеждаше непоправимо клепнало. Мъжът ми още на втория ден взе да се самоуспокоява, че сега пластичната хирургия е напреднала и като порасне, ще й го оперираме да не се тревожи от него  Grinning А аз като ме питаха на кой прилича бебето, отговарях, че прилича засега на Йода от Междузвездни войни.

Обаче с ръка на сърцето мога да си кажа, че никога нито за секунда не съм се тревожила красива ли ще е или грозна или нещо подобно. Искам само децата ми да са здрави и се старая да ги храня здравословно, за да не надебелеят. Тя ми е абсолютна любимка и както и да изглеждаше, пак така щеше да е. Сега е страхотен сладур, от клепналото ушенце няма и помен. Понякога се майтапим с баща й колко се е разкрасила в сравнение с новородения й период, но истината е, че родителя си обича детето, какъвто и да е външния му вид и това е.

Пък и да можехме да програмираме външния вид на децата, не мисля, че би било редно - къде остава тогава елемента на изненадата  Twisted Evil

# 10
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 #Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?

# 11
  • Мнения: 2 553
#Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?

И аз това се чудя  Crazy

# 12
Когато прочетох заглавието, ме напуши на смях Grinning Не се сърди, с най-добри чувства го казвам. Просто съм убедена, че за теб твоето дете ще е най-хубавото на света и в момента, в който го видиш, ще забравиш всички свои притеснения! Избий си тези мисли от главата! А бащата ще обича еднакво и двете си деца, независимо кое е "по-красиво", бъди сигурна!

И мен ме напуши смях като прочетох заглавието....
Да ти кажа честно, когато се роди първата ми дъщеря беше одрала кожата на баща си. Руса, със сини очи, бяла кожа...въобще пълна противоположност на мен Simple Smile Мъжът ми я обожаваше. Когато забременях втори път, бях сигурна, че мъжът ми няма да може да обича и второто ни дете така, както е обичал първото, пък ако е и различно....Въобще всякакви такива мисли ме мъчеха. Когато родих втората си дъщеря, в началото не приличаше на никого. Въпреки, че се роди по-рано, беше подута от всякъде, с косъмчета по цялото тяло и въобще беше леко грозно бебче в родилния дом.  ooooh! Трябва да ти кажа, че мъжът ми нито за миг не си е и помислил да ги сравни. Когато един баща види детето си, винаги нещо у него трепва, така както и у една майка. Сега и двете са по-големи, но и двете пак посвоему приличат само на него (слава Богу) Simple Smile И естествено ги боготвори Wink
Стана много дълго, но мисълта ми беше за това, да не се притесняваш. Ще видиш, че притесненията са били неоснователни.
Пожелавам на теб и мъжът ти скоро да си имате още едно сладко бебче и да отгледате и двете си деца с много обич!  Peace

# 13
  • Мнения: 6 461
Как може да  ти минават през ума подобни работи.... Crazy
Всички родители обожават децата си .Какво значение кое е първото и кое следващото.
Я се стегни и не си мисли глупости ,защото започна да звучиш в един момент като четях темата ти като лошата мащеха.

# 14
  • Мнения: 3 647
Как може да  ти минават през ума подобни работи.... Crazy
Всички родители обожават децата си .Какво значение кое е първото и кое следващото.
Я се стегни и не си мисли глупости ,защото започна да звучиш в един момент като четях темата ти като лошата мащеха.

HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAH
МАЛЕ как ме разсмяхте  с тази темичка
ами ако е глупаво, ако е  свъдливо, ако .,.....
ако мислите толкова много че децата ви няма да приличат на еди си кое ама нямате никакъв шанс да родите
в живота АКО няма
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт